Okładka wydania

Najbardziej Tajemnicze Morderstwa

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 6 votes
Akcja: 100% - 5 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 6 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 8 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

Najbardziej Tajemnicze Morderstwa | Autor: Lionel FanthorpePatrica Fanthorpe

Wybierz opinię:

Isadora

Tajemnicze, niewyjaśnione czy wyjątkowo brutalne morderstwa od zawsze stanowiły pożywkę dla masowej wyobraźni i budziły całą gamę emocji: od paraliżującego strachu po niezdrową ekscytację. Wyjątkowe miejsce w zbiorowej pamięci mają zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, przypadki nagłej śmierci osób powszechnie znanych oraz morderstwa popełnione w niewyjaśnionych okolicznościach.

 

Autorzy niniejszej publikacji wychodzą naprzeciw powszechnej fascynacji makabrą, tajnikami zwyrodniałych psychopatycznych umysłów czy też po prostu wrodzonej ciekawości, za sprawą której snujemy rozmaite przypuszczenia i domysły kto zabił i dlaczego.

 

Książka Fanthorpe'ów prezentuje sprawy kryminalne, które od lat rozpalają ludzką wyobraźnię z różnych względów. Umieszczone są one w imponującym przedziale czasowo - przestrzennym uwzględniającym rozmaite okresy historyczne - od panowania faraona Tutenchamona w czasach Nowego Państwa po lata 50-te XX wieku i londyński rewir polowań seryjnego mordercy Johna Christie..

 

Każda z tych spraw została zaprezentowana w zaskakująco wszechstronny i obiektywny sposób: autorzy przedstawili nie tylko niezwykle szczegółowo sylwetki ofiar, świadków, podejrzanych i morderców, ale również pokusili się o wnikliwą analizę ich motywacji i psychiki oraz osadzenie postaci w szerokim kontekście historycznym i społeczno - obyczajowym. Dzięki temu czytelnik z łatwością może wczuć się w klimat sprawy oraz spróbować wyrobić sobie własny na nią pogląd (zwłaszcza w przypadku, gdy jest to sprawa, która nie doczekała się satysfakcjonującego i bezspornego wyjaśnienia). Autorzy w niezwykle interesujący sposób przytaczają rekonstrukcje przebiegu zbrodni, przedstawiają dowody, policyjne ustalenia, najbardziej fantastyczne podejrzenia oraz wszelkie możliwe hipotezy i wersje wydarzeń, dokonują logicznej analizy motywów, faktów, dowodów. Trzeba przyznać, że Fanthorpe'owie bardzo rzetelnie podeszli do tematu, ujęli go z każdej możliwej strony zachowując przy tym bezstronność i inspirując czytelnika do dalszych własnych eksploracji.

 

Dzięki niniejszej publikacji czytelnik dowie się, kto mógł mieć powód do zamordowania młodego faraona Tutenchamona; czy możliwe jest karkołomne przypuszczenie, by na schodach senatu Brutus nie uczestniczył w zabójstwie Juliusza Cezara, ale próbował go ocalić; czy śmierć lady Amy Robsart, żony protegowanego Elżbiety I lorda Dudleya, była przypadkowa; czy Napoleon rzeczywiście został otruty; jaką tajemnicę kryje nagła śmierć Mozarta; czy Edgar Alla Poe był mordercą niejakiej Mary Rogers, nowojorskiej sprzedawczyni cygar, uwiecznionej w opowieści detektywistycznej "Tajemnica Marii Roget" oraz kto mógł dokonać podwójnego morderstwa w Mayerlingu na księciu Rudolfie i jego kochance Marii Vetserze. Poznamy sylwetki i ponure czyny budzących największą grozę psychopatycznych seryjnych morderców z Kubą Rozpruwaczem, Belą Kissem i Johnem Christie na czele.

 

Muszę przyznać, że książka Fanthorpe'ów szalenie mnie zaintrygowała. Wielką jej zaletą jest to, że autorzy nie ograniczyli się do pospiesznego nakreślenia sylwetek głównych bohaterów, ale przedstawili je w szerokiej i barwnej perspektywie, która siłą rzeczy uruchamia wyobraźnię i z łatwością pozwala śledzić wszelkie analizy i ustalenia, jak również snuć własne przypuszczenia. Znajdziemy tu zarówno poważne naukowe hipotezy, jak i najbardziej nieprawdopodobne domysły, co moim zdaniem świadczy o otwartości i profesjonalizmie autorów. Rozmaitość źródeł informacji, różnorodność spraw kryminalnych, kompleksowe potraktowanie tematu oraz przystępny, lekki styl czynią tę lekturę intrygującą pozycją dla szerokiego grona odbiorców. Jestem pewna, że każdy znajdzie tu historię, która go zainteresuje i skłoni do dalszego zgłębiania konkretnego przypadku. Pofolgujcie swojej fantazji i naturalnej ciekawości, wejdźcie do tajemniczego świata nierozwiązanych i budzących największe emocje zagadek kryminalnych wszechczasów.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial