Okładka wydania

Ostatni Skok

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ostatni Skok | Autor: Ally Carter

Wybierz opinię:

Heyday

Książka opowiada o piętnastolatce, którą zawsze otaczali najlepsi złodzieje, jednak Katarinie znudziło się życie złodziejki i postanowiła dostać się do ekskluzywnej szkoły z internatem, lecz w wyniku nieporozumienia wylatuje z niej. Teraz, żeby ochronić ojca i całą swoją rodzinę musi wykonać największy skok w swoim życiu.
Katarina jest bardzo intrygującą nastolatką, bo która przeciętna dziewczyna może się pochwalić, że w wieku 3 lat okradła Luwr, a kiedy miała 7 lat wykradła cenne klejnoty z Australii. Nie tylko to czyni ją wyjątkową. Tak jak wiele innych rodzin, jej posiada rodzinny biznes, jednak mało osób wie, że wszyscy jej krewni to zawodowi złodzieje. Kiedy dziewczynę wyrzucają ze szkoły, musi odnaleźć złodzieja 4 cennych obrazów i wykraść mu je. Stoi przed nie lada wyzwaniem, a do pomocy musi wykorzystać wszystkich swoich "znajomych".

 

Kolejną ważną postacią jest niewątpliwie Hale. Jest to młody milioner, który mimo, że ma wszystko (nawet obraz Moneta na ścianie), to jest złodziejem. Postanawia pomóc Katarinie w odzyskaniu obrazów. Dlatego zaczynają podróż, po największych miastach Europy, by dowiedzieć się kto to jest Wasilij Romani. Chłopak mimo, że tego nie okazuje jest zainteresowany Kat oraz zazdrosny o nowo poznanego przez dziewczyną Nicka.

 

Na pewno dużym plusem tej książki, są miejsca akcji. Niektóre sceny dzieją się w Paryżu, w Rzymie, w Londynie, a w jednym rozdziale nasza bohaterka ląduje w Warszawie. W niektórych momentach można się, jednak pogubić. Nie wiem, czy to przez to, że niektóre zdania zostały przetłumaczone na polski, bez ładu i składu, ale niestety czasami musiałam się zatrzymać i przeczytać rozdział jeszcze raz, by dojść do tego o co w nim chodziło.

 

Książka mimo początkowego dobrego wrażenia, okazała się przereklamowana i tandetna.
Moim zdaniem, ta książka jest niewątpliwie ciekawa, ale szczerze mówiąc gdybym ją zobaczyła w księgarni, to raczej bym jej nie kupiła. Sądzę, że w amerykańskiej wersji jest ciekawa, ale polskie tłumaczenie jej leży i kwiczy.

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial