Okładka wydania

Mag

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Mag | Autor: Jeffery Deaver

Wybierz opinię:

 

Buffy1977

Lincoln Rhyme i Amelia Sachs tym razem mają trudne zadanie. Muszą schwytać nieuchwytnego seryjnego mordercę będącego mistrzem iluzji. Zabójca, nazwany przez nich Magiem, potrafi w błyskawicznym tempie zamienić się w dowolną osobę, potrafi wydostawać się z zamkniętych pomieszczeń oraz uwalniać z więzów. Idealnie opanował techniki mentalistyczne i brzuchomówstwo. Śledczy nie wiedzą o nim kompletnie nic, nie znają jego motywów oraz kolejnych ofiar. Zdawać by się mogło, że Mag jest dla nich, jak duch, który zabija niezauważenie, po czym rozpływa się w powietrzu. Czy Lincolnowi Rhymowi uda się go przejrzeć?

 

 

"Mag" jest piątą powieścią Jefferey'a Deavera z cyklu o Licolnie Rhymie. Tematyka tej pozycji jest jak najbardziej w moim guście, gdyż kryminały traktujące o seryjnych mordercach zawsze były u mnie na pierwszym miejscu. Tym razem Deaver stworzył zabójcę, który siłą rzeczy intryguje - utalentowany ilozjonista, którego czyny i motywy są niezrozumiałe nie tylko dla Rhyma, ale również czytelnika. Tak naprawdę, aż do ostatnich stron nie mamy pojęcia, do czego nasz Mag zmierza - każde kolejne jego zbrodnie okazują się zwykłymi zmyłkami, mającymi na celu odwieść policję od jego najważniejszego "przedsięwzięcia". Deaver jak zwykle w swoich książkach również tutaj stosuje pewien schemat oferując czytelnikowi trochę zawrotnej akcji, potem dając mu złudzenie, że śledztwo dobiegło końca tylko po to, żeby za chwilę znów rzucić go w wir szybko następujących po sobie wydarzeń, nie dając mu ani chwili wytchnienia, aż do końca powieści. Również i ta książka oferuje nam niezwykle interesujące kawałki z prowadzonego śledztwa, analizę dowodów, które powoli, acz nieuchronnie prowadzą policję do Maga.

 

Nie ukrywam, że serię o Lincolnie Rhymie pokochałam przede wszystkim dzięki jej bohaterom. Choć dla wielu czytelników to Rhyme jest nieodłączną częścią cyklu to dla mnie kluczową rolę odgrywa Amelia Sachs. Jakby na to nie patrzeć czytelnicy uwielbiają głównie tę dwójkę. "Mag" oczywiście nie jest wyjątkiem - tutaj również będziemy mieli okazję jeszcze lepiej poznać naszych ulubionych bohaterów, choć w tym przypadku autor rezygnuje z rozwodzenia się nad relacjami między nimi na rzecz prowadzonego przez nich śledztwa.

 

Ważnym elementem tej książki są również liczne historie o popularnych niegdyś iluzjonistach - poznajemy kawałki z ich życia oraz ich najpopularniejsze magiczne numery. Pokrótce dowiadujemy się również, w jaki sposób ci sławni iluzjoniści wykonywali swoje pokazy w taki sposób, że wydawały się najczystszą magią, a w efekcie były niczym innym, jak zwykłymi sztuczkami opartymi na starej dobrej logice. Bez wątpienia Deaver zaprezentował nam kryminał, od którego nie sposób się oderwać. Stworzył prawdziwie intrygującego mordercę, wspaniale obmyślił intrygę kryminalną, tak aby nikt nie domyślił się niczego przed zakończeniem powieści. Nie zaniedbał również skomplikowanych momentów badania dowodów, dołożył parę pościgów i strzelanin, a to wszystko po to, żeby czytelnik wręcz zatopił się w tej niebywałej przygodzie. Nie wiem, czy w tym gatunku literackim istnieje autor, który miałby szansę przebić znakomitego Jefferey'a Deavera, ponieważ jest on pisarzem, który z każdą kolejną książką udowadnia, że stać go na więcej, że jeszcze nie skończył zaskakiwać swoich czytelników. "Mag" jest tego najlepszym dowodem.

 

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial