Okładka wydania

Flipek. Nareszcie Razem

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Flipek. Nareszcie Razem | Autor: Wanda Chotomska

Wybierz opinię:

Zuzankawes

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej...

 

Nie ma jak u mamy. Wie to każde dziecko duże i małe, choćby i przeżyło kilkadziesiąt wiosen. Wie to i bohater cyklu książeczek Wandy Chotomskiej, Flipek, czyli mały, biały króliczek, który zgubił się gdzieś w lesie. Jego losy śledzić mogliście w dwóch wcześniejszych książeczkach: „Flipek szuka mamy" i „Flipek znajduje przyjaciół". Ta część, jak sugeruje już sam tytuł, to finał poszukiwań Flipka. Szczęśliwy, jak na książkę dla dzieci przystało.

 

I tym razem Wydawnictwo Wilga zadbało o to, by książkę nie tylko przyjemnie się czytało, ale i oglądało.
Bez dwóch zdań, jest to ulubiona książeczka mojego dziecka, które w skupieniu słucha historii o Flipku, ciesząc przy okazji oczy pięknymi kolorowymi ilustracjami.

 

Flipek, to historia, która pokazuje dziecku, jakie wartości w życiu są najważniejsze. Przyjaźń, miłość, dobro, troska o innych, to walory, które zawsze popłacają. Wanda Chotomska kolejny raz stworzyła historię pełną ciepła, kształcącą i przystępną dla dzieci. Kolejny już raz udowodniła, że jest mistrzynią w pisaniu książek dla dzieci i młodzieży, a stworzone przez nią historie zapadają w pamięć czytelnikom kolejnego już pokolenia. Poprzez swoją prostotę trafiają w gusta młodych czytelników i ich rodziców.
Książka ma także inny atut. Jest doskonałym wprowadzeniem do rozmowy z dzieckiem nie tylko na temat tego, co nasz maluch przeczytał lub usłyszał. Bo dzięki książeczce i rozmowie w prosty i niewymuszony sposób możemy wytłumaczyć dziecku wiele niezwykle ważnych kwestii życiowych. To także sposób, by wykształcić w starszym dziecku umiejętność czytania ze zrozumieniem.

 

Mam jednak jedno ale do całego cyklu. Opowieści urywają się w najdziwniejszych miejscach, a Flipek, ni z gruszki ni z pietruszki odnajduje się w zupełnie innym punkcie swojej drogi. Widać to zwłaszcza we wcześniejszych „Flipkach"; „Nareszcie razem", jest pod tym względem najbardziej spójną częścią i z uwagi na finał najbardziej optymistyczną.

 

Polecam książkę każdemu rodzicowi, który chciałby zarazić swoją pociechę miłością do czytania, bo „Flipek" potrafi zawrócić w głowie. Polecam i rodzicom, którzy poszukują książki o pięknym przesłaniu. Warto.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto