Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Kamienne Kręgi Gotów

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Alicja BreskeZofia BreskeJarosław Ellwart
 • Tytuł Oryginału: Kamienne Kręgi Gotów
 • Seria: Małe Vademecum Turysty
 • Gatunek: Przewodniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 64
 • Rok Wydania: 2011
 • Numer Wydania: III
 • Wymiary: 120 x 185 mm
 • ISBN: 9788375911190
 • Wydawca: Region
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  3/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Kamienne Kręgi Gotów | Autor: Alicja BreskeZofia BreskeJarosław Ellwart

Wybierz opinię:

Kasiek

Czy zastanawialiście się kiedyś jakie cechy powinien mieć przewodnik idealny? Na pewno musi być poręczny, aby można go było włożyć do plecaka i udać się z nim na wędrówkę piesza, rowerową, bo wiadomo gdy ruszamy samochodem rozmiar, ciężar mają mniejsze znaczenie. Przewodnik musi być ciekawy, bo przecież czasami przeglądając go na półce w księgarnie jesteśmy tak oczarowani jego zawartością, zdjęciami, że zakochujemy się w danym miejscu, zabieramy książkę do domu i wbrew wcześniejszym zamierzeniom zaczynamy planować podróż.

 

Przewodnik o którym piszę teraz jest zatytułowany „przewodnik tematyczny" traktuje o kamiennych kręgach Gotów a właściwie o całej ich kulturze, zabiera nas w podróż po terenach na których kiedyś żyli Goci, których ślady wciąż są widoczne i które można podziwiać, oglądać. Książka ta to pigułka wiedzy o Gotach, pigułka zaprawdę miniaturowego rozmiaru. Znajdziemy Ti historię Gotów a także opis regionu w którym przyszło im żyć aby na sam koniec poczytać o miejscach których znajdują się owe tytułowe kręgi Gotów. Książka jest bardzo spójna każdy rozdział łączy się z kolejnym, aby odmalować pełny obraz tej kultury. Mamy zdjęcia, szkice pozwalające sobie lepiej wyobrazić to o czym czytamy. Również język użyty w tym przewodniku jest przystępny, jak dla mnie nie ma problemów ze zrozumieniem, nie musimy zabierać na wycieczkę również kilku słowników aby na bieżąco sprawdzać o czym czytamy.

 

Czytając ten przewodnik zastanawiałam się, dla kogo został wydany, czy mamy w Polsce aż tak wielu miłośników archeologii, kultury starożytnej, że warto było wydawać taką książkę. Bo ten przewodnik na pewno nie sprawił, że mam ochotę rzucić wszystko i pojechać na północ, aby pochodzić i pooglądać kręgi z kamieni. Wystarczy zerknąć na mapkę i już widzimy jak bardzo miejsca o których wspomina książka są od siebie oddalone. Taka podróż byłaby na pewno logistycznym wyzwaniem. Oczywiście, gdyby to były miejsca zapierające dech w piersiach, lub przynajmniej interesujące mnie w szczególny sposób, pewnie dysponując swobodnie własnym autem i będąc przy okazji w tamtych rejonach chętnie bym je oglądnęła. Tymczasem nie przeczę, że przyroda jest tam bardzo ładna, w tym przewodniku znajdziemy również informacje o miejscach niezwiązanych z Gotami, które przy okazji wizyty w tamtych stronach warto zobaczyć. Przewodnik jest fajną historyczną ciekawostką, jednak moim zdaniem nie ma tego najważniejszego elementu składowego dobrego przewodnika, nie powoduje mojej gryzącej tęsknoty za tymi miejscami, nie sprawia że zakuwają się one w pamięć. Jest to specyficzna książka z tego gatunku bo i temat jest dosyć oryginalny i prawdopodobnie nie można go mierzyć tą samą miarą co innych przewodników.

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial