Okładka wydania

Licencja Na Zaliczanie. Dowiedz Się, Jak Zdać Każdy Egzamin

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Marcin Matuszewski
 • Tytuł Oryginału: Licencja Na Zaliczanie. Dowiedz Się, Jak Zdać Każdy Egzamin
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 104
 • Rok Wydania: 2012
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x208 mm
 • ISBN: 9788324644032
 • Wydawca: Helion
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Licencja Na Zaliczanie. Dowiedz Się, Jak Zdać Każdy Egzamin | Autor: Marcin Matuszewski

Wybierz opinię:

LadyBoleyn

Niewątpliwie, trudno przyswoić sobie ogromne ilości materiału zaledwie kilka dni przez ważnym egzaminem. Każdy z nas nieraz odkładał naukę na później, wierząc w to, że w parę godzin różnicy, w tym kiedy zaczniemy, niczego nie zmieni. Niektóre pojęcia wydają się być tak trudne, że pomimo wielu prób – i tak niczego nie potrafimy zapamiętać, czytając o rzeczach zupełnie nielogicznych. W takim razie, jak zdać nawet najtrudniejszy test, poświęcając nauce kilka godzin? Czy istnieją sposoby na szybsze przyswajanie materiału i łatwiejszy odbiór informacji? W książce „Licencja na zaliczanie. Dowiedz się, jak zdać jak każdy egzamin" autorzy, Marcin Matuszewski i Alicja Holewa, pokazują nam, że nauka może być przyjemna – jeśli tylko potrafimy się uczyć z wyobraźnią.

 

Trudno zainteresować się robieniem zadań, uzupełnianiem ćwiczeń i nauką, kiedy dookoła nas jest mnóstwo rzeczy do zrobienia. Osobiście doskonale wiem, że nagle, gdy mam przysiąść do książek – odczuwam chęć posprzątania pokoju bądź sprawdzenia, co też nowego dzieje się w Internecie, co zwykle w efekcie zabiera multum czasu. Autorzy poradnika już na okładce informują, że doskonale znają naturę ludzką, która stara się unikać obowiązków, dostrzegając wszędzie trudne do rozwiązania łamigłówki. Dlatego też, Marcin Matuszewski i Alicja Holewa przedstawiają czytelnikom mnóstwo interesujących pomysłów, dzięki którym nauka może okazać się zabawą i niekiedy nawet przyjemnością. W lekturze jasno są ukazane różnice pomiędzy działaniem prawej i lewej półkuli naszego mózgu oraz sposób, w jaki można rozwinąć umiejętność odbioru informacji. Przeciętny Polak czyta około 100-200 słów na minutę, co nie należy do imponujących wyników. Okazuje się, iż szybsze czytanie sprawia, że łatwiej skupić się na treści – w przypadku wolniejszego tempa zwracamy uwagę na otoczenie i myślimy o innych sprawach, co niezbyt dobrze wpływa na finał naszych działań. Dlatego też autorzy pokazują, w jaki sposób dążyć do lepszego odbioru przeglądanego tekstu. W „Licencji na zaliczenie" ukazane jest również, w jaki sposób można pomóc sobie w zapamiętywaniu wiadomości, poprzez tworzenie map myślowych, mających kluczowe znaczenie w nauce. Tego typu pomoce, tworzone przez nas samych, pozwalają lepiej spojrzeć na przyswajany materiał. Pan Matuszewski i pani Holewa tłumacza, dlaczego ludzie mają tendencję do odkładania rzeczy na później oraz pokazują, w jaki sposób zarządzać czasem, by wypełnić wszystkie obowiązki. Jednakże, jak autorzy podkreślają, najważniejsze to dobre nastawienie do nauki – słowo „muszę" warto zamienic na „chcę".

 

Książka autorstwa Marcina Matuszewskiego i Alicji Holewy napisana jest przystępnym i prostym językiem, dzięki czemu czytelnik z przyjemnością poszerza swoją wiedzę i dowiaduje się interesujących sposobów na rozwój własnych zdolności. „Licencja na zaliczanie. Dowiedz się, jak zdać każdy egzamin" posiada wiele ćwiczeń na rozwój naszej wiedzy i możliwość rozbudowania dotychczasowych talentów. Niewątpliwie, ukazane zadania należą do ciekawych i potrafią pokazać przydatne rzeczy. Styl autorów należy do bardzo przyjemnych – często uśmiechałam się, czytając tę lekturę, bowiem niektóre momenty potrafią zarazem przekazać ważne informacje, jak i wywołać uśmiech na ustach czytelnika. Ten poradnik niewątpliwie przyda się osobom, mającym problem z nauką i nastawieniem do niej, ale również i tym, którzy pragną wiedzieć więcej w znacznie krótszym czasie. „Licencja na zaliczanie" została podzielona na kilka rozdziałów – w każdym z nich dowiadujemy się innej przydatnej informacji. Myślę, że pozycja ta jest niezwykle przydatnym kompendium wiedzy, wpływającym kapitalnie na sposoby nauki przede wszystkim młodzieży.

 

Zazwyczaj nie korzystam z tego typu książek, lecz sądzę, że „Licencja na zaliczanie. Dowiedz się, jak zdać każdy egzamin" to ciekawa lektura, pokazująca wiele sposobów na urozmaicenie swojej nauki. Przedstawione zadania pozwalają na ćwiczenie naszej pamięci i odkrywanie tego, jak łatwo można nauczyć się wielu rzeczy w parę chwil.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto