Zachwianie

Autor: Paweł Leśniak

Okładka wydania

Zachwianie


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Anna73

Desmond Pearce był młodym, bogatym chłopakiem, któremu w życiu wszystko się udawało. Oczywiście do czasu, kiedy szereg niekorzystnych zdarzeń spowodował zwrot w jego życiu. Utrata pracy i prestiżu, zdrada, a w finale śmierć na skutek wypadku. Ale, ale... Wszystko udało mu się odwrócić i w dodatku powrócił na ziemię. A sprawiło to spotkanie z Władcą Piekieł i transakcja, jaką dokonał z nim Desmond. Wrócił na ziemię jako egzekutor wykonujący zlecenia Piekła. Jednak okazało się, że na Ziemi zwanej Areną, oprócz sił piekielnych, są i Anioły, które usiłują odwieść go od tego zajęcia. W dodatku na skutek przemiany jednym z nich jest jego przyjaciel, Embry.

 

Obie strony, o przeciwnym planie działań, doceniają, a nawet obawiają się mocy Desmonda i próbują przeciągnąć go na swoją stronę. Desmond ma tego serdecznie dość i stara się ukrywać oraz chronić swoich najbliższych. Robi to skutecznie i Piekło ma problem z odnalezieniem go. I nie jest to ich największy problem.... Okazuje się bowiem, że Desmond dowiedział się o potężnym, byłym egzekutorze Murielu, którego zamierza odnaleźć i poprosić o pomoc. Czy dojdzie do ich spotkania i jakie ono będzie miało skutki? Odwieczna walka Dobra ze Złem wydaje się nie mieć końca.

 

„Zachwianie" to świetnie napisana kontynuacja przygód Desmonda Pearce'a, który skutecznie zwodzi zarówno diabły, jak i anioły. Choć muszę przyznać, że pierwszy tom wciągnął mnie bardziej. Początek drugiego tomu jest trochę rozwleczony i minęło trochę czasu i stron nim nim zorientowałam się, o co chodzi. Kilka różnych wątków przeplata się nim czytelnik otrzymuje informację, co będzie rozgrywało się dalej. Jedno Autorowi trzeba przyznać, że pomysłów mu nie brakuje i potrafi je spiąć w całość. Myślę, że fabuła książki świetnie sprawdziłaby się w formie scenariusza filmowego. Barwne sceny i starcia dwóch przeciwnych stron na pewno przyciągnęłyby rzesze widzów.

 

Walka Dobra i Zła to temat rzeka. Było wiele powiedziane na ten temat i wiele jeszcze na pewno w przyszłości się ukaże. Książka jest niezła, choć raczej nie zagości na długo w mojej pamięci. Jest to niezłe czytadło, które sprawdzi się jako lekka lektura.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!