Okładka wydania

Władcy Podziemi Tom 1 Mroczna Noc

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Władcy Podziemi Tom 1 Mroczna Noc | Autor: Gena Showalter

Wybierz opinię:

Tala

Przed miłością nawet Furia się ugnie

 

„Mroczna noc" to pierwszy tom serii „Władcy podziemi", amerykańskiej pisarki Geny Showalter. Tym razem poznajemy Maddoksa, który nosi w sobie demona Furii. Jak każdy z jego przyjaciół jest on samotnikiem z wyboru, ponieważ boi się, że za podszeptem demona więzionego w jego ciele, mógłby zranić kobietę, która obdarzył uczuciem. Gdyby tego było mało, to na mężczyźnie ciąży jeszcze jedna klątwa, która może okazać się dużo gorsza niż zamknięty demon nakłaniający do zabijania i niszczenia.

 

Jednak wszystko ulega zmianie gdy w twierdzy pojawia się Ashlyn Darrow. Kobieta szuka tu schronienia z powodu swego niezwykłego daru, który polega na tym, że słyszy wszystkie rozmowy jakie kiedykolwiek miały miejsce w danym pomieszczeniu lub ogólnie na danym terenie. Ashlyn żywi nadzieję, że wojownicy naucza jak panować nad głosami i dzięki temu uchronią ją od obłędu w jaki zaczęła popadać z ich powodu. Ani ona, ani Maddoks nie przypuszczali, że zapałają do siebie silnym uczuciem, przed którym nawet demon się ugnie.

 

Jeżeli chodzi o akcję i jej wartkość to jest ona raczej średnia, przez większość czasu czytamy głównie o rodzącym się uczuciu pomiędzy bohaterami. Tempo przyspiesza dopiero w kilku ostatnich rozdziałach i wtedy bardzo ciężko jest się oderwać od książki. Co się tyczy scen erotycznych to jest ich tu niewiele, a nawet jeżeli już się pojawiają to autorka opisuje je w sposób zwięzły i ogólnikowy.

 

Co do fabuły to można mieć tu jedynie zastrzeżenia o to, że w momentach gdy Ashlyn zaczyna słyszeć głosy. Można odnieść wtedy wrażenie, iż są to rozmowy zupełnie bez sensu i wyrwane z kontekstu, a do tego nie wnoszą niczego do ogólnego zarysu fabuły. Podobno jest spowodowane tym, że sporą część oryginalnego tekstu została usunięta. Jednak czy tak jest naprawdę to nie wiem, ponieważ nie miałam okazji zapoznać się z oryginalnym tekstem, może kiedyś to nadrobię.

 

Co się tyczy bohaterów, to żyją oni własnym życiem i w swoim własnym świecie. Wojownikom trudno jest zaakceptować wszystkie nowości jakie pojawiają się w otaczającym ich świecie. Bardzo polubiłam parę głównych bohaterów. W ich przypadku trudno się nie zgodzić, że przeciwieństwa się przyciągają, a prawdziwa miłość odmienia człowieka.

 

Podsumowując, książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie, ponieważ napisana jest prostym i zwięzłym językiem. Książkę polecam każdemu, kto lubi czytać romanse paranormalne i szuka lekkiej ksiązki na długie wieczory.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto