Okładka wydania

Pocałunek Anioła Tom 2 Potęga Miłości

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Pocałunek Anioła Tom 2 Potęga Miłości | Autor: Elizabeth Chandler

Wybierz opinię:

Natula

Elizabeth Chandler to pseudonim Mary Claire Helldorfer autorki tomików poezji, książek rysunkowych, a także powieści dla młodzieży i dorosłych. Największą sławę pisarce przyniósł cykl „Pocałunek anioła", który opowiada o wielkiej miłości Tristana i Ivy, ta romantyczna historia zyskała wielu miłośników, dzięki czemu trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa".

Kiedy w moje ręce wpadła kontynuacja powyższego cyklu o bardzo wymownym tytule „Potęga miłości", nie odmówiłam, ponieważ dość często zdarza mi się czytać książkowe serie od środka lub końca, więc dla mnie taki problem to żaden problem. Autorzy najczęściej w przejrzysty sposób nakreślają fabułę i tak sprawnie prowadzą wątek, że nie ma trudności z rozszyfrowaniem tematu, poza tym anielska tematyka często wypada bardzo interesująco, więc dlaczego nie dać szansy książce, którą ukochały rzesze czytelników.

Nie chcę zdradzać zbyt wiele z treści książki, ale w przypadku tej części nie sposób wspomnieć o tym, że Tristan po swojej tragicznej śmierci staje się aniołem, który wraca na ziemię i próbuje nawiązać kontakt ze swoją ukochaną Ivy, jednak dziewczyna jest sceptyczką, nie wierzy w istnienie tych niebiańskich istot i nawet argumenty jej młodszego brata, bardzo wrażliwego na anielską poświatę, nie trafiają do niej, jest to o tyle problematyczne, że Tristan podejrzewa, iż jego śmierć nie była przypadkowa i najprawdopodobniej ktoś czyha też na życie Ivy, niestety dopóki dziewczyna nie otworzy się na doznania pozazmysłowe to Tristan nie będzie mógł jej uchronić przed niebezpieczeństwem.

Muszę przyznać, że ta książka przyjemnie mnie zaskoczyła, już do samego początku wciągnęłam się w tą niepokojącą i nostalgiczną opowieść, napisaną niewyszukanym stylem, być może trochę zbyt uproszczonym, jednak jest on na tyle przyjemny w odbiorze, że absolutnie to nie szkodzi powieści. Autorka w prosty, ale bardzo celny sposób oddaje nastrój, smutku i żałoby, pięknie opisuje emocjonalne rozchwianie Ivy i desperację Tristana aby dotrzeć do ukochanej.

Akcja wydarzeń jest intensywna, ilość niepokojącym zdarzeń zaskakuje, a wprowadzenie kryminalnego elementu ubarwia książkę i sprawia, że staje się ona nie tylko zwykłym romansem, ale dramatyczną historią z miłością i aniołem w tle. Jeśli chodzi o bohaterów to nie są oni szczególnie wyjątkowi, na szczęście Chandler postarała się o urozmaicenie ich życiorysów, co prawda wszystko to już było, jednak połączenie złego losu z tragicznymi akcentami i romansem nie wypadło źle, a nawet więcej, wpłynęło korzystnie na tę opowieść.

„Potęga miłości" nie jest unikatową lekturą, ale autorka miksując nieszczęśliwe zdarzenia z namiętnością i sensacją oraz bazując na pewnych stałych wzorcach, stworzyła interesującą powieść dla młodzieży, jak i dla fanów paranormalnych romansów, historię Tristana i Ivy czyta się z zaciekawienie, a podejrzewam, że co wrażliwsi czytelnicy uronią kilka łezek. Zazwyczaj sceptycznie podchodzę do tego typu pozycji, ale tę cześć bardzo polecam, ja na pewno przeczytam też trzeci tom, gdyż zakończenie „Potęgi miłości" jest bardzo spektakularne i intrygujące.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Dolnośląskiemu, a także portalowi Sztukater.

Moja ocena 4/6
Natula

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto