Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Gdzie Jest Jennifer?

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Gdzie Jest Jennifer? | Autor: Anne Cassidy

Wybierz opinię:

Buffy1977

Przed laty 10-letnia dziewczynka zrobiła coś strasznego... Po wyjściu z więzienia przybrała nową tożsamość, chcąc jakoś dopasować się do normalnego życia. Niestety, dziennikarze deptają jej po piętach, chcąc zniszczyć całe jej nowe życie, które sobie stworzyła.

 

"Gdzie jest Jennifer?" to powieść obyczajowa skierowana przede wszystkim do nastolatków. Chociaż, przyznam szczerze, że autorka porusza w niej tematy tabu - poważne problemy społeczne, o których raczej się nie mówi. Poprzez swoją książkę Anne Cassidy, w delikatny sposób uświadamia młodym ludziom istotę tych problemów, wywołując w czytelniku nie tylko współczucie, ale często również i złość na takie zachowania ludzkie. Pod względem tematyki książka w moim mniemaniu wypada bardzo przyzwoicie - owszem, nie jest łatwo czytać o takich rzeczach, nawet wyszczególnionych w tak subtelny sposób, ale mimo wszystko są to tematy ważne, które nigdy się nie zestarzeją. Nie będę tutaj opisywać dokładnie fabuły powieści, ale mogę zagwarantować czytelnikom, szczególnie młodzieży, że warto poświęcić chwilkę na tę książkę, ponieważ pod kątem tematyki na pewno nikogo nie zawiedzie.

 

Oczywiście, należy przymknąć oko na prosty język powieści (w końcu to pozycja dla nastolatków) oraz wiele zwrotów młodzieżowych. Brakuje również suspensu, wszystko można przewidzieć w niezmiernie łatwy sposób, nawet zakończenie nikogo nie powinno zaskoczyć. Nie lubię przewidywalnych powieści, dlatego ten aspekt trochę zepsuł mi lekturę, tym bardziej zawiodłam się, kiedy doszłam do zakończenia, które przewidziałam już, gdzieś w połowie tej pozycji. Ale z drugiej strony współczesną młodzież mogą zaskakiwać liczne zwroty akcji, które serwuje nam autorka - szczególnie tych, którzy nie mają doświadczenia w czytaniu kryminałów:)

 

Myślę, że powieść "Gdzie jest Jennifer?" zasługuje na uwagę zarówno nastoletnich czytelników, jak i tych nieco starszych. Na plus na pewno działa fakt, że czyta się ją niezwykle szybko, więc nikt nie powinien poświęcać na tę pozycję zbyt wiele swojego czasu, a przy okazji będzie miał szansę poczytać o rzeczach naprawdę ważnych, o problemach społecznych, które szokują każdego, ale równocześnie w Polsce nadal stanowią temat tabu. Autorka książki łamie to tabu w jakże elokwentny sposób, nie przesadza w opisach i tylko sugeruje nam ogrom tych problemów, ale raczej nikt nie powinien mieć zbytnich trudności ze zrozumieniem jej głównych myśli.

 

Bardzo dziękuję wydawnictwu Stentor za udostępnienie mi egzemplarza tej książki oraz serwisowi Sztukater za przesłanie mi jej.

 

Heyday

Powieść pod tytułem "Gdzie jest Jennifer?" jest historią o młodej szesnastolatce, która w wieku dziesięciu lat zabiła swoją najlepszą przyjaciółkę. Od tamtej pory była w więzieniu dla nieletnich, a od sześciu miesięcy jest na zwolnieniu warunkowym i ukrywa się pod innym nazwiskiem. Czy jej sekret niedługo się wyda?

 

Od samego początku ta książka bardzo mnie zaintrygowała. Była owiana tajemnicą, a głównej bohaterce również nie wiedziałam za dużo. Dzięki temu historia Jenifer Jones(JJ) była ujmująca i wstrząsająca. Miała w sobie coś, dzięki czemu z łatwością czytało się kolejne strony historii.

 

Kiedy dowiedziałam się co łączy Alice Tully z JJ, byłam w szoku. Nie powiem wam o tym połączeniu za wiele, ponieważ to jest bardzo ważny element całej książki. Napiszę tylko tyle, że to chyba pierwsza taka książka, w której dziesięciolatka zabiła człowieka. Na początku nie potrafiłam tego do siebie przyjąć i pomyślałam, że autorka książki trochę przesadza. Ale kiedy w późniejszych rozdziałach dowiedziałam się, jak to było naprawdę, to zaczęłam się zastanawiać nad tym trochę głębiej. Z początku wydaje się to wstrząsające. Jak dziecko może zabić kogoś z premedytacją, osobiście nie wyobrażam sobie, że dziecko mogłoby zaplanować zbrodnię, a Wy? Byłam w głębokim szoku i starałam się to zrozumieć. Mimo, że to jest tylko fikcja literacka, to zdawałam sobie sprawę, że za niedługo taka sprawa może być na porządku dziennym. Sądzę, że pani Cassidy, starała się uzmysłowić innym, do czego ostatnio dochodzi. Pamiętam jeszcze, jak kiedyś czytałam, że jakiś nastolatek zabił swojego kolegę, bo myślał, że ma jeszcze 3 życia.

 

Mimo, że to brzmi niewiarygodnie, tak to ostatnio wygląda. Dla niektórych wstrząsające, a dla innych zwyczajne.

 

Moim zdaniem ta książka jest warta przeczytania. Może nie dla samej treści, ale dla przesłania, które się w niej znajduje. Ta powieść mówi o tym, że każdy może się zmienić i czasami ludzi trzeba oceniać jak ludzi, a nie jak kolejne numerki do odhaczenia.

 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial