Okładka wydania

Obecność Duszy. Transformacja Życia Przez Świadomość Duszy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: John L. Payne
 • Tytuł Oryginału: The Presence Of The Soul: Transforming Your Life Through Soul Awareness
 • Gatunek: Powieści i Opowiadania
 • Liczba Stron: 200
 • Rok Wydania: 2010
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140 x 217 mm
 • ISBN: 9788361897248
 • Wydawca: Biblioteka Nowej Ziemi
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  3/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Obecność Duszy. Transformacja Życia Przez Świadomość Duszy | Autor: John L. Payne

Wybierz opinię:

Buffy1977

John L. Payne jest pewnego rodzaju nauczycielem, który pracując z ludźmi wykorzystuje przede wszystkim techniki psychoterapeutyczne z odrobiną szamanizmu oraz uzdrawianiem duchowym. Jego największym osiągnięciem jest uzdrawianie międzypokoleniowe, o czym wspomina także w tej książce. "Obecność duszy", jak sam tytuł wskazuje to pewnego rodzaju poradnik, który ma na celu pomóc ludziom uświadomić sobie istnienie własnej duszy oraz wyzwolenie jej z ciągłego cierpienia. Muszę przyznać, że poglądy Payne'a są nieco kontrowersyjne i choć mnie nie przekonały to może znajdzie się ktoś, kogo taka koncepcja duszy zainteresuje.

 

Autor w swojej książce wysnuwa odważną tezę, mówiącą , że człowiek cierpi, ponieważ nieustannie przejmuje się cudzymi problemami, a przede wszystkim problemami swojej rodziny. W pewnych przypadkach nawet dochodzi do tego, że ktoś podświadomie pokutuje za błędy, jakiegoś członka swojej rodziny. Poza tym dochodzi jeszcze koncepcja przyciągania energii, która według Payne'a oznacza, że nowe pokolenia wbrew sobie przyciągają do siebie problemy swoich przodków, co prowadzi do ciągłego powtarzania ich błędów. Autor w swojej książce przedstawia liczne techniki mające nam pomóc wyrwać się z tego zatrutego kręgu, ale przy okazji sugeruje coś, co w moim przypadku nie jest w stanie zdać egzaminu. Otóż, Payne twierdzi, że największe nieszczęścia ludzkości typu druga wojna światowa, holocaust, czy niewolnictwo mają swoje plusy. Sugeruje on, że gdyby nie te wydarzenia nie byłoby nas na świecie, więc nie powinniśmy oceniać na przykład nazistów, im także powinniśmy współczuć, oraz w pewnym stopniu odczuwać względem nich wdzięczność - w końcu zmienili los świata, dzięki czemu my możemy żyć. Kontrowersyjne? Nawet bardzo. Może i ta koncepcja ma jakiś tam pokręcony sens, ale niestety do mnie nie przemawia. Tezy autora mogą dla wielu czytelników wydać się niestosowne - w końcu nakazuje nam on pozostawienie w spokoju przeszłości, nie przejmowanie się nią oraz życie własnym życiem bez ingerowania w cudze sprawy. Zabrania nam on walczyć o słuszne sprawy, typu ochrona środowiska, gdyż według niego sprzeciw względem jakiemuś wydarzeniu na skutek teorii przyciągania energii tylko go sprowadza. Jeśli o mnie chodzi takie koncepcje pachną trochę znieczulicą społeczną, więc osobiście nie będę stosować się do rad autora, ale może komuś przypadną do gustu.

 

Payne w swojej książce, poza licznymi ćwiczeniami, mającymi między innymi pomóc nam uwolnić swoją duszę umieszcza również krótkie notki ze swoich spotkań z ludźmi, którzy swego czasu borykali się z problemami życiowymi. Przy okazji opisuje nam w jaki sposób udało mu się pomóc swoim pacjentom i muszę przyznać, że te momenty bardzo mnie zaciekawiły. Tę książkę potraktowałam tylko i wyłącznie przez pryzmat rozrywki. Dosyć lekko się ją czytało, ale jeśli chodzi o zastosowanie się do poglądów Payne'a to raczej sobie odpuszczę, gdyż kłócą się one z moimi własnymi poglądami. Ale to nie znaczy, że ktoś inny nie znajdzie w tej pozycji, czegoś, co pomoże mu lepiej żyć. Moim zdaniem każdy sam powinien się o tym przekonać.

 

Bardzo dziękuję wydawnictwu Nowa Ziemia za udostępnienie mi egzemplarza tej książki oraz serwisowi Sztukater za przesłanie mi jej.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial