Okładka wydania

Pływanie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Pływanie | Autor: Nicola Keegan

Wybierz opinię:

Marta_25

„Pływanie" to debiutancka powieść Nicoli Keegan, byłej nauczycielki angielskiego we Francji oraz redaktorki „Fodor's Travel Guides".

 

Philomena Ash była bardzo nerwowym i niesfornym dzieckiem. Rodzice nie umieją sobie z nią poradzić, znajdują zatem dla dziewczynki zajęcie, jakim jest pływanie. Pierwsze spotkanie Philomeny z tym sportem nie robi na niej dużego wrażenia, wkrótce jednak pływanie stanie się sensem jej życia...

 

Na rodzinę bohaterki spadają same nieszczęścia: ojciec, Leonard ginie w wypadku samolotowym, starsza siostra, Bron umiera na raka. To nie koniec, po tych traumatycznych przeżyciach matka Philomeny panicznie boi się wyjść z domu, siostra Roxanne sięga po narkotyki, najmłodsza z sióstr, Dorothy staje się perfekcjonistką, z którą nie można wytrzymać.

 

Pływanie staje się dla Pip (tak nazywają ją koleżanki z kadry pływackiej) ostatnią deską ratunku. Odskocznią od rzeczywistości, której nastolatka nie potrafi udźwignąć. Dziewczyna staje się jednym z największych sensacji w świecie pływackim. Bije światowe rekordy, zdobywa złoto na Olimpiadach, próbuje nawet wskrzesić swoją rodzinę... wszystko zmienia się kiedy ulega kontuzji. Musi zapomnieć o karierze i odbudować swój świat na całkiem nowych fundamentach, co okazuje się niezwykle trudne...

 

„Pływanie" nie traktuje tylko o zawodach i zwycięstwach. Pokazuje także, czasem w brutalny sposób sport „od podszewki". To, co widzimy podczas zawodów to zaledwie jego namiastka. Tutaj czytelnik poznaje tę drugą „stronę medalu" nie same zwycięstwa, nie radość zawodników, ale mordercze treningi, ogromne zmęczenie i ból. Rygorystyczne diety, mnóstwo wyrzeczeń oraz niezdrową atmosferę wśród zawodniczek.

 

Ta książka to także zapis walki bohaterów z codziennością po stracie bliskich osób, zapis dojrzewania i zmian zachodzących w każdym z nich. Czytelnik staje się świadkiem triumfów i upadków, balansu bohaterów między realnością, a szaleństwem.

 

Keegan posłużyła się narracją pierwszoosobową, co dodaje całej historii autentyczności. Suchy, bezemocjonalny język sprawia, że lektura wywiera duże wrażenie na czytelniku. Polecam książkę każdemu, gdyż skłania ona do refleksji nad tym, co właściwie w życiu jest najważniejsze.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial