Okładka wydania

Zuźka D. Zołzik Idzie Do Zerówki

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Zuźka D. Zołzik Idzie Do Zerówki | Autor: Barbara Park

Wybierz opinię:

WickerSun

Nasza Księgarnia wydała niesamowitą książkę dla dzieci! Najbardziej niesamowite w niej jest to, że wzruszy i rozbawi nawet dorosłych. Zuźka D. Zołzik idzie do zerówki-lekka, zabawna, doskonała na deszczowe i pochmurne popołudnia lub czytana przed snem. Polecam gorąco!!

 

Barbara Park, autorka niniejszej historii małej, rezolutnej i bystrej dziewczynki, to amerykańska pisarka książek dla dzieci. Jej pierwsza powieść, nieprzetłumaczona na język polski, nosi tytuł: Operation: Dump the Chump. W naszym kraju znana jest jako „matka" Zuźki, o której napisała, na dzień dzisiejszy, 27 powieści. Jedynie 10 z nich jest dostępne w naszych księgarniach (Zuźka D. Zołzik jest wyjątkowa już wkrótce!), ale mam nadzieję, że przetłumaczone zostaną wszystkie. Mama, żona, idealnie łącząca karierę zawodową z życiem prywatnym. Mieszka w Arizonie i jest posiadaczką ponad 40 nagród literackich, m.in. Tennessee Children's Choice Book i The Library of Congress Book of the Year.

 

Zuźka D. Zołzik idzie do zerówki to w rzeczywistości zbiór trzech opowiadań z Zuźką właśnie w roli głównej: Zuźka D. Zołzik i głupi śmierdzący autobus, Zuźka D. Zołzik i małpi interes, Zuźka D. Zołzik chlapie ozorem. Autorka wstawiła na początku rozkoszną i zabawną dedykację chłopcu o imieniu Cody, który poprzez spóźnienie się na autobus, zainspirował Park do napisania tej książki.

 

Główna bohaterka jest bardzo niegrzeczną dziewczynką: złośliwą, humorzastą, upartą, wojowniczo nastawioną do wszystkich i wszystkiego przeciw niej. I jest także cała „do schrupania"poprzez swoją gadatliwość, pomysłowość,dziecięcą radość i niewinność. Chyba wszystkich za serce chwycą jej przygody. Na Zuźkę nie da się długo gniewać.

 

Ciężko opowiedzieć o jej przygodach tak, żeby nie wygadać za dużo. Zuźka, jak na 6-letnie dziecko, ma bardzo dużo problemów. Jednym z nich jest autobus szkolny, w którym wcale nie jest tak przyjemnie jak a samochodzie taty, a dziewczynka, obok której jest wolne miejsce, stanowczo odmawia przyłączenia się, twierdząc, że jest zajęte. Na dodatek jest duszno, tłoczno, a szyby są brudne. Nikt nie dałby rady jechać takim pojazdem dwa razy dziennie każdego dnia, toteż Zuźka wpada na pomysł, aby znaleźć sobie kryjówkę i to znacznie przyjemniejszą niż autobus. Nie wie tylko, ile ściągnie tym na siebie kłopotów! Na dodatek rodzice informują ją, że mają niespodziankę! Nie jest to jednak żaden wspaniały prezent, w poszukiwaniu którego gotowa była przebiec całe mieszkanie. Okazuje się, że Zuźka będzie miała braciszka. Gdy mały Oleś przychodzi na świat i ciągle płacze, dziewczynce niekoniecznie się to podoba, wolałaby mieć małpkę. Lecz to nie koniec zmartwień! W szkole zorganizowany zostaje dzień rozmawiania o zawodach, a nasza bohaterka jeszcze nie wie, kim chce być w przyszłości.

 

Wszystkie jej wpadki i potknięcia niosą ze sobą sporą dawkę pozytywnego humoru. Myślę, że każdy z nas ma wspomnienia niesamowitych historii z dzieciństwa- spraw, które były kiedyś poważnie traktowane, a dziś przywołują na twarzach szczery uśmiech. Tylko dziecko potrafi tak rozbawić i jednocześnie rozczulić swoim rozumowaniem i tokiem myślenia.

 

Książka napisana prosto i zrozumiale, liczne potocyzmy dodają uroku, a sympatia do głównej bohaterki rośnie z każdą przewracaną stroną. Nie wiem, dlaczego nigdy wcześniej nie słyszałam o przygodach Zuźki, ale mam zamiar to szybko nadrobić. Wam też radzę, bo naprawdę warto.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial