Przygody Tappiego Z Szepczącego Lasu

Autor: Marcin Mortka

Okładka wydania

Przygody Tappiego Z Szepczącego Lasu


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Isadora

Zwariowany Winking...

 

Najpiękniejsze bajki pisane są prosto z serca. Najpiękniejsze bajki to te, pisane z myślą o własnych dzieciach. W końcu, najpiękniejsze bajki to te, których sami chętnie posłuchalibyśmy przed zaśnięciem. Taką właśnie piękną bajkę stworzył świetny polski pisarz literatury fantasy, Marcin Mortka. Powstała bajka zrodzona z pasji do pisania, miłości do synka Michałka i ogromnego talentu autora. Interesująca, zabawna, mądra. Czego chcieć więcej? Chyba kolejnych części „Przygód Tappiego z Szepczącego Lasu".

 

„Przygody Tappiego..." to opowieści o dzielnym Wikingu i jego przyjaciołach. Marcin Mortka stworzył magiczny świat, pełen dziwnych stworzeń i sytuacji. Obok Wikinga Tappiego i jego nieodłącznego druha psotnego Renifera Chichotka, czytelnik ma okazję poznać chociażby Wiedźmę Skrzypichę, Trolla Gburka, Kowala Sigurda, Jarla Surkola i wielu innych bohaterów. Jak to w bajkach bywa, są tu zarówno postacie dobre, jak i złe, a każda z nich wnosi niesamowity klimat do książki, sprawiając że przedstawiany bajkowy świat zauracza. Bohaterowie przeżywają mnóstwo wspaniałych przygód, im bardziej niebezpiecznych i dziwnych, tym bardziej pasjonujących. Przy okazji uczą siebie i dzieciaki, do których skierowana jest książeczka, co w życiu jest ważne. Książka podkreśla więc siłę i wagę przyjaźni, dobra, odwagi, uczciwości, pomocy drugiemu człowiekowi itp. Wszystkie te wartości przedstawione są dzięki ciekawym historiom, z których dziecko dowiaduje się, że nie ma nic cenniejszego w życiu niż przyjaźń i miłość i zawsze warto dbać o tych których kochamy i cenimy.

 

Tappi uczy i bawi. Marcinowi Mortce udało się wykreować postać krzepkiego olbrzyma, o gołębim sercu, którego mogłyby naśladować dzieci. Jest postacią budzącą sympatię i zaufanie i gdyby był postacią realną, każdy rodzic życzyłby sobie, by Tappi przyjaźnił się z jego dzieckiem. Dzięki książce jest jednak okazja, by dzieci zaprzyjaźniły się choćby z postacią baśniową. Jestem pewna, że „Przygody Tappiego..." przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Idealna dla czytelników (małych i dużych), którzy lubią przenosić się w niezwykłe, baśniowe krainy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.