Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Koreańczycy Chińczycy Japończycy

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Koreańczycy Chińczycy Japończycy | Autor: Kim Munhak

Wybierz opinię:

Seduction

Kim Munhak, autor książki urodził się w koreańskiej mniejszości narodowej zamieszkałej w Chinach, gdzie dorósł i się wychował. Następnie, aby kontynuować swoją edukację wyjechał do Japonii. Obecnie zajmuje się pisarstwem w trzech językach: japońskim, chińskim i koreańskim. Dzięki znajomości języków i przebiegu dotychczasowego życia robi to z niego przewodnika po trzech azjatyckich krajach, idealnego. Szczególnie dla osób wciąż mało obeznanych z tymi kulturami.

 

Chiny, Korea, Japonia. Państwa azjatyckie, które z dnia na dzień brzmią dla nas coraz mniej egzotycznie, ale wciąż nie wiemy o nich wiele. Jakie są różnice między tymi krajami, co je łączy? Zapewne wiedzą to głównie osoby, dla których te państwa są fascynacją, a pozostali – my, zwykli zjadacze chleba, wiedzą o nich bardzo mało lub nic. Nie widzimy większych różnic w kulturze, ubiorze i tradycjach, a sami obywatele tych państw są ze sobą często myleni.

 

Książka napisana jest przyjemnym i prostym językiem. Nie znajdziemy tu za wiele historii, geografii, czy polityki, która wielu mogłaby znużyć i zniechęcić. W pierwszych rozdziałach przedstawione są różnice językowe na przykładzie zabawnych sytuacji, które spotykały zdezorientowanych i nieświadomych Koreańczyków, czy Japończyków w obcych państwach. Rozdziały te doskonale poprawiły mi humor, a ubaw miałam po pachy. W innych rozdziałach możemy poczytać o kuchni, wyposażeniu i budowli domów, oraz kobiecej sylwetce i urodzie. Znajdziemy w niej też przemyślenia o pluciu, moczu, czy też puszczaniu „bąków", czyli o podstawowych zachowaniach dotyczących kultury, które w porównaniu do naszych polskich zasad, mogą oburzać, choć przyznam szczerze: byłam zaskoczona, ale nieoburzona, ponieważ każdą kulturę powinno się akceptować i szanować. Jest też fragment poświęcony ukochanym (czy też znienawidzonym) przez wszystkich teściach.

 

Sam autor mówi o tych trzech krajach, które są bliskie jego sercu, że żadnego z nich nie wartościuje, ani nie wywyższa. Wszystkie kocha tą samą, równą miłością oraz szczyci się, że udało mu się przekroczyć dzielące je bariery i zaakceptować na tyle, aby móc w nich żyć i je doceniać.

 

W pozycji jest zawartych i przeanalizowanych wiele aspektów, lecz zdecydowanie zbyt powierzchownie dla tych, którzy interesują się tymi państwami. Nie mniej książka na pewno warta przeczytania, chętnie będę do niej powracać i czytać jeszcze raz fragmentami, a Wam i innym będę podsuwać pod nos tą ciekawą lekturę. Czy mielibyście ochotę poczytać coś podobnego o krajach europejskich, czy słowiańskich? Ja bardzo i liczę na to, że znajdzie się osoba, która w odpowiedni sposób się tego podejmie.

 

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Kwiaty Orientu i portalowi Sztukater.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial