Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Zakazana Żona

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 46 votes
Akcja: 100% - 38 votes
Wątki: 100% - 35 votes
Postacie: 100% - 45 votes
Styl: 100% - 40 votes
Klimat: 100% - 44 votes
Okładka: 100% - 36 votes
Polecam: 100% - 38 votes

Polecam:


Podziel się!

Zakazana Żona | Autor: Verena Wermuth

Wybierz opinię:

Varia

O czym jest ta książka? Moim zdaniem o naiwności, dopiero gdzieś na drugim planie jest miłość, choć i tak nie ma pewności, czy to rzeczywiście to uczucie.

 

"Zakazana żona" to historia opowiedziana ustami Szwajcarki - Vereny uwikłanej w związek z arabskim szejkiem - Chaidem. To historia miłości wychodzącej na przekór obyczajom, tradycji i zakazom arabskiego świata. Opowieść jest oparta na faktach i choć może się wydawać nieprawdopodobna, to jednak jestem w stanie w nią uwierzyć. Historia zaczyna się banalnie, Verena i Chalid poznają się na kursie angielskiego i zakochują w sobie niemalże od pierwszego wejrzenia, taka jest przynajmniej wersja Vereny, bo jeśli chodzi o Chalida nie pozostaje nam nic innego jak tylko się tego domyślać. Ich uczucie rozwija się przez 10 lat, Chalid obiecuje Verenie gruszki na wierzbie, a ona w to wszystko wierzy i czeka, aż piękny Arab raczy się z nią ożenić. I tak na tym czekaniu mijają jej lata wypełnione odwiedzinami w ojczyźnie ukochanego, podczas których nie raz może się przekonać, że ona jako kobieta znaczy dla niego tyle co ziarenko piasku na pustyni.

 

Wspomniałam, że książka jest o naiwności, dlaczego? Po prostu nie mogę zrozumieć, że Verena przez tyle lat łudziła się, że wszystko się ułoży i będzie wiodła szczęśliwe życie u boku arabskiego szejka, w kraju gdzie trzymanie męża za rękę lub niewinny pocałunek w policzek dokonane przy ludziach stanowią straszne uchybienie i wręcz niemoralne zachowanie, które mężczyznę obraża, a kobietę sprowadza niemalże do roli ladacznicy.

 

Książka ta powinna być obowiązkową lekturą dla wszystkich samotnych kobiet wybierających się na wakacje do krajów arabskich i służyć jako przestroga przed umizgami tamtejszych mężczyzn w stosunku do Europejek. Kultura arabska opisana w tej historii w brutalny sposób uświadamia czytelnikowi jak wielkie różnice dzielą świat arabski od tego, który mamy w Europie. I nawet miłość nie jest w stanie dokonać consensusu, bo postrzegana jest w tych dwóch kulturach zupełnie inaczej, na tyle inaczej, że żadna ze stron nie rozumie co takiego robi źle, że rani tę drugą osobę.

 

Książka wciąga i nie pozwala się oderwać, a historia jest na tyle ciekawa, że warto po nią sięgnąć. Polecam!

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Komentarze  

0 # marzena 2018-02-26 20:32
52i921
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Ja 2018-02-26 00:46
No fakt, przypadkiem obejrzałem film w tv na podstawie książki i oprócz wielkiej chcicy głównej bohaterki by wyjść za mąż za bajecznie bogatego szejka, nie mogłem się nigdzie dopatrzeć tej wspomnianej miłości ani z jego, ani z jej strony. Ot namolna baba pchała mu się do łóżka, to ją wybzykał dla urozmaicenia. Ile prawdy w książce? He, he, przypomnijcie sobie "nie wierz nigdy kobiecie", jeśli macie wątpliwości. Moim zadaniem, książka napisana dla kasy dla naiwnych idiotek. W sumie więc autorka osiąga to o czym marzy: kasę.
Jeśli chodzi o film, to główna aktorka jest po prostu za stara do tej roli. Czterdziecha na pewno przekroczona, a gra rolę podfruwajki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Victoria 2017-08-10 18:02
Wspaniała prawdziwa historia , po przeczytaniu książki popłakałam się, polecam książkę 'Zakazana żona ' każdemu, pozdrawiam :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Kasia 2017-05-20 20:27
????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial