Okładka wydania

Głęboka Prawda Ostatnia Szansa Ludzkości

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Głęboka Prawda Ostatnia Szansa Ludzkości | Autor: Gregg Braden

Wybierz opinię:

Madmad35

„Żyjemy w oparciu o to, co sądzimy o naszym świecie, nas samych, naszych możliwości i naszych granicach" - Gregg Braden

 

Gregg Braden to bestsellerowy autor New York Timesa. W swoich książkach łączy naukę z duchowością. Jest autorem takicj książek jak: „Boska matryca", „Tajemnice zagubionej modlitwy", „Uzdrawianie wiary" czy „Kod Boga".

 

W swojej najnowszej powieści Braden połączył najgorętsze tematy dzielące ludzi na całym świecie.

 

Szuka on odpowiedzi na pytanie: Kim jesteśmy?

 

Odpowiedź na to pytanie leży u podłoża najgłębszych zasad samej cywilizacji: wpływa na sposób w jaki dzielimy się zasobami przyrody, pożywieniem, wodą czy zaspokajamy podstawowe potrzeby życiowe. Przekonania dotyczące naszej przeszłości, pochodzenia, przeznaczenia, a nawet losu uzasadniają sposób myślenia odnośnie dokonywanych przez nas wyborów.

 

Stare sposoby myślenia, że przetrwa najsilniejszy i że konieczna jest rywalizacja oraz oddzielenie człowieka od natury, doprowadziły nas na skraj katastrofy. Żyjemy w czasach, w których musimy skonfrontować się z potencjalną stratą wszystkiego, co wysoko sobie cenimy, a co nazywamy cywilizacją.

 

Autor w swojej książce wskazuje sześć obszarów odkryć, które radykalnie zmienią sposób, w jaki nauczono nas w przeszłości myśleć o świecie i o sobie samych.

1. Zdolność zażegnania kryzysów zagrażających naszemu życiu i światu zależy od gotowości do zaakceptowania tego, co nauka odsłania przed nami na temat pochodzenia i historii człowieka.

2. Opór dominujących systemów edukacyjnych przed przyjęciem nowych odkryć i przed zagłębianiem nowych teorii pogrąża nas w przestarzałych przekonaniach, które nie rozwiązują naszych największych kryzysów w historii ludzkości.

3. Kluczem pozwalającym zająć się kryzysami zagrażającymi naszemu przetrwaniu jest budowanie partnerstwa w oparciu o wzajemną pomoc i współpracę, żeby przystosować się do zmian, a nie wskazywanie palcami i przypisywanie winy, utrudniając tylko tak ważne sojusze.

4. Nowe odkrycia związane z zaawansowanymi cywilizacjami istniejącymi pod koniec ostatniej epoki lodowcowej podpowiadają nam, w jaki sposób rozwiązywać w naszych czasach kryzysy, z którymi mierzyli się również nasi przodkowie.
5. Coraz więcej danych z wielu dziedzin nauki, gromadzonych przy użyciu nowych technologii, potwierdza ponad wszelką wątpliwość, że ludzkość została ustanowiona od razu w pełnym kształcie, a nie jako forma życia wyłaniająca się w wyniku przypadkowego procesu ewolucji na przestrzeni długiego czasu.

6. Gwałtowna rywalizacja i wojna w bezpośredni sposób przeczą naszym najgłębszym instynktom kierującym nas ku współpracy i opiece.

 

Książka „Głęboka prawda" podzielona została na siedem rozdziałów. Autor zachęca nas w niej do nowatorskiego myślenia o swojej relacji ze światem, przemyślenia na nowo tradycyjnych opinii na temat tego kim jesteśmy, od jak dawna tu jesteśmy i dlaczego ten świat dąży do katastrofy.

 

Autor odnosi się do danych archeologicznych, pokazując nam, że dawne cywilizacje, dysponowały zaawansowaną technologią i żyły na Ziemi wcześniej niż 5500 lat temu.

 

Odpowiada na pytanie dlaczego prowadzone w dzisiejszych czasach wojny, wyrastają ze sposobu myślenia, który został zapoczątkowany już w starożytności.

 

Przekazuje nam naukowe potwierdzenia, że ludzkie życie jest wynikiem inteligentnego projektu.

 

Materiał do tej książki został rzetelnie przygotowany i udokumentowany. Książka napisana jest prostym językiem i zawiera wiele opisów eksperymentów, studium przypadków, zapisy historyczne i osobiste doświadczenia potwierdzające inspirujący sposób postrzegania własnej roli w świecie.

 

Jest ona przykładem tego, co można osiągnąć przekraczając tradycyjne granice między nauką i religią. Książka inspiruje nas do zrozumienia naszej relacji z przeszłością.

 

„... im lepiej znamy siebie samych, tym jaśniejsze stają się wybory, jakich dokonujemy w życiu."

 

Czytanie książki wymaga jednak dużego skupienia. Nie jest to prosta lektura, czasami wymagała ode mnie poszerzenia pewnych faktów historycznych, sprawdzenia informacji na temat odkryć biologicznych w internecie czy wyjaśnienia pewnych pojęć z wiedzy ogólnej. Osoby, które interesują się światem na pewno znajdą tutaj coś dla siebie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial