Okładka wydania

Kryminalne Zagadki. Poznać I Zrozumieć Człowieka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Kryminalne Zagadki. Poznać I Zrozumieć Człowieka | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Buffy1977

Zbiór książek ukazujących się pod marką miesięcznika Focus to interesujący cykl, traktujący o największych zagadkach ludzkości. "Kryminalne zagadki" to podróż w samo serce zbrodni. Czytelnicy tej stosunkowo niedługiej książeczki będą mieli okazję poznać między innymi tajemnicę całunu turyńskiego, metody przesłuchiwania podejrzanych, techniki profilowania, najpopularniejsze kradzieże obrazów itd. Poszczególne rozdziały opracowane zostały przez różnych autorów - dziennikarzy, matematyka, bibliotekoznawcę i biologa. Książka napisana jest zwięźle i na temat, autorzy wystrzegają się nadmiernego rozpisywania, przedstawiając czytelnikom suche fakty, które osobę niezaznajomioną z tego typu tematyką mogą wprawić w niejakie osłupienie.

 

Czytelnicy spragnieni wiedzy mogą śmiało sięgnąć nie tylko po tę konkretną pozycję, ale również inne książki z cyklu Focusa. Na pewno nie można odmówić temu dziełu rzetelności w wyłożeniu ciekawych faktów. Pod kątem naukowym na pewno nie można niczego zarzucić temu dziełku, jednakże zauważyłam kilka drobnych wpadek innej natury, jak np. zdanie: "Angelina Jolie ("Złodziej życia"), występująca w roli psychologa tworzącego portrety nieznanych sprawców, układała w grobie ofiary". Tak się składa, że widziałam ten film dziesiątki razy i mogę zagwarantować każdemu, że nic takiego nie ma tam miejsca. Drobna wpadka - autorka tego rozdziału książki widać nie zauważyła, że w filmie Jolie sama kładła się w grobie ofiary:) Takich potknięć jest niestety więcej, aczkolwiek myślę, że na główne tematy książki nie mają zbyt dużego wpływu.

 

"Kryminalne zagadki" to książka, której nie można odmówić rzeczy intrygujących, aczkolwiek niejednokrotnie takiemu laikowi jak ja ciężko było zrozumieć niektóre zagadnienia nie przeczytując ich parokrotnie. Autorzy nie boją się używać naukowego języka, który dla zniecierpliwionego czytelnika może okazać się męczący. Jednakże ze swojej strony radzę zabrać się do tej lektury z poważnym postanowieniem zrozumienia wszystkich faktów wyłożonych przez autorów, ponieważ lektura ta może w takim wypadku okazać się pewnego rodzaju odkryciem - odkryciem największych tajemnic tego świata, odkryciem intrygujących ciekawostek, które w otoczeniu człowieka mają miejsce nieustannie. Jeśli o mnie chodzi czytając tę książkę bawiłam się wybornie, takie tematy zawsze niezmiernie mnie fascynowały, więc w żadnym wypadku nie będę nikomu odradzać sięgnięcia po te dzieło. Wręcz przeciwnie - potencjalnych czytelników, jak najbardziej zachęcam do poświęcenia swojego czasu na tę jakże interesującą pozycję.

 

Bardzo dziękuję wydawnictwu G+J za udostępnienie mi egzemplarza tej książki oraz portalowi Sztukater za przesłanie mi jej.

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial