Na Tropie Jezusa Z Nazaretu Ziemia Zbawiciela

Autor: Michael Hesemann

Okładka wydania

Na Tropie Jezusa Z Nazaretu Ziemia Zbawiciela


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Marta_25

Michael Hesemann jest historykiem, dokumentalistą i dziennikarzem specjalizującym się przede wszystkim w historii Kościoła. Dotychczas ukazało się około trzydziestu książek jego autorstwa. Polscy czytelnicy, za sprawą wydawnictwa Salwator mieli, jak dotąd okazję zapoznać się z trzema jego publikacjami m.in. z książką „Na tropie Jezusa z Nazaretu. Ziemia Zbawiciela".

 

Autor zabiera czytelnika w podróż do Ziemi Świętej, aby odbyć niezapomnianą wędrówkę śladami Jezusa. Hesemann decydując się na kolejną, dwunastą już podróż w to niezwykle ważne dla wiary chrześcijańskiej miejsce pragnie, w oparciu o historyczne i archeologiczne „ślady" udowodnić, że „nasza wiara nie opiera się na pięknych legendach i pobożnych fantazjach", ale ma swoje potwierdzenia w licznych faktach oraz zapisach pozostawionych przez Ewangelistów.

 

Głównym celem wyprawy staje się dla autora Nazaret, którego historia, zaczynając od I w p.n.e, kiedy na te tereny powrócili Żydzi przedstawiona jest bardzo drobiazgowo. Odnajdziemy tutaj liczne odniesienia do żydowskich tradycji (m.in. dotyczących pochówku), na podstawie znalezisk archeologicznych zapoznamy się z ówczesną topografią Izraela. Hesemann zapoznaje czytelnika także z licznymi świątyniami, które są miejscem nieustannych pielgrzymek. Wspomnę tutaj chociażby o świątyni poświęconej Matce Boskiej- Domu z Loreto, który, jak podaje autor słynie z wielu cudów. Detali nie brakuje również podczas zapoznawania czytelnika ze Świętą Rodziną. Informacje tutaj zawarte okażą się nieraz zaskakujące. Autor rzuca światło nie tylko na dzieciństwo samego Jezusa, ale również na dzieciństwo jego matki. Śledząc dorastanie Jezusa, jego spotkania z uczniami, czynione przez niego cuda odkryjemy kolejne zaskakujące treści.

 

"Na tropie Jezusa z Nazaretu. Ziemia Zbawiciela" to publikacja bazująca na wielu źródłach naukowych, na odkryciach archeologicznych oraz Piśmie Świętym, która jest nie tylko doskonałym źródłem informacji dotyczących chrześcijaństwa czy Jezusa, ale także tamtejszej kultury. Nie brak tutaj także pewnych osobistych uwag czy refleksji autora, które utwierdzają czytelnika w przekonaniu, jak ogromną on posiada wiedzę na poruszany temat i jak wielką jego pasją jest odkrywanie historii Kościoła.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!