Przygody Tappiego Z Szepczącego Lasu

Autor: Marcin Mortka

Okładka wydania

Przygody Tappiego Z Szepczącego Lasu


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Isadora

Zwariowany Winking...

 

Najpiękniejsze bajki pisane są prosto z serca. Najpiękniejsze bajki to te, pisane z myślą o własnych dzieciach. W końcu, najpiękniejsze bajki to te, których sami chętnie posłuchalibyśmy przed zaśnięciem. Taką właśnie piękną bajkę stworzył świetny polski pisarz literatury fantasy, Marcin Mortka. Powstała bajka zrodzona z pasji do pisania, miłości do synka Michałka i ogromnego talentu autora. Interesująca, zabawna, mądra. Czego chcieć więcej? Chyba kolejnych części „Przygód Tappiego z Szepczącego Lasu".

 

„Przygody Tappiego..." to opowieści o dzielnym Wikingu i jego przyjaciołach. Marcin Mortka stworzył magiczny świat, pełen dziwnych stworzeń i sytuacji. Obok Wikinga Tappiego i jego nieodłącznego druha psotnego Renifera Chichotka, czytelnik ma okazję poznać chociażby Wiedźmę Skrzypichę, Trolla Gburka, Kowala Sigurda, Jarla Surkola i wielu innych bohaterów. Jak to w bajkach bywa, są tu zarówno postacie dobre, jak i złe, a każda z nich wnosi niesamowity klimat do książki, sprawiając że przedstawiany bajkowy świat zauracza. Bohaterowie przeżywają mnóstwo wspaniałych przygód, im bardziej niebezpiecznych i dziwnych, tym bardziej pasjonujących. Przy okazji uczą siebie i dzieciaki, do których skierowana jest książeczka, co w życiu jest ważne. Książka podkreśla więc siłę i wagę przyjaźni, dobra, odwagi, uczciwości, pomocy drugiemu człowiekowi itp. Wszystkie te wartości przedstawione są dzięki ciekawym historiom, z których dziecko dowiaduje się, że nie ma nic cenniejszego w życiu niż przyjaźń i miłość i zawsze warto dbać o tych których kochamy i cenimy.

 

Tappi uczy i bawi. Marcinowi Mortce udało się wykreować postać krzepkiego olbrzyma, o gołębim sercu, którego mogłyby naśladować dzieci. Jest postacią budzącą sympatię i zaufanie i gdyby był postacią realną, każdy rodzic życzyłby sobie, by Tappi przyjaźnił się z jego dzieckiem. Dzięki książce jest jednak okazja, by dzieci zaprzyjaźniły się choćby z postacią baśniową. Jestem pewna, że „Przygody Tappiego..." przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Idealna dla czytelników (małych i dużych), którzy lubią przenosić się w niezwykłe, baśniowe krainy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!