Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Książęcy Ród De Cordina Arystokraci

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Nora Roberts
 • Tytuł Oryginału: The Playboy Prince \ Cordina's Crown Jewel
 • Seria: Książęcy Ród De Cordina / Cordina's Royal Family: Bennett & Camilla / New York Times Bestselling Authors. Powieść - Romans
 • Gatunek: Powieści i Opowiadania
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Monika Krasucka
 • Liczba Stron: 474
 • Rok Wydania: 2011
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130 x 200 mm
 • ISBN: 9788323882510
 • Wydawca: Mira
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  3/6

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Książęcy Ród De Cordina Arystokraci | Autor: Nora Roberts

Wybierz opinię:

Miqa

Nora Roberts to jedna z najbardziej znanych i cenionych amerykańskich pisarek wielogatunkowych powieści głównie dla kobiet. „Arystokraci" to drugi tom opisujący historię książęcego rodu de Cordina Nory Roberts. Chociaż pierwszej części nie czytałam, to nic nie stało na przeszkodzie bym sięgnęła po drugą. „Arystokraci" to powieść opowiadająca dwie osobne historie królewskich członków rodu de Cordina, stanowiące kontynuację „Dziedzictwa".

 

Główną rolę w pierwszej części „Arystokratów" zatytułowanej „Beztroski książę" stanowi książę Bennet de Cordina. Wbrew pozorom Bennet taki beztroski nie jest. Całą swoją miłość i pasję pokłada w koniach i dopóki nie poznaje lady Hannah Rothchild jego życie wydaje się być nudne i bardzo szablonowe. Owa lady to angielska badaczka literatury wezwana na polecenie siostry Benneta, która z początku nie wywiera na księciu dobrego wrażenia. Ale jak to często bywa, niechęć czy brak zainteresowania zamienia się w ogromną ciekawość poznania i nie tylko... Jednak czy uda im się odważyć i przyznać do uczuć? Na dodatek Hannah ma do wykonania pewne zadanie, które na pewno nie będzie łatwe.

 

Natomiast główną bohaterką drugiej części zatytułowanej „Błękitna krew" jest księżniczka Camilla de Cordina. To właśnie losy jej rodziców – Gabrielli i Reeva, zostały opisane w pierwszym tomie z tej serii. Camilla zmęczona dostatnim i nudnym życiem obserwowanej przez wszystkich księżniczki postanawia zrobić coś szalonego. By zastanowić się nad sensem swojego życia i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania postanawia wyjechać. Jednak nie wszystko jest tak piękne jak by się mogło z początku wydawać. Księżniczka wpada w niezłe tarapaty, co prowadzi do tego, że zamieszkuje w chatce dziwnego archeologa. I tak jak w poprzednim opowiadaniu, tak i tutaj historia zatoczy w bardzo podobny, schematyczny sposób koło. Gburowaty archeolog Delaney staje się interesującym obiektem pożądania. Jednak biedny mężczyzna nie ma pojęcia o tym kim jest Camilla.

 

Mimo że jest to zdecydowanie bardzo skupiona na wątkach miłosnych powieść, to nie zabrakło w niej i odrobiny sensacji - pojawi się nieprzyjaciel. Chociaż przyznam, że akcja „Beztroskiego księcia" była ciekawsza, to obydwie części na pewno zasługują na uwagę fanek autorki i gatunku.

 

Mocnym plusem w książkach Nory Roberts są zdecydowanie postaci. Barwni, precyzyjnie scharakteryzowani bohaterowie wdrążają czytelnika w akcję powieści. Pisarka głównie skupia się na sferze emocjonalnej bohaterów. Zważywszy na to, że będziemy mieli tu książęce rody, to na pewno książka przypadnie do gustu tym z czytelniczek, które zawsze chciały być księżniczkami, ale również i tym, które szukają miłosnych historii, gdzie miłość jest w stanie pokonać wszystkie bariery.

 

Przyznam szczerze, że lubię czytać utwory wychodzące spod pióra tej pisarki, jednak zdecydowanie bardziej wolę kryminały z wątkiem romantycznym. „Arystokraci" to typowy romans, który zdecydowanie przypadnie do gustu fankom gatunku i umili im długie, jesienne wieczory.

Monia1990

Nora Roberts to jedna z najpopularniejszych autorek romansów na świecie. Naprawdę nazywa się Eleanor Marie Robertson. Urodziła się 10. października 1950 roku w stanie Maryland. Ma czterech starszych braci. Używa także innych pseudonimów – Sarah Hardesty i Jill March. Kryminały pisze jako J.D. Robb, ponieważ wydawca uważał, że nie powinna publikować tak dużo książek pod tym samym pseudonimem. Przez pewien okres czasu pracowała jako aplikantka sądowa. Zaczęła pisać, kiedy zamieć śnieżna uwięziła ja w domu z dwoma małymi synami, Danem i Jasonem. Kilka pierwszych rękopisów zostało odrzuconych. Jednak pisarka nie poddała się i pierwsza powieść doczekała się publikacji w 1981 roku. Dzisiaj ma na koncie ponad sto sześćdziesiąt książek przetłumaczonych na dwadzieścia pięć języków. Uznawana przez wielu fanów na świecie za królową romansu. Jest laureatką wielu literackich nagród, a jej książki zajmują czołowe miejsca na listach bestsellerów. Jest pierwszą autorką, którą przyjęto do Romance Writers of America Hall of Fame. Czytelnicy cenią ją przede wszystkim za świetną konstrukcję powieści oraz umiejętne łączenie wątków romansowych i sensacyjnych. Wraz z drugim mężem, którego poznała, gdy robił dla niej półki na książki, mieszka w stanie Maryland. Interesuje się ogrodnictwem.

 

Książę Bennett de Cordina prowadzi barwne i bardzo bogate życie towarzyskie. Nieustannie trafia na pierwsze strony gazet. Jest wytrawnym kolekcjonerem niewieścich serc – jego czarowi ulegają bez wyjątku wszystkie kobiety. Miłosne podboje traktuje niefrasobliwie i żartobliwie. Dla niego to tylko pasjonująca gra. Aż do dnia, w którym spotyka elegancką i tajemniczą lady Hannah Rothchild... Jej niedostępność potęguje zainteresowanie Bennetta. Kim jest lady? Czym tak zauroczyła Bennetta?

 

Księżniczka de Cordina, zmęczona życiem na świeczniku, postanawia na kilka tygodni uciec od błysków fotoreporterów. Przeistacza się w zwykłą Camillę MacGee.W ten sposób chce odnaleźć prawdziwą siebie. Zaszywa się w odludnej chacie należącej do uderzająco przystojnego, ale wyjątkowo niesympatycznego i mrukliwego archeologa Delaneya Caine'a. Początkowo ten mężczyzna drażni ją i denerwuje. Jednak z czasem odkrywa w nim pociągające cechy i irytacja zmienia się w fascynację. Kiedy rodzi się między nimi uczucie, Camilla postanawia wyjawić mu swoją prawdziwą tożsamość. Od tej pory nic już nie układa się po jej myśli...Jak wiadomość przyjmie Delaney? Czy to uczucie ma szansę przetrwać? Po odpowiedzi zapraszam do książki.

 

Przyznam, że z wielką ciekawością sięgnęłam po tę powieść. Tym bardziej, że wcześniej przeczytałam "Dziedzictwo" i byłam ciekawa jak dalej potoczą się losy książęcego rodu. Czy ich wróg w końcu ich zostawi w spokoju? I z przyjemnością muszę stwierdzić, że się nie rozczarowałam. Autorka po raz kolejny przeniosła mnie do zaczarowanego świata.

 

Pisarka mistrzowsko operuje piórem, ciągle czymś zaskakuje i to mi się bardzo podoba. Wplata oprócz uczuć intrygi, sensacje czym jeszcze bardziej stopniuje napięcie. To sprawia, że czytelnik nie chce oderwać się od książki, a wręcz "pochłania" ją w zaledwie kilka godzin. Podoba mi się też, że nie są to banalne opowieści, ale intrygujące i realne. A jednocześnie mają pierwiastek baśni. I to wcale się nie wyklucza. Autorka idealnie potrafi to zgrać tak, że nie wydaje się to dziwne.

 

"Arystokraci" to powieść pełna intryg, niespodzianek, niedopowiedzeń, kłamstw a przede wszystkim uczuć. Na pewno nie jeden raz zadziwi czytelnika. Przede wszystkich wybuchem tylu emocji. Nienawiść, złość, miłość i zazdrość. Tu wszystko się miesza, ale z tego wszystkiego składa się nasze życie.

 

Bohaterzy są dokładnie stworzeni i scharakteryzowani. Przede wszystkim ze sfery uczuciowej. Jednak autorka też ukazuje ich zachowania, osobiści. Wszystko jest do końca dopracowane. I to bardzo uprzyjemnia lekturę.

 

Książka została napisana prostym, ale interesującym językiem. Po raz kolejny zachwyciłam się grafiką. Jest bardzo kobieca, romantyczna i książęca. Zwraca na siebie uwagę w księgarni.

 

Podsumowując polecam tę powieść przede wszystkim kobietom, które w młodości marzyły o byciu księżniczkami. Te historie pomogą przypomnieć sobie ten dziecięcy świat marzeń. To idealna pozycja na letni wieczór, która porwie czytelnika w odmęty namiętności i intryg.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial