Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Lato_W_Mieście_Blog

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Lato_W_Mieście_Blog | Autor: Wasza Wszystko Wiedząca

Wybierz opinię:

Izuś

Jeżeli jeszcze nie znacie Wszystko Wiedzącej (a podobno w sieci znają ją wszyscy) to czas najwyższy ją poznać.
Wszystko Wiedząca to tylko pseudonim internetowy, pod którym, kryje się rezolutna i wygadana nastoletnia Anya. Dziewczyna, do tej pory udzielała się w blogowym świecie, jako tak zwana: "ciocia, dobra rada". Zaprzestaje jednak udzielania rad, gdyż w końcu dociera do niej, że sama popełnia mnóstwo błędów, dlatego nie ma prawa udzielać rad innym.
Skupia się za to na własnym życiu. A w nim mnóstwo się dzieje!

 

W tej części przygód główna bohaterka otrzymuje wymarzoną pracę w wydawnictwie. I właśnie to sprawia, że powraca znów do blogowania. Opisuje czytelnikowi wydawnictwo od kuchni. Gorące romanse, małe i większe kłamstwa, wydawnicze katastrofy i codzienne małe wojny to nowa, dorosła codzienność głównej bohaterki.

Anya na początku swojego stażu otrzymuje drobne zadania. Parzy herbatę, redaguje teksty, po prostu jest na miejscu. Claire –przełożona dziewczyny postanawia zaufać młodej stażystce i powierza jej młodego lecz leniwego i nieokrzesanego autora bestsellera, którego ma zmusić do napisania drugiej książki. Anya, pełna zapału, rozpoczyna fascynują pogadankę e-mailową, która ma na celu dodanie wiary Casparowi. Nie wie jednak, że autor bezczelnie ją oszukuje i nadużywa jej zaufania. Naiwność dziewczyny może doprowadzić do wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Czy Anya sobie poradzi?

 

Leniwy Caspar to nie jedyny problem głównej bohaterki. Odkąd zamieszkała sama w Londynie, ma na głowie nie tylko swoich rodziców, którzy stosują zasadę ograniczonego zaufania, ale także byłego chłopaka, obecnego chłopaka Al'a, który nie do końca jest jej chłopakiem, no i boskiego Setha, syna właścicielki wydawnictwa. Jakby tego było mało koleżanki i koledzy z pracy, także dają jej popalić. Anya jednak się nie poddaje ale godnie walczy z wszystkimi przeciwnościami losu.

 

Jeżeli macie wrażenie, że "Lato_w_mieści.blog" to kolejna książka, z serii: "banalnych i infantylnych", to muszę Was rozczarować, jesteście w błędzie! Owszem lektura jest utrzymana w lekkim tonie, ale pokazuje wiele naprawdę pożądanych postaw, które powinny być naśladowane przez nastolatków (a wspomnieć muszę, że owa książka właśnie do nich jest adresowana).
Nawiązując do owych postaw nadmienię, że główna bohaterka, bardzo mi zaimponowała. Jak na nastolatkę, jest niesamowicie elokwentna i odpowiedzialna. Powoli bez żadnych ekscesów wchodzi w dorosłość, zdając sobie sprawę, że sama za siebie jest odpowiedzialna.
W książce jest wiele interesujących i godnych naśladowania postaw, które należałoby tutaj po części przybliżyć:
1) Anya wychodząc ze znajomymi nigdy się nie upija. Wie, że takie podejście do życia do niczego dobrego nie prowadzi. Sami wiecie, jak wygląda imprezowanie młodych ludzi. Aż strach pomyśleć, w jakim wieku niektóre dzieci (tak dzieci) zaczynają pić.
2) Choć mieszka sama, nie urządza żadnych imprez, tylko "ładnie się prowadzi". Oczywiście rodzice, jak to rodzice, mają do córki ograniczone zaufanie. Ale sam fakt, że pozwolili jej samej zamieszkać, oznacza, że główna bohaterka powoli wkracza w dorosłość.
3) Anya, poprawnie ocenia ludzi i wie co dla niej najlepsze. Potrafi wybrać, pomiędzy tym, co dobre, a co złe, a to teraz często jest rzadkością.
4) Ma poczucie obowiązku!

 

Jest także wiele innych pożądanych aspektów zachowania, ale nie chciałabym zdradzać za wiele. Prócz tego, książka oferuje, potężną dawkę humoru. Niejednokrotnie, uśmiejemy się z sarkastycznych e-maili wrednego Jacka, czy dokładnych i bardzo obrazowych opisów ludzi pracujących w wydawnictwie.
Chciałam też zwrócić uwagę na interesującą rzecz, mianowicie na świetną budowę książki.
E-maile w niej umieszczone sprawiają, że czujemy, jakbyśmy mieli przed sobą prawdziwy, internetowy pamiętnik z dostępem do poczty! Genialne!

 

Jeżeli jeszcze zastanawiacie się, czy sięgnąć po książkę "lato_w_mieście.blog", to zdecydowanie Was do tego namawiam. Jestem pewna, że poświęcony na nią czas, nie będzie stracony.

 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial