Okładka wydania

Kolekcja Łowcy Cieni

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kolekcja Łowcy Cieni | Autor: Krzysztof Petek

Wybierz opinię:

Monia1990

Krzysztof Petek to autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, a także organizator wypraw i szkół przetrwania. Prowadził harcerski Oddział Specjalny. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz i psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został dopiero w drugiej klasie liceum. Pracował w studiu radiowym, dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci. Współpraca z Wydawnictwem Siedmioróg przyniosła efekt w postaci serii PORACHUNKI Z PRZYGODĄ. Dla Ossolineum pisze serię CZARNY KUFER, pozostałe książki wydaje Agencja WORD-PRESS. Od roku 2001 jest członkiem Związku Literatów Polskich, a także współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Poezji POECI BEZ GRANIC. W roku 2007 został wiceprezesem Dolnośląskiego Oddziału ZLP. Autor podróżuje zapraszany na spotkania autorskie, promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty, akcje Noc w bibliotece czy Noc detektywów. Intensywnie stara się rozszerzyć czytelnictwo wśród młodych.

 

Do Jajca wracają zmory przeszłości i to nie tylko w snach, ale i w rzeczywistości. Chłopak będzie musiał zmierzyć się ze zdarzeniami sprzed lat. Wyjaśnienie przyczyn śmierci ojca to dopiero początek kłopotów Jajca. Kim jest Pasiak i dlaczego tak zależy mu na złapaniu nastolatka i jego przyjaciół? Kim jest tytułowy Łowca Cieni? Czy Jajco poradzi sobie z przeszłością? Po odpowiedzi zapraszam do książki.

 

Przyznam, że od paru dobrych lat jestem wielbicielką książek Krzysztofa Petka. Lubię jego styl pisania. Jego historie trzymają w napięciu od pierwszych stron i wciągają na wiele godzin. Sensacyjna, pełna dramatycznych zwrotów akcja to kolejny plus tych książek. Tutaj nie ma miejsca na nudę. Każda strona to kolejna zagadka, która zmieni los bohaterów.

 

Wielką zaletą powieści jest to, że głównymi postaciami są nastolatkowie. To oni przeżywają te ekscytujące przygody. Jestem pełna podziwu dla autora, który świetnie oddał sposób zachowania młodych ludzi. Język, ubrania – pisarz zadbał naprawdę o wszystko. Poza tym sama historia została napisana w realny sposób. Czytelnik wgłębiając się w książkę sam staje się jej bohaterem: ucieka przed niebezpieczeństwem, szuka rozwiązania i odpowiedzi na swoje pytania.

 

„Kolekcja Łowcy Cieni" to kolejna świetnie napisana część serii „Porachunki z przygodą". Autor jak zwykle nie zawiódł. Po raz kolejny z wypiekami śledziłam wyczyny Jajca i jego przyjaciół.

 

Bardzo lubię lubię głównego bohatera. Odważny i samodzielny nastolatek, który wie czego chce. Zrobi wszystko by poznać prawdę o śmierci swojego ojca. Nigdy się nie poddaje i zawsze pomaga słabszym. Za to właśnie go cenię.

 

Książka została napisana prostym, ale interesującym językiem. Intrygująca jest też grafika powieści, która zainteresuje młodych czytelników. Autor mistrzowsko operuje napięciem i sprawia, że jego historie pochłania się w ciągu dwóch godzin. Dla niektórych czytelników plusem może być niewielka ilość stron.

 

Podsumowując polecam tę książkę młodzieży, którą przeniesie w wir przygód i pozwoli zapomnieć o szarej rzeczywistości. To idealna pozycja na długi, nudny wieczór, która zapewni nam wiele wrażeń: od śmiechu po dreszcze grozy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto