W Cieniu Naszego Domu

Autor: Debbie Macomber

Okładka wydania

W Cieniu Naszego Domu


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Agnesja

Z twórczością Debbie Macomber spotkałam się już wcześniej w zachwycającej powieści „Hotel na rozdrożu". „W cieniu naszego domu" to pozycja, którą czytałam z wielką przyjemnością szybko zatracając się w świecie, który właściwie otacza nas samych.

 

Zane Ackerman jest byłym wojskowym i najemnikiem, który postanawia odremontować posiadłość należącą niegdyś do jego dziadków znajdującą się w malowniczym miasteczku Sleepy Valley. Odnowienie rezydencji Zane'a zostaje zlecone uzdolnionej architektce, a przy okazji pięknej niezamężnej kobiecie, Lesley Walker. Zachwycona domem, wkłada wszystkie starania w wykonaniu swojego zadania. Okazuje się, że Lesley i Zane'a łączy chęć założenia rodziny i posiadania potomstwa. Pragnienie jest tak wielkie, że Zane oświadcza się architektce, która niedługo po ślubie zachodzi w ciążę. Jednak czy małżeństwo z kimś, kogo prawie w ogóle nie znamy jest dobrą decyzją? Autorka przedstawia nam jeszcze jednego interesującego mężczyznę – Carla Saksa, przyjaciela Zane'a, dzielącego z nim niegdyś rolę najemnika. Carl ciągle kłóci się ze swoją ukochaną, Candy. Te dwie postacie są niczym ogień i woda – trudno je razem połączyć. Gdy jednak Carlowi udaje się pogodzić z Candy, ta oświadcza, że nie pójdzie z nim do łóżka do czasu, aż na jej palcu pojawi się złota obrączka. Nie tak miało być. Carl musi w końcu zdecydować na czym mu najbardziej zależy.

 

Styl Debbie Macomber w tej powieści jest wyraźnie wykrywalny. Autorka pisząc, korzysta z własnych doświadczeń, a także z doświadczeń krewnych i przyjaciół. Dzięki temu jej książki są tak bardzo życiowe i realistyczne. Przy użyciu humoru, wyrazistych postaci i ciekawej akcji, wspaniale wnika do duszy Czytelnika dotykając wrażliwe miejsca jego duszy. Problemy opisane w powieściach Pani Macomber są typowo ludzkimi dylematami, które dotykają każdego. Dlatego tak chętnie zagłębiłam się w lekturę. Dzięki książkom tej autorki można bliżej poznać otoczenie, różne dramatyczne, a czasem te szczęśliwe, sytuacje, przez które przechodzą inni ludzie. Z zapałem kibicowałam bohaterom, którzy spotykając na swej drodze przeciwności losu, odbywają ciężką drogę ku osiągnięciu szczęścia.

 

Akcja powieści na początku jest przewidywalna, ale z czasem historia snuta przez autorkę, nabiera tempa i tajemniczego klimatu. Ja jak najszybciej chciałam się dowiedzieć kim tak naprawdę jest Zane, co kryje się za szpecącymi jego policzek i udo bliznami. Okazuje się, że to nie on jeden skrywa w tajemnicy swoją przeszłość. Osobiście uważam, że decyzja podjęta przez Lesley dotycząca małżeństwa jest mało przemyślana i zbyt pochopna. Sama nie wiem, czy wierzę w miłość „od pierwszego wejrzenia", ale na jej miejscu wpierw dokładnie poznałabym swojego przyszłego męża. Ale co ja mogę wiedzieć, co naprawdę czuła Lesley?

 

Nie chcę porównywać tej powieści do „Hotelu na rozdrożu", ale pragnę powiedzieć tylko tyle, że Debbie Macomber jest mistrzem w swoim fachu. Jak na razie nie zawiodłam się na jej książkach i mam nadzieję, że tak już pozostanie. „W cieniu naszego domu" to lekka, porywająca książka opowiadająca o sile miłości, zaufaniu, poświęceniu i o zwalczaniu przeciwności losu. Kto by pomyślał, że ja, niegdyś zagorzała fanka paranormali, będzie lubować się w tego typu powieściach? Serdecznie polecam tę pozycję. Jestem pewna, że się nie zawiedziecie.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!