Okładka wydania

Kelley Winslow I Sonny Flannery Tom 2 Mroczne Światło

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kelley Winslow I Sonny Flannery Tom 2 Mroczne Światło | Autor: Lesley Livingston

Wybierz opinię:

Madlen

„Szekspirowski „Sen nocy letniej" ziszcza się we współczesnym Nowym Jorku. Okazuje się, że i ludzie, i elfy bywają nieprzewidywalni, złośliwi, cyniczni...

 

Powyższa zapowiedź z rewersu okładki idealnie podsumowuje tematykę drugiego tomu paranormalnej powieści „Oddech nocy" autorstwa Lesley Livingstone. Mieszkająca w Nowym Jorku początkująca aktorka Kelly to w rzeczywistości elficka księżniczka – córka Oberona, potężnego Władcy Zimy oraz niebezpiecznej i równie potężnej Mabh – Królowej Jesieni. Sonny to elfi podrzutek, który na rozkaz Oberona musiał wrócić do świata elfów i uporać się z chordą żądnych elfickiej krwi Dzikich Zastępów. Zakochani zostają rozdzieleni i wszystko wskazuje na to, że nie prędko się spotkają, zwłaszcza, że komuś zależy na tym, aby nigdy nie mogli być razem. Zarówno Kelly, jak i Sonny znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, czy uda im się je pokonać? O tym przekonacie się sięgając po tę powieść.

 

Jak już wspomniałam „Oddech nocy" to drugi po „Oddechu nocy" tom trylogii Lesley Livingston. Przyznaję, że rozpoczynanie jakiejkolwiek trylogii od lektury drugiego tomu nie jest zbytnio komfortowe, jednak w tym wypadku nie stanowiło to większego dyskomfortu. Autorka zgrabnie przypomina, co działo się w pierwszej części, przez co nie ma się poczucia zagubienia i straty wątku. Bohaterowie są barwni, a dokładne opisy pomagają zobrazować sobie każdą postać. Sonny i Kelly wzbudzają sympatię, nie są to postaci z serii wzdychających do siebie, rozmemłanych nastolatków, wręcz przeciwnie, każde z nich ma charakter i po prostu nie da się ich nie lubić. Akcja w powieści jest dynamiczna, przez co czyta się ją szybko i nie ma czasu na nudę.

 

Podsumowując, jest to książka nie tylko dla nastolatków, chociaż przyznam, że ma się wrażenie, że jednak kierowana jest głównie do tej grupy czytelników. Niemniej jednak czytelnik lubiący ten typ lektury, gdzie magia miesza się z rzeczywistością, a elfy to istoty zamieszkujące ziemię na równi z ludźmi, będzie usatysfakcjonowany i zadowolony z lektury. Tak więc polecam wszystkim miłośnikom paranormal.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial