Okładka wydania

Plotkara

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Plotkara | Autor: Cecily Von Ziegesar

Wybierz opinię:

Sara

Musiałam przeczytać tą książkę jeszcze raz, aby przypomnieć sobie wszystko to, co było w niej zawarte. Więc z obfitym niedzielnym śniadaniem na łóżku zabrałam się do pogrążenia w lekturze. Okazało się, że praktycznie nic nie pamiętam z mojego pierwszego podejścia do tej powieść, a moje wyobrażenia przejęły sceny z serialu.
Autorka wprowadza nas w świat plotek, luksusowych apartamentów i ludzi, którzy mają forsy jak lodu. Poznajemy grupę dawnych przyjaciół, która kiedyś (przed wyjazdem S) trzymała się razem: Blair, Chuck, Nate i Serena. Niestety, po niepodziewanym powrocie blond piękności, nic nie jest takie, jakie kiedyś było.
Jest to książka przeznaczona zdecydowanie dla młodzieży, a zwłaszcza dla płci pięknej. Cecily Von Ziegesar posługuje się prostym i dość młodzieżowym językiem, chociaż wywnioskowałam to jedynie z dialogów, których w tej książce jest pod dostatkiem. Nie znajdziemy tutaj dość dużej ilości opisów, jeśli już się jakieś pojawią dotyczą zazwyczaj ubioru danej postaci lub jakiegoś wydarzenia z przeszłości. Jeśli ktoś lubi przepięknie obrane w słowa zdania i ambitne powieści, to ta książka nie jest dla niego.
Jeśli miałabym wziąć pod "lupę" najbardziej zapamiętane postacie (nie główne), to wymieniłabym Cyrus'a Rose'a, który chyba najbardziej zapadł mi w pamięci. Wyrzutek, który odstępował od reszty, z plamami potu na koszuli, mało atrakcyjny. Zwrócił moją uwagę, ponieważ wprawiał Nate'a w zakłopotanie - wypytując o sprawy seksualne, biedaczyna. Jeśli chodzi o pierwszoplanowych bohaterów, to zostanę wierna Blair - zazdrosnej bulimiczce, która zdobyła moją sympatię niechęcią do jajek:) Muszę wymienić również niezapomnianego i jednego w swoim rodzaju Chuck'a Bass'a - rozpieszczonego bachora z Manhattanu, który bynajmniej swoich wad nie ukrywa, jak co poniektórzy. Podobała mi się również postać Plotkary i oczywiście pomysł na taką stronę.
Miło spędziłam czas czytając tą książkę (a może to cukier z dżemu uderzył mi do głowy?). Autorka pisze o wszystkim otwarcie. Pokazuje jak złote dzieci Upper East Sire spędzają czas na co dzień, czyli upijając się, paląc trawkę oraz uprawiając seks. Na zewnątrz są jednak potulnymi idealnymi wzorcami młodego człowieka, którzy pójdzie studiować na najlepszą uczelnie i tatuś oraz mamusia będą mogli się tym pochwalić na wystawnym brunchu. Cecily Von Ziegesar pokazuje świat nastolatków takim, jakim naprawdę jest, tylko robi to w połączeniu ze śmietanką towarzyską. Plotki, intrygi i skandale są na porządku dziennym. Zakreśliła ona wyraźną kreskę pomiędzy klasą wyższą a średnią. W końcu kto nie chciałby zasmakować życia według wpływowych ludzi Nowego Jorku, chociaż możemy o tym poczytać.
Chciałabym polecić tą książkę niezbyt wymagającej młodzieży oraz fanom serialu - niektóre rzeczy naprawdę was zaskoczą:)

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto