Okładka wydania

Wyjątkowi Tom 1 Misja Feniks

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wyjątkowi Tom 1 Misja Feniks | Autor: Ewa Karwan Jastrzębska

Wybierz opinię:

Gosiarella

"Kto zna księgi, ten zawsze znajdzie odpowiedź. Kto ksiąg nie czyta, nigdy nieprzekroczy granic innego świata"

 

Tajemnice renesansowych alchemików, tajne stowarzyszenia, sekret nieśmiertelności, tajemnicze obrazy, zagadkowy antykwariusz oraz podróż w czasie, a to wszystko w polskiej książce dla młodzieży. I może już nie kwalifikuję się do grona grupy docelowej, to i tak nie przeszkodziło mi to w poznaniu tej barwnej historii.

 

Julia i Julian są bliźniakami. Jak to z bliźniakami bywa są ze sobą bardzo związani, choć zupełnie różni. Julia jest spokojniejsza i bardziej skupiona na nauce, niż jej brat, który preferuje starą, dobrą zabawę w detektywa. Przygoda tej dwójki zaczyna się, gdy naprzeciwko ich kamienicy otwiera się antykwariat. W między czasie zostaje skradziony obraz "Pracowania alchemika", który jak przewidują naukowcy kryje pod sobą drugi obraz zawierający przepis na długowieczność. Rodzeństwo napiera podejrzeń, że antykwariusz jest mężczyzną z obrazu, jeśli nawet nie to i tak jest człowiekiem niezwykłym oraz posiadającym wiele tajemnic. Jedna z nich powoduję wysłanie bliźniaków do XVI wiecznej Florencji.

 

Julia i Julian, jako bliźniaki są ciekawymi postaciami, które mocno ze sobą związane - intrygują, jednak gdy przyjrzymy się im osobno, wypadają blado. Rozważniejsza Julia lubi książki i odznacza się pasjami humanistycznymi i lingwistycznymi. Julek ma umysł bardziej ścisły, choć ogranicza się to do eksperymentów i zabaw w detektywa. Oboje mają po piętnaście lat, jednak czytając książkę ciężko odnieść takie wrażenie. Ich zachowanie świadczy bardziej, iż mamy do czynienia z dziećmi, a nie nastolatkami. Zgaduję, że "Misja Feniks" jest przerobioną wersją poprzedniej książki autorki pt. "Antykwariusz", gdzie fabuła jest niemal identyczna, a bohaterowie mają po trzynaście i dziewięć lat. Z bohaterów drugoplanowych spodobała mi się postać Giuseppe oraz więź rodząca się pomiędzy nim, a Julią. Żałuję, że wątek nie był pociągnięty, ale liczę, że spełnią się słowa alchemika i jeszcze się spotkają.

 

"Misja feniks" jest historią ciekawą, łatwą i przyjemną, ale nie głęboką. Pytanie tylko, czy ma taka być? Myślę, że nie, bo i po co? Jej zadaniem jest przeniesienie czytelnika w barwny świat wypełniony niezwykłymi przygodami i z tego rewelacyjnie się wywiązała. Książkę polecam, jednak z pewnymi zastrzeżeniami, a mianowicie głównie osobom w wieku od 7 do 16 lat, a starszym jedynie jeśli są w pełni przygotowane na książkę bez drugiego, głębszego dna. W związku z tym moja ocena będzie podwójna. Dodam jeszcze, że aktualnie jestem w trakcie czytania drugiego tomu Wyjątkowych i muszę przyznać że grupa docelowa się zmienia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial