Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Ogród Biodynamiczny

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Wiesław Jaszczak
 • Tytuł Oryginału: Ogród Biodynamiczny
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 315
 • Rok Wydania: 2012
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 9788362468478
 • Wydawca: Drzewo Laurowe
 • Ocena:

  3,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 4 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 7 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Ogród Biodynamiczny | Autor: Wiesław Jaszczak

Wybierz opinię:

Scathach

Ogrodnictwo biodynamiczne, to promowana od lat forma naturalnej gospodarki rolnej. Opiera się ona na jak najlepszym wykorzystaniu naturalnych rytmów przyrody, a co za tym idzie ogranicza skażenie środowiska wszelkiego rodzaju środkami chemicznymi. Efektem stosowania takiej formuły ogrodnictwa ma być żywność najwyższej jakości: zdrowa, dorodna, pozbawiona chemikaliów.
Ogrodnictwo biodynamiczne stosuje przede wszystkim multikulturę oraz uprawę współrzędną. Traktowany jest on jako ekosystem, w którym wartością podstawową staje się utrzymanie równowagi. Ponadto taka forma prowadzenia ogrodu ukierunkowana jest na ekologię – tak promowaną i ważną w ostatnim czasie.
Jaki sens ma prowadzenie takiego ogrodu?
Plony uzyskiwane z uprawy takiego ogrodu, ilością zbliżone są do tych pochodzących z rolnictwa tradycyjnego, posiadają jednak o wiele większą jakość.

 

Ksiązka Wiesława Jaszczaka umożliwić ma wszystkim osobom zainteresowanych tą formą prowadzenia swojego ogrodu, zdobycie najważniejszych informacji i nabycie najistotniejszych umiejętności. Dzięki tej publikacji każdy czytelnik dowie się od czego zacząć zakładanie takiego ogrodu, jaki wpływ na przebieg wszelkich zachodzących w nim procesów mają fazy Księżyca. Ważne z perspektywy przyszłego właściciela ogrodu dynamicznego jest także zdobycie wiedzy na temat tego, jakie rośliny można z powodzeniem sadzić blisko siebie, a jakich kompilacji unikać. Ponadto autor uczy jak przygotować całkowicie naturalne środki ochrony roślin, uczula na to, w jakim czasie zgodnym z naturą, najlepiej wykonywać poszczególne prace ogrodowe.

 

Ważnym elementem jest także uwrażliwienie na kwestię walki ze szkodnikami oraz najczęstszymi chorobami roślin – Jaszczak wyzbywając się tendencji do stosowania wszelkiego rodzaju chemikaliów, ukazuje jak w sposób prosty, skuteczny, a co najważniejsze – naturalny, wyzbyć się wszelkich kłopotów.
Nie pozostawia on odbiorcy także samopas w kwestii doboru odpowiednich narzędzi przydatnych każdemu ogrodnikowi.
Dlaczego warto zwrócić uwagę na tę publikację? Z całą pewnością duże znaczenie ma fakt, że nie została napisana przez amatora czerpiącego swą wiedzę z podobnych tej książek. Autor jest osobą od lat zajmującą się ogrodnictwem biodynamicznym, doświadczoną i chętną do udzielania cennych rad i informacji potencjalnym ogrodnikom.
Ogrodnictwo biodynamicznie od lat jest coraz popularniejszą formą uprawiania roślin. Dzięki niemu, mamy pewność, że plony, które uzyskujemy są całkowicie naturalne, a przy tym zdecydowanie lepsze jakościowo, od tych dostępnych na większości polskich targów.
By ułatwić poruszanie się po książce autor podzielił ją na kilka rozdziałów – uwagę poświęcił fazom księżyca, uprawie ziół, stosowaniu kompostu, a także konkretnym narzędziom ogrodowym i uprawie ściśle uszeregowanych roślin.

 

Marzysz o zdrowym, własnym ogrodzie? Zaopatrz się w tę książkę, by już dziś rozpocząć działanie zgodne z naturalnym rytmem przyrody.

 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial