Okładka wydania

Miejsca Święte. 500 Wędrówek Po Kulturach I Religiach Świata

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Miejsca Święte. 500 Wędrówek Po Kulturach I Religiach Świata | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

 

Isadora

Od dawna czekałam na tak wszechstronną, fantastyczną publikację. Na czarujący cudownymi fotografiami album, który zabierze mnie w niezapomnianą podróż po najpiękniejszych, najbardziej urokliwych, tajemniczych zakątkach ziemi, w nadzwyczajną wyprawę po miejscach emanujących pradawną magią, wiedzą i mocą, w niezwykłą duchową i kulturową wędrówkę w czasie i przestrzeni do miejsc i czasów, które przez tysiąclecia kształtowały oblicza kultur naszej planety.

 

 

Książka "Miejsca święte" gwarantuje to wszystko w wymiarze dotychczas nieosiągalnym. Bogactwo, przepych, wręcz monumentalność tej publikacji oszałamia i zadziwia. Porusza subtelna uroda fotografii, zachwyca dbałość o szczegóły, rzetelność i polot opisów, piękno języka, swobodny, refleksyjny styl, perfekcja wykonania.

 

Mnie jednak najbardziej ujęła możliwość przyjrzenia się z bliska setkom przejawów ludzkiej duchowości, zgrabnie i pomysłowo podzielonych na rozdziały ułożone fachowo i z fantazją.

 

Książka odsłania przed nami dzikie piękno otaczanych czcią krajobrazów promieniujących duchową energią i urzekających niepowtarzalną atmosferą; zachwyćmy się pradawnym urokiem lasu Kasaguyama uchodzącemu za siedzibę szintoistycznych bogów lub migoczącej w blasku zachodzącego słońca świętej góry Uluru, przespacerujmy się po niezwykłych bazaltowych kolumnach Grobli Olbrzymów w poszukiwaniu śladów celtyckiego wojownika Finna McCoola... Spróbujmy zgłębić prastare tajemnice drzemiące w potężnych megalitycznych grobowcach, kamiennych kręgach z Calanais na Hebrydach, dumnych posągach z Wyspy Wielkanocnej czy zagadkowych geoglifach z Nazca...

 

Dzięki tej publikacji poznamy także najważniejsze obiekty sakralne różnych religii, jak na przykład miejsce narodzin Kriszny, kompleks świątynny, gdzie nauczał Konfucjusz czy grotę, w której Mahomet doznał pierwszego objawienia; odwiedzimy majestatyczne ruiny nieistniejących już świątyń i zapomnianych miejsc kultu, które jednak nadal fascynują i skłaniają do refleksji, np. twierdza katarów w Montsegur czy świątynia Angkor Wat. Odbędziemy podróż do niezliczonych sanktuariów, zobaczymy widowiskowy Wiszący Klasztor, oślepiający przepych Świątyni Szmaragdowego Buddy, klejnot muzułmańskiej architektury, czyli Błękitny Meczet w Stambule czy jeden z najbogatszych skarbców sztuki sakralnej na świecie - Bazylikę św. Piotra. Wyruszymy śladem pielgrzymów z całego świata - trafimy tym sposobem do Borobodur, pod Ścianę Płaczu czy do Mekki. Weźmiemy udział w najbardziej fantastycznych rytuałach i obrzędach ku czci bogów, odwiedzimy też miejsca pamięci, gdzie oddaje się hołd zmarłym i poległym - od Doliny Królów po cmentarz Pere - Lachaise, od Tadż Mahal po Cmentarz Narodowy w Arlington. Nie ma rzeczy niemożliwych!

 

Przemierzymy świat w poszukiwaniu miejsc duchowej odnowy, które pozwolą odzyskać spokój, wewnętrzną harmonię, odnaleźć własny rytm, odetchnąć od trudów codzienności...

 

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jakie ma do zaoferowania niniejszy album. Jego lektura gwarantuje niezwykłe doznania i stuprocentową satysfakcję niezależnie od tego, czy sięgniemy po niego kierowani względami religijnymi, duchowymi, poznawczymi czy estetycznymi. Jego oszałamiająca, barwna rozmaitość podkreśla piękno i ogrom otaczającego nas świata, potęgę ludzkiej wiary i wyobraźni oraz wiedzę i mądrość emanujące z fantastycznych budowli czy baśniowych dzieł sztuki; pozwala poczuć pierwotną duchową więź, niedostępną na co dzień sferę sacrum, obcować z wiecznością - czy to w postaci piękna przyrody, nieśmiertelnych pomników wiary i pamięci czy też tajemniczych i pełnych pradawnej magii miejsc mocy.

 

Ta książka to prawdziwa skarbnica wiedzy obejmująca wszelkie aspekty ludzkiej duchowości; umożliwia inne spojrzenie na otaczający nas świat, skłania do głębokiej refleksji i podjęcia własnych duchowych poszukiwań, a być może zapoczątkuje duchową przemianę? Jednak z całą pewnością zapewnia niesamowite wrażenia, zaspokaja ciekawość świata i potrzebę niezwykłych doznań estetycznych. Ten album to idealny pomysł na wyrafinowany prezent praktycznie dla każdego niezależnie od wieku, wykształcenia czy zainteresowań oraz niekwestionowana ozdoba każdej szanującej się domowej biblioteczki. To publikacja, do której wraca się po wielekroć i za każdym razem odkrywa coś nowego i fascynującego. Zapewniam Was, że jej lektura pochłonie Was na całe godziny, zachwyci i oczaruje. Nie sposób przejść obok niej obojętnie. Gorąco polecam!

 

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto