Okładka wydania

Mgiełka Porzucona Kotka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Mgiełka Porzucona Kotka | Autor: Holly Webb

Wybierz opinię:

Isadora

Kolejne spotkanie z Holly Webb - i kolejna porcja wzruszeń w cudownej książeczce skierowanej do najmłodszych.
Tym razem autorka snuje opowieść o niezwykłej przyjaźni pomiędzy małą Amelką a uroczą czarną kotką o wdzięcznym imieniu Mgiełka.
Amelka od dawna marzy o własnym kotku, jednak jej rodzice uważają, że jest jeszcze zbyt mała, aby samodzielnie zajmować się własnym zwierzątkiem. Dziewczynka jest rozczarowana, ma bowiem inne zdanie i jest przekonana, że świetnie by sobie poradziła z nowym wyzwaniem.
Pewnego dnia w jej domku na drzewie pojawia się wychudzona, zaniedbana mała kotka; ponieważ wyłania się z mgły, Amelka nadaje jej imię Mgiełka. Sądząc, że zwierzątko jest bezdomne, bierze je pod swoją opiekę i zajmuje się nim w tajemnicy przed rodzicami. Amelka jest szczęśliwa, że wreszcie ma swoje wymarzone zwierzątko, Mgiełka - że ma panią, która ją karmi, pieści i dobrze traktuje.
Wkrótce jednak sprawy zaczynają się komplikować - o sekrecie dziewczynki dowiadują się jej rodzice, którzy przekonani, że kotka ma właściciela rozpoczynają jego poszukiwania. Okazuje się, że Mgiełka rzeczywiście należy do pewnej starszej pani, która mieszka po sąsiedzku, nosi zupełnie inne imię i Amelka nie może jej tak po prostu zatrzymać...
Co skłoniło kicię do szukania nowego domu? Czy była źle traktowana? Czy będzie mogła wrócić z powrotem do Amelki, do której zdążyła się już przywiązać?

 

Odpowiedzi na te pytania młody czytelnik znajdzie w tej oto książeczce. Jak to zwykle bywa u Holly Webb, jej opowieści to coś więcej, niż świetna, rozwijająca wyobraźnię rozrywka. To mądre historyjki zawierające przesłanie, które z łatwością pojmą najmłodsi: posiadanie własnego zwierzątka to nie tylko wielka frajda, ale także ogromna odpowiedzialność na całe lata.
Z lektury tej dziecko dowie się, jak należy opiekować się zwierzątkiem, a jakich zachowań należy zdecydowanie unikać - a wszystko to dzięki jednoznacznym postawom bohaterów, które dają dziecku wprost do zrozumienia co wolno, a czego nie.
Książeczka uczy ponadto uczciwości i stawiania poczucia obowiązku ponad własnymi zachciankami, co w dzisiejszych czasach może okazać się niezwykle pomocne w procesie wychowywania dzieci i kształtowania ich osobowości. Wielką zaletą jest to, że obywa się bez nużącego moralizatorstwa, dziecko dochodzi samo do właściwych i pożądanych wniosków identyfikując się z sympatyczną bohaterką.
Książeczka ta jest idealna do samodzielnego czytania przez dziecko dzięki dużej czcionce i przejrzystemu układowi stron. Doskonałym rozwiązaniem jest również wspólne czytanie razem z rodzicami, którzy swoim autorytetem mogą wzmocnić pozytywną wymowę książki.
Przede wszystkim jest to ciepła, wzruszająca i wartościowa lektura, oby jak najwięcej tego typu pozycji pojawiało się na księgarskich półkach.
Serdecznie polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial