Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Wyznania Magika

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wyznania Magika | Autor: Darren Brown

Wybierz opinię:

WickerSun

Chyba wszyscy lubimy magiczne sztuczki. Albo podziwiamy je z zapartym tchem i szeroko rozdziawionymi buziami albo uważamy je za udaną rozrywkę po ciężkim dniu, której nie traktujemy jednak poważnie. Magia, choć nie należy do tematów tabu, jest z pewnością zjawiskiem dość kontrowersyjnym. Atakujące nas zewsząd reklamy z numerami telefonów wróżek zapewniają, że dzięki rozmowie (nieco kosztownej!) nasza przyszłość nie będzie już jednym wielkim znakiem zapytania. Kryształowe kule i karty tarota to dla jednych rzeczy święte, dla innych strata czasu i pieniędzy. Jednak wróżka to jedno, ale... magik?

 

Bardzo dawno temu podziwiałam i śledziłam karierę jednego z najsławniejszych iluzjonistów na świecie – Davida Copperfielda. Przyznaję, że z wypiekami na twarzy oglądałam jego wspaniałe sztuczki, ciągle wykrzykując „niemożliwe!", ale ciekawość była tak wielka, że nigdy nie potrafiłam zmienić programu. W magii jest coś, co przyciąga i nie pozwala zapomnieć.

 

O Copperfieldzie już nie słychać tak dużo jak kiedyś, ale czary nie przestały fascynować. Udowadnia to, w bardzo przekonujący sposób, Derren Brown; przede wszystkim magik i showman, ale też niesamowity psycholog. W genialny sposób potrafi zaczarować ludzi, niekoniecznie wyciągając królika z kapelusza. W swoich programach nie raz udowodnił, jak podatni jesteśmy na to, co ktoś nam wmówił czy pokazał. Tak łatwo wierzymy na słowo, nie szukając dowodów, łapiemy się w słowne pułapki. Brown czasem ośmiesza, ale dzięki temu uświadamia, jak w łatwy sposób wielu z nas daje się oszukać i wychodzi przez to na nieudaczników.

 

Jego Wyznania magika to jedna z najlepiej napisanych autobiografii. Jest szczera, zabawna i pozbawiona jakiegokolwiek porządku. Nie sądziłam, że traktując już magię z pewnym dystansem, tak zatopię się w stronach owej lektury!

 

Historie Derrena nie są chronologiczne, lecz opowiedziane w taki sposób, że trudno oprzeć się wrażeniu, iż autor ma niezły chaos w głowie. Od razu jednak uprzedzę, żeabsolutnie nie przeszkadza to w poprawnym odbiorze tekstu. Fascynujące, jak osoba, nazywająca siebie z dumą magikiem, może tak pochłonąć całą uwagę czytelnika.

 

Książka podzielona została na dziewięć dłuższych rozdziałów. Opisują one prywatne historie z życia Derrena, jego przemyślenia (częściej zabawne niż poważne), zawierają instrukcje kilku sztuczek (szczególnie takich, które pomagają zwrócić na siebie uwagę i przyciągnąć publiczność), a także poważnych przemyśleń na temat życia.

 

Brown ma dużo do powiedzenia. Wydaje mi się, że pomysłów na tę książkę było wiele, a jej zakończenie wydaje się jakby przedwczesne.

 

Po lekturze Wyznań magika obejrzałam kilka Eksperymentów Derrena Browna, w których w doskonały sposób manipulował ludzkimi umysłami, demaskując osoby, pragnące manipulować innymi dla własnych korzyści. Brown to człowiek, który dużo obserwuje i wyciąga nieprawdopodobne wnioski. Robi to po swojemu; czasem chaotycznie, czasem ironicznie, ale zawsze zachowując swoje urok i wdzięk. Po prostu jest genialny! Ponadto, swoją inteligencją i ogromnym poczuciem humoru udowadnia, że zawód 'magik' ciągle istnieje i ma się dobrze.

 

Drodzy ignoranci magicznych sztuczek, oto książka dla was. Nie przekona was, że karty tarota wiedzą, jaki los czeka ludność, ani, że kryształowa kula naprawdę może pokazać najbliższą przyszłość. Wręcz przeciwnie, Derren Brown zabierze was w niezwykle interesującą i trochę szaloną podróż po jego głowie, do niczego nie namawiając i niczego nie owijając w bawełnę.
Całej reszcie świata również polecam tę książkę, jest rewelacyjna.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial