Okładka wydania

Chłopiec Z Wadowic. Biografia Błogosławionego Jana Pawła II Dla Dzieci

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Chłopiec Z Wadowic. Biografia Błogosławionego Jana Pawła II Dla Dzieci | Autor: Małgorzata SkowrońskaRobert Nęcek

Wybierz opinię:

 

Isadora

Szukając odpowiedniego prezentu z okazji I komunii córki przyjaciółki, moją uwagę przyciągnęła książka, a właściwie album poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II.
Pomyślałam sobie, że będzie to prezent oryginalny i doskonale współgrający z tak ważnym duchowym przeżyciem. Oryginalny - bo po raz pierwszy zetknęłam się z tak całościowym i wyczerpującym ujęciem biografii naszego papieża w formie pięknego albumu przeznaczonego dla dzieci. Wyjątkowo bogata i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach szata graficzna wzbogacona starannie dobraną kolekcją zdjęć z dzieciństwa papieża, jego pielgrzymek i pontyfikatu, przybliżą dziecku postać tego niezwykłego Człowieka i zachęcą do przestudiowania innych atrakcji, jakie oferuje ta publikacja.

  

A jest ich co niemiara, gdyż wszystko w tym albumie zostało stworzone z myślą o najmłodszych odbiorcach. Autorami kierowało pragnienie, by młodemu pokoleniu, które z racji wieku nie miało styczności z wielką osobowością i charyzmą papieża, maksymalnie przybliżyć jego postać.
A dokonali tego za pomocą przemawiających do wyobraźni opowieści o jego życiu. Biograficzne fakty z życia papieża ubarwili całymi garściami zabawnych, wzruszających anegdot i wspomnień nie tylko jego przyjaciół. Dzięki temu dzieci mają szansę dostrzec w dostojnej, pomnikowej i trochę przez to nierealnej postaci człowieka o wielkim poczuciu humoru, pogodzie ducha i otwartym sercu. Człowieka, który podobnie jak one psocił w dzieciństwie, miał swoje marzenia i problemy, który pomimo przeciwności losu wyrósł na wielkiego humanistę słynącego z tolerancji, samodyscypliny, pracowitości i życzliwości.

 

Z niniejszego albumu dzieci dowiedzą się wielu interesujących rzeczy, które łatwo zapadną im w pamięć: jak najczęściej papież spędzał wolny czas? Kto był jego najlepszym przyjacielem? Skąd wziął się przydomek "Wujek"? W jakich okolicznościach papież palił fajkę pokoju? Dlaczego w czasie zgromadzenia kardynałów jego uwagę zaprzątało coś tak prozaicznego jak skarpetki? Od jakiej europejskiej drużyny piłkarskiej papież co roku dostawał karnety na mecze? Czy łatwo uczył się języków? Czy pisał wiersze?

 

Nie sposób wymienić wszystkich informacji i ciekawostek, jakie autorzy zawarli w tej książce. Informacji, które sprawiają, że dziecko jest w stanie wyobrazić sobie papieża jako prawdziwą postać z krwi i kości, a nie jako tę na wpół już legendarną, odległą, obcą.

 

Innym istotnym elementem albumu są swego rodzaju kazania dla dzieci - króciutkie nauki i rozważania napisane przystępnym językiem, pozbawione nazbyt dydaktycznego tonu, za to zawarte w prostej, ciepłej, trafiającej do serca formie. Zachęcają one do życia zgodnego z naukami Jana Pawła II, dają cenne, mądre i nienachalne wskazówki co do właściwego postępowania.

 

Książka zawiera ponadto kalendarium życia papieża oraz "papieskie ABC" - małe, ale interesujące kompendium wiedzy na temat konklawe, oficjalnych strojów czy tytułów papieża. Jako że zbliża się msza beatyfikacyjna Jana Pawła II, młody czytelnik znajdzie tu również ciekawe informacje na temat przygotowań do procesu beatyfikacyjnego.
Najbardziej w tym albumie ujęło mnie potraktowanie tematu. Autorzy o rzeczach wielkich i ważnych potrafili napisać bez patosu, w sposób humorystyczny, wzruszający i interesujący. Moim zdaniem to wielka sztuka, by mądra książka o podobnej zawartości nie zniechęciła, ale zaintrygowała czytelnika.

 

Nie zastanawiałam się długo nad wyborem. Jestem przekonana, że tegoroczna komunikantka będzie ogromnie zadowolona z prezentu. Z tego też względu polecam ten wyjątkowy album nie tylko jako wybitnie trafiony prezent komunijny, lecz również każdemu rodzicowi, który chciałby zapoznać swoje dziecko z nadzwyczajną osobowością i dorobkiem Jana Pawła II. Żadna inna publikacja nie zrobi tego lepiej.

 

Gorąco polecam!

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial