Okładka wydania

Mały Rubi W Tarapatach

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Mały Rubi W Tarapatach | Autor: Holly Webb

Wybierz opinię:

 

Isadora

Moim zdaniem książeczki autorstwa Holly Webb należą do jednych z najpiękniejszych i najbardziej pogodnych opowieści o przyjaźni pomiędzy dziećmi a zwierzętami. Nie są to zwykłe historie, jakich wiele na księgarskich półkach; wyróżnia je niepowtarzalna, pełna ciepła atmosfera oraz mądra, wzruszająca i zabawna treść, która na dodatek porusza ważne kwestie związane z właściwym traktowaniem i podejściem do zwierząt.
Nie inaczej jest w przypadku tej książeczki.

 

 

Mała Kasia bardzo chce mieć pieska, którym mogłaby się opiekować. Kiedy rodzice zgadzają się zrealizować marzenie dziewczynki, Kasia jest w siódmym niebie. Mniej zachwycona jest jej starsza siostra Jola, która martwi się, jak nowego domownika przyjmie kotka Pchełka. Kasi tak bardzo zależy na nowym pupilku, że nie przejmuje się zbytnio narzekaniem siostry wierząc, że wszystko się jakoś ułoży. Jednak nie wszystko przebiega zgodnie z planem - mały spanielek Rubi, żywiołowy i ciekawski szczeniaczek, nie potrafi znaleźć wspólnego języka z zazdrosną, rozpieszczoną, mającą własne przyzwyczajenia kotką. Każde ich spotkanie kończy się małą katastrofą. W dodatku obie siostry stoją murem za swoimi ulubieńcami, a kłótnia rodzinna wisi na włosku. Rozwiązanie tej sytuacji w bezkonfliktowy sposób wydaje się niemożliwe. Pewnego dnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, dochodzi do tragedii...

 

"Mały Rubi w tarapatach" porusza rzadko podejmowaną, ale istotną kwestię wynikającą z posiadania domowego zwierzątka. Tym razem autorka zwraca uwagę na problem adaptacji pupilka w nieznanym miejscu, do nowych warunków, oswajania go z domownikami - także z innymi zwierzętami, których reakcja na świeżo upieczonego członka rodziny może być nieobliczalna - niechętna lub wręcz wroga. Pokazuje, w jaki sposób przygotować zwierzaczka do spotkania z lokatorami, uczula na nieporozumienia i problemy, jakie mogą te okoliczności generować, wskazuje rozwiązania potencjalnie konfliktowych sytuacji.
Uświadamia, że wzajemna akceptacja jest pożądanym stanem rzeczy, którego wagi nie należy lekceważyć, lecz o niego zabiegać nie licząc na to, że wszystko rozwiąże się samo.
Autorka podkreśla, jak ważny jest przemyślany zakup domowego zwierzęcia, zapewnienie mu odpowiedniej opieki oraz umożliwienie jak najszybszej, w miarę bezbolesnej aklimatyzacji.

 

"Mały Rubi w tarapatach" to prosta historyjka o ogromnym ładunku emocjonalnym, ciepła, pogodna i wzruszająca. Mądre przesłanie sprawia, że jej wartość edukacyjna jest niepodważalna, zaś sama opowieść trafia wprost do serca. Warto docenić nieskomplikowany, bezpośredni, gawędziarski styl, dzięki któremu opowieść nabiera życia, staje się prawdziwą przygodą, a jej bohaterowie bliżsi czytelnikowi.
Książeczka pozwala przyjrzeć się uczuciom i emocjom bohaterów - zarówno ludzi, jak i zwierząt. Zwierzęcy punkt widzenia jest szczególnie cenny, gdyż zwraca uwagę czytelnika na fakt, że także i one mają swoje potrzeby i uczucia, wobec których nie wolno przechodzić obojętnie - a to pierwszy krok do tego, by traktować je humanitarnie, troskliwie, z sercem.
Gorąco polecam młodym czytelnikom kolejną interesującą i zabawną opowiastkę autorstwa Holly Webb. Przekonajcie się sami, ile w niej emocji, wzruszeń, oraz mądrych i cennych rad, które właścicielom czworonogów z pewnością nie raz się przydadzą, a już na pewno sprowadzą do zupełnie nowego wymiaru kontakty z domowym pupilem.

 

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial