Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Dom Nocy Tom 3 Wybrana

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dom Nocy Tom 3 Wybrana | Autor: P.C. CastKristin Cast

Wybierz opinię:

Odcień purpury

Dom Nocy nawiedzają mroczne siły, których celem jest danie do zrozumienia wszystkim Naznaczonym, że nie ma dla nich miejsca w świecie ludzi, a zło kryjące w wampirach może zostać pokonane jedynie siłą. W tym samym czasie młoda wampirka Zoey ma jednak inne problemy. Jej najlepsza przyjaciółka Stevie Rea zamieniła się w nieumarłą i podąża teraz za instynktem nakazującym jej spożywanie ludzkiej krwi. Powoli traci resztkę człowieczeństwa, coraz bardziej zbliżając się do przemiany w potwora, będącego stereotypowym obrazem wampira. Zoey za wszelką cenę musi pomóc przyjaciółce w odzyskaniu reszty człowieczeństwa, które powoli poddaje się wpływowi zwierzęcej natury.

 

W tej części przeważa życie uczuciowe Zoey spychając na dalszy plan nawet wątek Stevie Rea. Pozostali przyjaciele głównej bohaterki - Damien, Jack oraz bliźniaczki Shaunee i Erin stanowią jedynie tło dla rozterek Zoey, jako, że nie może ona zdradzić im prawdy kto stoi za przemianą ich dawnej przyjaciółki nie narażając ich przy tym na niebezpieczeństwo. Jedyną osobą, której Zoey w tej chwili może zaufać jest próbująca odkupić swoje winy Afrodyta. Oczywiście zachowanie tej drugiej nie ulega znaczniej poprawie, jednak przez większość książki zdaje się zdawać sobie sprawę z utraconego zaufania Nyks, co sprawia, że w ostateczności decyduje się na pomoc przy wyleczeniu Stevie Rea.

 

Wątek miłosny dokonuje rozkwitu i w efekcie nie ogranicza się już tylko do obecnego chłopaka Zoey Erika oraz ludzkiego chłopaka Heatha, ale również Lorena. W efekcie mamy tu bardzo dużo rozterek miłosnych i przemyśleń typu „jak nie ten, to który?". Na dłuższą metę jest to męczące, zwłaszcza, że pozostałe wątki są bardzo zamglone i sprawiają wrażenie jedynie miłych dodatków, którym jednak autorki nie poświęciły zbyt dużo uwagi. Decyzje Zoey też pozostawiają wiele do życzenia, pokazując jak naiwna i głupiutka nieraz bywa, będąc przekonana, że dokonuje właściwych wyborów.

 

To, co na pewno wyróżnia tę serię z całego grona pozostałych wampirycznych pozycji, to dość realistyczne podejście do spraw sercowych oraz związanych z nimi przemyśleń. Miłość ujęta została bardziej jako namiętność, która zwłaszcza w tym tomie bywa bardzo zgubna. Sama Zoey, jak i osoby wtajemniczone w jej dość swawolne romanse nie szczędzą przy tym dość ostrych uwag, które bynajmniej nie przedstawiają główną bohaterkę w dobrym świetle i nie kreują jej na obraz „biednej zakochanej". I chociaż uczucia są bardzo wyostrzone, a więzi między kochankami podkreślane, stanowiąc nieraz przykład miłości prawie doskonałej, to jednak – jak to w życiu bywa – często okazują się okrutnym kłamstwem i jedynie chwilową fascynacją drugą osobą.

 

Cały cykl jest bez wątpienia dla fanów typowych paranormal romance w których przeważa wątek wampiryczny połączony z dużą dozą miłostek. Biorąc pod uwagę popularność całego cyklu, powinien on bez wątpienia spełnić oczekiwania wszystkich fanów tego gatunku. Natomiast osoby dostające dreszczy na samo wspomnienie, pięknych i wyidealizowanych wampirów powinny raczej ograniczyć swoje zainteresowanie Domem Nocy.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial