Okładka wydania

Od Nauki Do Boga. Podróż Fizyka Do Misterium Stworzenia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Od Nauki Do Boga. Podróż Fizyka Do Misterium Stworzenia | Autor: Peter Russell

Wybierz opinię:

Kasiek

Kiedy zobaczyłam ten tytuł wiedziałam, ze muszę ją przeczytać. Jestem na dziwnym etapie kiedy wiara walczy z racjonalizmem. W gruncie rzeczy całe moje życie podporządkowałam filozofii racjonalizmu, uważając to za jedyną słuszną teorię.

 

I ta książka okazała się czymś dla mnie. W pewnym sensie. Od małego słyszymy, ze naukowcy z Darwinem na czele zadali kłam Biblii. Gdy nawiasem mówiąc Darwin był bardzo religijnym człowiekiem i pewnie się w grobie przewraca.

 

Autor jest naukowcem. Jak mawia się w moich kręgach – giga mózgiem. Człowiek który studiował w Cambridge z wielkimi naszej epoki potrafił swój pęd do wiedzy wykorzystać do tego aby uwierzyć w Boga. Jan Paweł II napisał w swojej encyklice „Fides et ratio" (Wiara i rozum), że Wiara i rozum to jakby dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi sie ku kontemplacji prawdy. W pewnym sensie to mogłoby być mottem tej książki. Książki niełatwej, napisanej trudnym, naukowym językiem.

 

Nie przypuszczałam, ze będzie to język tak trudny, znaczenia niektórych słów musiałam wygrzebywać z odmętów pamięci zakurzonych już nieźle, bo od kiedy skończyłam wykład z logiki na I roku studiów przestałam ich używać. Zresztą! Autor kojarzył się mi z moim wspaniałym profesorem od logiki, człowiekiem wielkiego umysłu, ale i ogromnej skromności. Autor się nie przechwala swoja wiedzą, swoimi dokonaniami. Opowiada nam jak doszedł do punktu w którym się znajduje teraz. Mimo, że nie ufam filozofii Wschodu, uważam że na obecną chwilę wiem o tym za mało, żeby tak po prostu zabrać się na eksperymenty to jednak książka mimo wszystko jest wartościową pozycją, zapewne czytelnik posiadający umysł ścisły i pewne podstawy w naukach ścisłych na poziomie uniwersyteckim lepiej przyjmą książkę bo będzie dla nich zrozumiała.

 

Ale! Skoro ja zrozumiałam, ba! Nawet mi się spodobała to wydaje mi się, że mimo wszystko nie jest to jakiś bardzo wysoki poziom ;)

 

Za książką dziękuję wydawnictwu Biblioteka Nowej Ziemi i serwisowi Sztukater.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial