Okładka wydania

Nic, Co Ludzkie, Nie Jest Ci Obce

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Nic, Co Ludzkie, Nie Jest Ci Obce | Autor: Cynthia Pratt Nicolson

Wybierz opinię:

Isadora

Czy wiecie, dlaczego miewamy czkawkę? Albo czemu w chwili zagrożenia trzęsiemy się ze strachu? Lub skąd w nas niepohamowany apetyt na fast foodowe jedzenie? Dlaczego nasz układ trawienny wydaje wszystkie te krępujące odgłosy? Albo czemu nie można samemu się połaskotać?

 

Oto pytania z rodzaju tych, jakie uwielbiają nam zadawać dzieci: dotyczące prozaicznych, pozornie oczywistych, często wstydliwych kwestii, które zdają się nie mieć naukowego uzasadnienia bądź wydają się nam na tyle mało istotne, że nie zaprzątamy sobie głowy szukaniem na nie odpowiedzi.
I właśnie rodzicom nękanym przez natarczywą, dziecięcą ciekawość generującą wszystkie te dziwaczne pytania, przychodzi w sukurs niniejsza książeczka. Jej autorki: Cynthia Pratt Nicolson, mająca na swym koncie liczne popularnonaukowe publikacje dla dzieci oraz ilustratorka, projektantka grafiki i wnętrz - Dianne Eastman, wpadły na ciekawy i niebanalny pomysł stworzenia książki, która wyjaśniałaby najmłodszym rozmaite kwestie dotyczące różnych aspektów ludzkiego życia, z którymi dziecko styka się każdego dnia, tłumaczyła mechanizmy i zjawiska zachodzące w organizmie, reakcje ciała na bodźce otoczenia - a wszystko to w formie łatwo przyswajalnych ciekawostek.
Trzeba przyznać, że autorki wykazały się nie tylko wyjątkową pomysłowością, ale i wszechstronną wiedzą; wyjaśnienia, jakich udzielają, poparte są naukowymi dowodami, brzmią rzetelnie i fachowo, a zarazem przystępnie i zrozumiale, bez problemu trafiają do wyobraźni i umysłu młodego czytelnika. Wiele zagadnień było i dla mnie sporym zaskoczeniem - na przykład fakt, że dręczącą nas do czasu do czasu czkawkę odziedziczyliśmy... po płazach. Autorki uwzględniły w publikacji również te kwestie, na które do dziś naukowcy nie znaleźli jednoznacznych odpowiedzi: czemu służy ziewanie i dlaczego jest zaraźliwe oraz jak doszło do tego, że człowiek zaczął mówić. Nie pozostawiają jednak pytań bez odpowiedzi przytaczając najbardziej rozpowszechnione hipotezy.
Sporym atutem książki jest to, że podkreśla indywidualność i wyjątkowość każdego człowieka przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na fakt, jak wiele łączy każdego z nas nie tylko z innymi przedstawicielami ludzkiego gatunku, ale także z innymi żywymi istotami - współczesnymi i wymarłymi - oraz uświadomieniu, jak wiele z dzisiejszych reakcji i zachowań, rozwiniętych w toku ewolucji, odziedziczyliśmy po naszych praprzodkach. To bardzo ważna kwestia nie tylko z naukowego, ale również z etycznego punktu widzenia.
"Nic, co ludzkie, nie jest ci obce" to interesująca, nietypowa propozycja edukacyjna charakteryzująca się sporą rozpiętością wiekową - jest adresowana zarówno dla maluchów, jak i starszych dzieci. Obejmuje szeroką i intrygującą każde dziecko tematykę dotyczącą ludzkiego ciała i sposobu jego funkcjonowania. Udziela wyczerpujących, rzeczowych, a jednocześnie prostych, zabawnych i ciekawych odpowiedzi, które z pewnością znajdą uznanie w oczach tak młodych, jak i dorosłych czytelników. Dodatkowym atutem są przykuwające uwagę, wzbogacające treść kolażowe ilustracje oraz słowniczek trudniejszych wyrazów umieszczony na końcu książki. Serdecznie polecam wszystkim tę pomysłową i wartościową publikację.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial