Okładka wydania

Saga Darren Shan Tom 3 Tunele Krwi

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Saga Darren Shan Tom 3 Tunele Krwi | Autor: Darren Shan

Wybierz opinię:

Amy392

Po tak szybkim przeczytaniu „Asystenta wampira", który bardzo mi się spodobał, od razu sięgnęłam po tom trzeci tej sagi. Ciekawiło mnie, co też spotka bohaterów w nowej części. Zabierając się do „Tuneli krwi", oczekiwałam czegoś równie dobrego, a może i lepszego od poprzedniej książki. Czy udało mi się to znaleźć?

 

Tak jak poprzednie powieści, ta również opowiada o przygodach nastoletniego pół wampira.
Od wydarzeń opisanych w „Asystencie wampira" minął już rok. Przez ten czas sporo się zmieniło u głównego bohatera. Przede wszystkim, po przeżyciach związanych z tragiczną śmiercią jego ludzkiego przyjaciela Sama, Darren wreszcie zaczął pić krew. Ponadto pogodził się już ze swoim losem i tym, kim się stał. Lepiej dogaduje się również ze swym opiekunem. Nie wszystko jednak uległo zmianie. Shan i Crepsley nadal mieszkają i podróżują z Cyrkiem Odmieńców, a Evra wciąż jest najlepszym przyjacielem chłopaka.

 

Szykują się jednak kolejne kłopoty. Ich zapowiedzią jest wizyta Gavnera, wampirzego generała, oraz dawnego przyjaciela Crepsley'a. Wkrótce opiekun, nic nie mówiąc swemu podopiecznemu, zabiera go na tajemniczą wyprawę. Pozwala on jednak Darrenowi na zabranie ze sobą Evry. Cała trójka rusza do miasta po czym zatrzymuje się w hotelu. Podczas gdy dwójka nastolatków spędza czas włócząc się po mieście i oglądając telewizję w hotelowym pokoju, Crepsley zajmuje się czymś innym. Nie chce jednak powiedzieć chłopcom, o co chodzi. Tymczasem Darren poznaje w mieście Debbie, dziewczynę w swoim wieku. Szybko się zaprzyjaźniają. Chłopak nie może się jednak skupić na nowej znajomości, gdyż nie dają mu spokoju sekrety jego opiekuna. Niebawem w mieście zaczyna dochodzić do serii makabrycznych zbrodni...

 

Czy Crepsley ma coś wspólnego z serią morderstw? Jaki jest cel jego nocnych wypraw? Czy istnieją stworzenia bardziej niebezpieczne niż wampiry? I wreszcie, czy trójce naszych bohaterów uda się tym razem wyjść cało z opresji? Rozpoczyna się kolejna przygoda w świecie istot nocy!
Tę powieść czytałam nieco dłużej, pewnie ze względu na brak czasu. I chyba właśnie dlatego nie wciągnęła mnie ona tak bardzo jak „Asystent wampira", ale czy mogę powiedzieć, że była gorsza? Nie, raczej nie. Była za to trochę bardziej mroczna, niż „dwójka". Jednak jeśli chodzi o bohaterów, to mnie nie zawiedli. Tak samo dobrze mi się o nich czytało, jak w tomie poprzednim. Nie byli zbyt skomplikowani, raczej prości i przewidywalni, ale zachowali swój urok, dzięki któremu ich polubiłam.
Tym razem do grona postaci znanym nam z drugiej części dołącza Debbie.

 

To nowopoznana przyjaciółka Darrena, która bardzo mu się podoba. Zresztą z wzajemnością. Poznają się przed centrum handlowym, a potem spotykają kilka razy.
Debbie jest wesoła, śmiała, i tolerancyjna. Jej rodzice to Donna i Jesse. Dziewczyna bardzo nie lubi swojego nazwiska. Nazywa się bowiem Hemlock, czyli cykuta. Debbie jest miła i ma duże poczucie humoru. Bardzo ją polubiłam.

 

W ciągu ostatnich lat powstało mnóstwo serii książek o wampirach. Niektóre z nich sama czytałam i muszę powiedzieć, że cykl napisany przez irlandzkiego autora – Darrena O'Shaughnessy (Shan'a) wyróżnia się na ich tle. Po pierwsze dlatego, że jest on skierowany do nieco młodszych czytelników niż większość wampirzych serii. Po drugie, niezwykły pomysł z Cyrkiem Odmieńców. Do tej pory nie spotkałam się z niczym podobnym, dlatego też gratulacje dla autora za oryginalność.
Ksiązka bardzo mi się podobała, zwłaszcza zakończenie, od którego nie mogłam się wprost oderwać. Z pewnością sięgnę po kolejne powieści tej sagi.

 

Sporo akcji, nowe postacie, zwroty wydarzeń oraz wciągające zakończenie. Na to wszystko i jeszcze więcej możecie liczyć sięgając po „Tunele krwi". Z pewnością zapomnicie o nudzie i będziecie się świetnie bawić.
Gorąco polecam bez względu na wiek!

 

Bardzo dziękuję wydawnictwu Wilga a także portalowi Sztukater.pl za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej książki.

Klara203

Darren O'Shaughnessy (ur. 2 lipca 1972 w Londynie, Anglii), pisze pod pseudonimem Darren Shan, jest to irlandzki pisarz, który jest najbardziej znany za napisanie Saga Darren Shan. Opublikował także ostatnio książkę w serii Demonata, jak również City Trilogy, z serii książek dla dorosłych pod nazwą DB alternatywnych Shan. Shan urodził się w 1972 roku w szpitalu St Thomas w Londynie. Mieszka w Pallaskenry, w hrabstwie Limerick, Irlandia, Bas ze swoją dziewczyną. W wieku sześciu lat, przeprowadził się z rodzicami i młodszym bratem, do Limerick, Irlandia, gdzie mieszka do dziś.

 

,,Tunele krwi" to trzecia cześć sagi Darrena Shana, w której autor wcielił się w bohatera. Przedstawia się jako chłopca, który jest asystentem wampira i półwampirem. Pisarz pokazuje w swoim dziele ciekawy świat, w którym nie tylko żyją normalni ludzie, ale też całkiem inne stworzenia, zamieszkałe w Cyrku Odmieńców.

 

Książkę się czyta bardzo szybko, ponieważ jest krótka i bardzo ciekawa. Autor swoje dzieło podzielił na rozdziały, które są ozdobione ciekawym znaczkiem. Niekiedy można spotkać narysowane szczury.

 

Cała historia Darrena rozpoczyna się od wizyty generała, który przybył by porozmawiać z jego opiekunem. Po rozmowie Crepsley postanawia wyjechać z Cyrku Odmieńców wraz ze swoim asystentem. Pozwala młodemu półwampirowi zabrać ze sobą wężowatego przyjaciela Evra. Cała trójka zamieszkuje odchodzi od miejsca, który był ich domem i zamieszkują w hotelu. Darren poznaje miłą dziewczynę o imieniu Dobbie, z którą zaczyna spędzać swój czas. Gdy podczas wiadomości z telewizji słyszy o zabitych ludziach, którym wyssano krew, stawia na swojego opiekuna. Postanawia go śledzić wraz z Evrą w czasie nocnych ucieczek Crepsley'a. Dowiadują się, że ich członek śledzi grubego człowieka. Niestety pewnego razu Darren niszczy plan swojego opiekuna, przez co zabójca ucieka i porywa Evrę. Mordercą okazuje się wampanez, który zabija swoje ofiary. Crepsley jest zły na swojego asystenta, ale pomaga mu w poszukiwaniach przyjaciela. Zaczynają się wielkie poszukiwania w tunelach pod miasteczkiem, gdzie wampanez się ukrył.

 

"Tunele krwi" mnie bardzo zadziwiły, ponieważ w tej książce postać wampira jest bardziej realna. Boją się słońca i polują w nocy a poza tym na początku jest się półwampirem. W to mi jest bardziej uwierzyć niż historię wampirów z innych książek.

 

Na zasadzie sagi Darrena powstał film ,,Asystent wampira", którego jestem bardzo ciekawa i mam zamiar obejrzeć. Poza tym jestem ciekawa kolejnych części tej serii, ale niestety muszę poczekać aż się ukarzą.

 

,,Tunele krwi" polecam wszystkim tym, którzy oczekują wrażeń i pragną się nie nudzić. Poza tym książka jest dla chłopaków, jak również dla dziewczyn.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial