Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Geny, Komórki, Mikroby

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Praca Zbiorowa
 • Tytuł Oryginału: Geny, Komórki, Mikroby
 • Seria: Poznać I Zroumieć Człowieka / Focus Medycyna
 • Gatunek: PoradnikiZdrowieMedycyna
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 168
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 120x190 mm
 • ISBN: 9788377781401
 • Wydawca: Burda
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Geny, Komórki, Mikroby | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Pavell

„Focus medycyna" to ukazująca się co jakis czas seria książek dotycząca jednego, konkretnego tematu i jego rozgałęzień. Tym razem do naszych rąk trafia wydanie poświęcone w całości kwasowi deoksorybonukleinowemu, czyli w skrócie kodowi DNA, będące rozwinięciem tematów zamieszczonych w miesięczniku popularno – naukowym: „Focus". „Geny, komórki, mikroby", to nieduże kompedium wiedzy o tzw. księdze życia, jej tajemnicach, skomplikowanemu odkrywaniu i nowoczesnemu zastosowaniu.

 

Pierwsza rzucająca się w oko i jak się okazuje najważniejsza cecha, to przystępny, napisany zrozumiałym językiem tekst książeczki. Mimo wielu technicznych zwrotów i nazw, czytając nie czujemy się jak pierwszoroczny student dla którego wszystko jest nowe i niewiadome, lecz bardzo łatwo przyswajamy i co najważniejsze rozumiemy to, co czytamy. Skomplikowane nazewnictwo jest nam szczegółowo wyjaśnione, dzięki czemu, nawet będąc laikiem w danym temacie, odnajdziemy się w nim bez trudu.

 

Książka jest podzielona na kilkanaście tematycznych działów. Wszystkie je łączy jednak kod DNA, co pokazuje jak ważne jest to zagadnienie w dzisiejszej genetyce. Wśród wielu rozdziałów znajdziemy między innymi takie pasjonujące zagadnienia jak: „rak na celowniku", „łamanie kodu", „kryminalne zagadki DNA", czy „granice życia". Dowiemy się również ile zamieszkuje na naszym ciele genów bakteryjnych, czy medycyna będzie potrafiła sprawić, że człowiekowi odrośnie np.:. ręka, oraz jak dzięki DNA może odnaleźć przodków swojej rodziny, którzy mogli pochodzić np. z....Afryki.
Czytanie medycznego wydania Focusa to czysta przyjemność, nawet dla osoby która wcześniej nie przejawiała zainteresowania genetyką. Książka bowiem, dzięki inteligentnemu i łatwemu do zrozumienia sposobowi narracji sprawia, że nawet nieobyty w genetycznych tematach amator, zaczyna zupełnie inaczej patrzeć na tę dziedzinę nauki i dużo chętniej sięgnie po coraz bardziej zaawansowane pozycje. Czytając „Geny, komórki, mikroby" rozbudza się nasza wyobraźnia i chęć do zdobywania wiedzy. Chcemy wiedzieć więcej i więcej gdyż tak rewolucyjne przykłady nowoczesnego zastosowania genetyki są przyszłością naszego świata.

 

Jedyną wadą tej książki, jest to, że szybko się kończy. Zagłębiając się w tematyke genomów, DNA, RNA, czy innym tajemniczych nazw, nie zauważamy jak szybko kolejne strony przewijają nam się między palcami. Po tak rozbudzonym apetycie zostaje nam tylko czekać na kolejne, równie udanie wydawnictwo z serii „Focus Medycyna", lub na własną rękę kontynuować przyjemnie podrażnioną ciekawość dotyczącą tajemnic naszej „księgi życia".

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial