Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Na Ratunek

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Na Ratunek | Autor: Nicholas Sparks

Wybierz opinię:

Kala

Co w życiu jest najważniejsze? Każdy kiedyś staje przed koniecznością odpowiedzenia na to pytanie. Dla jednych jest to praca, dla innych rodzina a dla reszty z kolei spełnianie się zawodowo. Czasami odpowiedź na to pytanie jest prosta, zdarzają się jednak i takie sytuacje, kiedy sytuacja nieco się komplikuje. Tak jak w przypadku Denise i Taylora.

 

Denise porzuciła pracę nauczycielki i z powrotem przeprowadziła się do rodzinnego miasteczka po to by całkowicie poświęcić się opiece nad swoim czteroletnim synem. Kyle cierpi na zaburzenia mowy. Jak do tej pory nie udało się jednak odkryć źródła jego choroby. Denise dzieli swój czas między nauką chłopca a pracą w miejscowym barze jako kelnerka. Mimo iż jej życie niewątpliwie nie należy do łatwych, czuje się szczęśliwa.

 

Pewnego dnia, w trakcie burzy dochodzi jednak do wypadku, na wskutek którego Denise traci przytomność. Zdezorientowany, przestraszony Kyle opuszcza samochód i gubi się w lesie. W poszukiwaniu malca bierze udział ochotnicza straż pożarna wśród, których znajduje się również Taylor McAden. To właśnie on pierwszy zauważa samochód Denise i to on w końcu odnajduje chłopca. Sytuacja ta zbliża do siebie ową dwójkę. Z czasem ich przyjaźń przeradza się w coś głębszego. Po kilku miesiącach jednak coś zaczyna się psuć. Demony z przeszłości na nowo dają o sobie znać, pozbawiając tym samym Taylora szansy na szczęśliwą przyszłość...

 

To zadziwiające jak jeden autor może przedstawić historię miłosne na tysiące różnych sposobów. Za każdym razem, gdy sięgam po książkę pana Sparksa boję się, że się zawiodę Że niestety autor wyczerpał już wszystkie swoje pomysły i kolejne jego powieści będą już tylko dublerami swoich poprzedniczek. Za każdym razem pan Sparks mnie zaskakuje, tworząc coś zupełnie nowego i bezapelacyjnie fantastycznego.

 

"Na ratunek" to niewątpliwie historia o miłości. Błędem byłoby jednak stwierdzenie, że jest to książka tylko i wyłącznie o niej. Bo, tak i w realnym życiu, tak i w powieści pana Sparksa nie brak również innych uczuć: nienawiści, cierpienia, smutku i nadziei. Bohaterowie Sparksa są prawdziwi - samotni, naiwni, zapatrzeni w czubek własnego nosa egoiści, którzy nie potrafią dostrzec szczęścia, gdy ono znajduje się tuż pod ich nosem.

 

"Na ratunek" to jedna z tych powieści, która na długo pozostaje w pamięci i do której z czasem się powraca. Stanowi miłą odskocznię od lektur, w których głównymi bohaterami są wampiry, wilkołaki czy inne "magiczne" postacie i właśnie tym ostatecznie podbiła moje serce. I choć nie jest pozbawiona wad z czystym sumieniem polecam "Na ratunek" wszystkim, którzy swoją miłość już znaleźli i tym którzy wciąż jej poszukują. Jest to bowiem idealna lektura na wakacje, w sam raz by na chwilę oderwać się od rzeczywistości.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial