Ostatni Mecz

Autor: Adam Miklasz

Okładka wydania

Ostatni Mecz


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Marta_25

„Ostatni mecz" autorstwa Adama Miklasza to dla mnie książka zaskakująca już samym pomysłem na fabułę. Autor postanowił opowiedzieć historię pewnego podupadającego, nowohuckiego klubu piłkarskiego, a co za tym idzie ukazać środowisko kibiców.

 

Rzecz dzieje się w Nowej Hucie, gdzie tamtejszy klub piłkarski zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi. Oczywiście wierni kibice „Hutnika" wspierają swoją drużynę, jak tylko mogą, jednak te datki są tylko kroplą w morzu potrzeb. Nawet pokaźna suma od „Dziadzi", starszego pana, który kibicem klubu jest od młodzieńczych lat nie zmienia beznadziejnej sytuacji piłkarzy. Zawodnicy szykują się do ostatniego, pożegnalnego meczu....

 

Autor nie ogranicza się wyłącznie do pokazania problemów nowohuckiego klubu. Bohaterowie borykają się także z alkoholizmem, problemami rodzinnymi, niespełnioną miłością oraz niespełnionymi ambicjami zawodowymi. Bardzo autentycznie oddane są tutaj realia życia w blokowiskach. W tej „szarej rzeczywistości" odnajdziemy bohaterów barwnych, którzy są bardzo sugestywni. Język powieści, także dostosowany jest do fabuły. Adam Miklasz posłużył się, językiem potocznym, slangowym, nie pozbawionym wulgaryzmów. Wszystkie te zabiegi jeszcze mocniej oddają klimat opisywanego środowiska. Do książki podchodziłam dość sceptycznie, nie ukrywam, że nie jestem fanką piłki nożnej, opowieść jednak pozytywnie mnie zaskoczyła. Choć głównym wątkiem jest tutaj historia klubu piłkarskiego całość nie jest nużąca, wątki poboczne są równie interesujące i dobrze wplatają się w główną opowieść.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!