Okładka wydania

Ludzkie Ciało Przewodnik Z Obrazkami 3D

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ludzkie Ciało Przewodnik Z Obrazkami 3D | Autor: Miranda Smith

Wybierz opinię:

Isadora

Wyjaśnienie młodemu człowiekowi rzeczy tak skomplikowanej i precyzyjnej, jaką jest budowa i funkcjonowanie ludzkiego organizmu nie jest sprawą prostą. Znakomitą i nieocenioną pomocą edukacyjną, dzięki której przyswojenie niezbędnej wiedzy stanie się prawdziwą przyjemnością, z całą pewnością okaże się rewelacyjny albumowy przewodnik anatomiczny zatytułowany "Ludzkie ciało".
Umożliwia on fascynującą podróż do wnętrza ludzkiego organizmu - począwszy od pojedynczej komórki poprzez tkanki, narządy po układy ciała, od podwójnej helisy DNA po powierzchnię skóry. Dzięki atrakcyjnie, rzeczowo i zwięźle podanym informacjom oraz licznym ciekawostkom dziecko ma szansę zgłębić tajemnice budowy naszego ciała, zrozumieć mechanizmy jego funcjonowania oraz role, jakie pełnią poszczególne jego części. W zrozumiały, jasny i prosty sposób przewodnik objaśnia dziecku jak działają mięśnie, czym są chromosomy, jak zrastają się kości, co dzieje się w organizmie podczas snu oraz całe mnóstwo innych faktów związanych z czynnościami życiowymi człowieka.

 

Idealnym uzupełnieniem części merytorycznej albumu jest wyjątkowo bogata szata graficzna; dokładne, zadziwiająco realistyczne ilustracje, barwne fotografie i trójwymiarowe obrazki bardzo przystępnie i w sposób przemawiający do dziecięcej wyobraźni ukazują chociażby pracę mięśni i serca, podział komórki czy reakcję źrenicy na światło. Dodatkową atrakcją jest fantastyczny, ogromny plakat 3D prezentujący niezwykle drobiazgowo i z wielką dbałością o szczegóły układ szkieletowy i mięśniowy; wszystkie te ciekawostki sprawiają, że poznawanie sekretów własnego ciała i zrozumienie zasad jego funkcjonowania będzie niezwykłą i pouczającą przygodą.
Gorąco polecam ten zupełnie wyjątkowy przewodnik zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Wyśmienicie łączy on przyjemne z pożytecznym, zachęca do pogłębiania zdobytej już wiedzy - jego wartość edukacyjna jest nie do przecenienia.

Zuzankawes

Człowiek bez tajemnic

Kolejna obok „Kosmosu..." propozycja Wydawnictwa Wilga, przybliżająca młodemu czytelnikowi cuda biologii, to „Ludzkie ciało. Przewodnik z obrazkami 3 D" z tekstami Mirandy Smith. Tym razem zainteresowane odkrywaniem i rozwiązywaniem nurtujących problemów dzieci, mogą dowiedzieć się wielu zajmujących informacji o samych sobie. A przy okazji odkryć, że w zdobywaniu wiedzy nie ma tematów tabu.

 

„Ludzkie ciało..." zachęca do zgłębiania wiedzy dzięki pięknemu i wyjątkowo starannemu wydaniu oraz dzięki przystępnemu językowi, jaki został użyty do opisania najważniejszych informacji z dziedziny ludzkiej anatomii. Każde dziecko skuszone kolorowymi ilustracjami, czy obrazkami 3D z zainteresowaniem odda się lekturze albumu. Podobnie jak w przypadku „Kosmosu...", także i dorosły czytelnik odnajdzie tu informacje, które z całą pewnością stanowić będą dlań novum. I chyba nie ma się czego wstydzić, jeśli przyznamy się przed samymi sobą i przed dziećmi, że wiele informacji wyparowało nam jakimś dziwnym zrządzeniem losu z głowy, a niektóre są czymś, o czym słyszymy po raz pierwszy.

 

Wspólna „podróż" po ludzkim ciele, to wspaniała rozrywka zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Książka przybliży informacje o kościach, mięśniach, mózgu, czy zmysłach, w prosty ale nie infantylny sposób przedstawi wiedzę o narodzinach i rozwoju, wyjaśni wiele frapujących kwestii. Do tego masa ciekawostek i zdjęć, które sprawią, że każde dziecko pokocha biologię i anatomię. Będzie to niezwykła okazja do tego, by zaszczepić młodemu człowiekowi zamiłowanie do nauki, żądzę do odkrywania tajemnic świata i cudów natury, jakim niewątpliwie podlegamy. Ba, jakimi jesteśmy sami...

 

Po zakończeniu lektury, bez problemu dzieci będą objaśniać co to jest łańcuch DNA.Układ mięśniowy, czy kostny nie będzie stanowił żadnej tajemnicy, a opowiedzenie o budowie paznokcia, czy mózgu będzie bajecznie proste. Bo książka ta, w przeciwieństwie do wielu podręczników biologii, przedstawia informacje wychodząc od spraw ogólnych, do coraz bardziej szczegółowych.
Taka forma nauki, to zdecydowanie olbrzymia frajda. Nawet dzieci, które stronią od zeszytów i książek będą szczęśliwe i przeświadczone, że nauka nie zawsze musi być nudna i trudna. A rodzice z satysfakcją i dumą patrzeć będą na swoje niesamowicie zaaferowane nauką dzieci.

 

Dodatkowo szczególnie przejęte lekturą „Ludzkiego ciała" dzieci, będą mogły powiesić na ścianie wielki plakat 3D, który zamieszczony został w książce.

 

Świetna pozycja godna polecenia i warta wydania na nią dość dużych (niestety) pieniędzy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto