Okładka wydania

Kora Jest Samotna

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kora Jest Samotna | Autor: Holly Webb

Wybierz opinię:

Isadora

Książeczek autorstwa Holly Webb chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać. To bez wyjątku mądre, ciepłe i zabawne opowieści o zwierzątkach i ich dziecięcych właścicielach, które uczą młodego czytelnika wrażliwości i empatii oraz zwracają jego uwagę na los naszych mniejszych braci.
"Kora jest samotna" to utrzymana w podobnym klimacie historia opowiadająca o małej suczce rasy border collie imieniem Kora, która trafia prosto z hodowli do domu czteroosobowej rodziny. Żywiołowy, niesforny i pełen energii piesek szybko staje się ulubieńcem 10-letniego Waldka, który spędza z nim mnóstwo czasu na zabawie i psotach. Niestety, siostra Waldka, Helenka, nie czuje się swobodnie w towarzystwie hałaśliwej i ruchliwej Kory i w zasadzie zupełnie się nią nie zajmuje. Kiedy jednak Waldek trafia na kilka tygodni do szpitala ze złamaną nogą, dziewczynka jest zmuszona przełamać swoje opory, pokonać strach i zaopiekować się suczką. Nie jest to jednak takie proste - zarówno Helenka, jak i Kora nie mają do siebie zaufania, w dodatku suczka jest straszną psotnicą, której nikt prócz Waldka nie potrafi okiełznać. Teraz to Helenka musi przejąć jego rolę i nauczyć się odpowiednio postępować z pieskiem.

 

"Kora jest samotna" to prosta, ciekawa i zabawna opowieść, która niesie ze sobą poważne przesłanie skierowane tak do dzieci, jak i rodziców. Uczy właściwego traktowania zwierząt - to nie zabawki do przytulania, które można rzucić w kąt, gdy się znudzą, lecz żywe istoty mające swoje uczucia i potrzeby nie tylko fizyczne, ale i emocjonalne. Kiedy decydujemy się na domowego pupila - nie bierzmy go kierowani tylko egoistyczną przyjemnością, ale także poczuciem obowiązku, którego nie wolno zaniedbywać. Dzięki tej książeczce dziecko uświadomi sobie, że posiadanie pieska czy kotka to także ogromna odpowiedzialność, której nie wolno lekceważyć. Zwraca ona uwagę na konieczność zaspokajania potrzeb zwierzątka niezależnie od tego, czy mamy na to ochotę, czy nie. Uczy tym samym wrażliwości, empatii i altruizmu, rozwija dziecięcą osobowość i wyobraźnię.

 

"Kora jest samotna" to idealna lektura dla wszystkich dzieci, zarówno tych, które są właścicielami zwierzaczka, tych, które chciałyby nimi zostać, jak i tych, które - choć trudno mi to sobie wyobrazić - zwierząt nie lubią. Pogodna opowieść o niesfornej suczce natchnie Was do wymyślania wspólnych zabaw z Waszym pupilem, pokaże,jak właściwie o niego zadbać i sprawi, że być może wyzbędziecie się lęków i uprzedzeń z nim związanych.

 

Gorąco polecam tę mądrą i pełną uroku, atrakcyjną pod każdym względem opowieść. Dodatkowym atutem przemawiającym za nabyciem tej książeczki niech będzie fakt, że 1% z jej sprzedaży przeznaczony zostanie na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial