Dieta Elastyczna

Autor: James Beckerman

Okładka wydania

Dieta Elastyczna


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Monia1990

James Beckerman jest kardiologiem w instytucie chorób serca i naczyń krwionośnych, a także ekspertem od odchudzania i zdrowego stylu życia. Ukończył studia na Uniwersytecie Harvarda, gdzie zdobył tytuł doktora nauk medycznych. (opis ze strony wydawnictwa)

 

Któż z nas nie zna problemu z wagą. Która z kobiet nie chciałaby wyglądać jak modelka: szczupło i pięknie? Wiele osób ciągle się odchudza, ale jakoś im to nie wychodzi. Ciągle żyją na diecie, ale ich waga nie maleje, a jeśli nawet to po pewnym czasie znowu wraca bądź przybieramy jeszcze więcej. Stosujemy różne diety, ale czy wiemy czy naprawdę są one odpowiednie dla naszego organizmu? Na pewno nie. Wielu z nas zamiast wybrać się do odpowiedniego lekarza lub znaleźć fachową literaturę sięga do internetu bądź czyta plotki o sposobach odchudzania stosowanych przez gwiazdy. Nie bierzemy jednak pod uwagę tego, że celebryci są pod opieką dietetyków lub też stosują chirurgiczne metody na odchudzanie. Zapominamy również o tym, że dieta nie ma być krótkim okresem w naszym życiu, po którym możemy wrócić do poprzedniego stanu. To jest całkowita zmiana stylu jedzenia. Nie wystarczy parę tygodni nie jeść fast foodów czy też słodyczy, schudnąć kilka kilogramów i znów wrócić do śmieciowej żywności. Nowe zasady jedzenia trzeba stosować już zawsze. Dzięki temu nie tylko zrzucimy zbędne kilogramy, ale poprawi się również nasze samopoczucie i stan zdrowia.
"Dieta elastyczna" to propozycja dla każdej osoby mającej problemy z wagą. Autor jest z wykształcenia kardiologiem, więc wie w jaki sposób zrzucić zbędne kilogramy tak by nie powrócić do starej wagi, a jednocześnie zadbać o nasze zdrowie. Łączy rzeczy, o których odchudzający zapominają.

 

Ten poradnik różni się od innych tym, że autor nie podaje gotowego planu na odchudzanie. On daje nam tylko wskazówki, których zastosowane doprowadzi nas do wymarzonego celu. Beckerman dzieli dietę na trzy etapy: dzisiaj (to co mamy stosować od teraz), codziennie (zasady, które mamy stosować codziennie) i na swój sposób (możemy wybrać odpowiednią dla nas zasadę). Dzięki temu sami możemy ułożyć sobie odpowiednią wersję diety, która będzie najbardziej skuteczna w naszym przypadku, a jednocześnie sprawi, że odchudzanie nie będzie męką, a przyjemnością. To doprowadzi również do tego, że nie zrezygnujemy po paru tygodniach z wpojonych zasad, a będziemy stosować je już zawsze.
Książka została napisana prostym, przystępnym językiem. Treść jest zrozumiała dla każdego czytelnika. Autor nie pisze typowym dla lekarzy językiem. Wszystkie zasady stara się dokładnie wyjaśnić. Bardzo podoba mi się grafika.

 

Podsumowując polecam tę książkę wszystkim osobom, które mają problemy z wagą, ale nie tylko. Sądzę, że zastosowanie wskazówek wymienionych przez autora sprawi, że każda osoba poczuje się lepiej, nawet jeśli nie musi się odchudzać. W końcu zdrowie jest najważniejsze.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.