Okładka wydania

Krąg Magii Tom 2 Księga Tris

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Krąg Magii Tom 2 Księga Tris | Autor: Tamora Pierce

Wybierz opinię:

Scathach

Gdy w marcu ubiegłego roku w moje ręce trafił pierwszy tom Kręgu Magii – Księga Sandry, wiedziałam, że zapowiada się wyjątkowa przygoda dla młodzieży.

 

Już niedługo w księgarniach tom trzeci, a tymczasem pochylę się nad częścią drugą, wydaną już jakiś czas temu, jednak długo przeze mnie nie czytaną.

 

Księga Tris, to część, której opisaniu wystarczyłoby jedno słowo: akcja.

 

Po trzęsieniu ziemi, jakie miało miejsce w Wietrznym Kręgu, miejsce to zostało narażone na ataki piratów.

 

Wobec zagrażającego niebezpieczeństwa, wszyscy mieszkańcy poddani są pełnej mobilizacji.

 

Najmłodsi czarodzieje – Sandry, Tris, Daja i Briar – wraz z innymi adeptami magii, wykorzystują swoje umiejętności, by wzmocnić obronę swojego terenu.

 

Gdy wszyscy zajęci są przygotowaniami, do Wietrznego Kręgu niespodziewanie przybywa kuzyn Tris – Aymery. Sugeruje on jej, by wróciła do rodziny, gdyż jej ojciec jest na łożu śmierci. Jego zachowane wydawać by się mogło oczywiste, gdyby nie fakt, że Tris znalazła się w swoim obecnym miejscu zamieszkania dlatego, że została przez swoją rodzinę porzucona. W tym świetle propozycja jej kuzyna wydaje się niedorzeczna i budzi podejrzenia wszystkich.

 

Niespokojna Tris woli pozostać w Wietrznym Kręgu, by wraz z trójką przyjaciół stawić czoła nadciągającym piratom. Wtedy jeszcze nie wie, jak wielki będzie jej wpływ na przebieg walk...

 

Książka ta, podobnie jak część poprzednia pisana jest językiem przystępnym. Na szczęśćcie autorka wyzbyła się zdradliwego używania młodzieżowych zwrotów, które ostatnim razem naruszały kompozycję.

 

Polecam ją zarówno dorosłym, jak i docelowemu odbiorcy – młodzieży.

 

Każdy znajdzie w niej chwilę relaksu, odetchnie magicznym powietrzem, zaczerpnie dużej dawki wiary we własne możliwości i inspiracji na dalszy rozwój swoich zdolności.

 

Zaletą "Księgi Tris" jest fakt, że bez obaw można czytać ją mimo braku znajomości tomu poprzedniego. Choć jest z kontynuacją, z powodzeniem może dla kogoś stanowić lekturę osobną.

 

Podobnie, jak poprzednim razem, książkę wieńczy dodatek w postaci pierwszego rozdziału tomu kolejnego, na który czytelnik już teraz może ostrzyć sobie pazurki...

 

Polecam!

 

Dobra rozrywka na zimowy wieczór, pozwólcie porwać się magii.

Violy

Z twórczością pani Pierce spotykam się po raz drugi. Po "Księdze Sandry" zastanawiałam się, czy kolejna część Kręgu Magii zadziwi mnie czymś nowym, niespotykanym. Po jej przeczytaniu mogę powiedzieć, że warto było czekać. Z uśmiechem na ustach przypominałam sobie losy czwórki przyjaciół, których połączyły ich niezwykłe moce.

 

Szkody powstałe po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Wietrzny Krąg są stale naprawiane. Jednak osłabiona świątynia skazana jest na ataki piratów. Podczas połączenia mocy między Sandrą, Tris, Briarem a Dają utworzyła się unikalną więź, łączącą ich magię i zdolności, która w przyszłości będzie miała ogromne znaczenie. Poza zwykłymi obowiązkami w Dyscyplinie i naprawianiem szkód, bohaterowie muszą ćwiczyć kontrole swoich mocy, a także odkrywają ich nowe możliwości. Dodatkowo do Dyscypliny przybywa Aymery, kuzyn Tris. Jest on dla niej symbolem rodziny, która ją porzuciła. Stara się nakłonić Tris, aby porzuciła Dyscyplinę i przyjaciół, i powróciła do rodzinnych stron. Dziewczyna jednak pragnie wraz z nimi stawić czoła nadciągającemu zagrożeniu.

 

Tak jak już wspomniałam na początku, książka jest miłym powrotem do przygód bohaterów. Styl Pierce zachwycił mnie od pierwszej strony. Autorka wyrobiła w sobie "to coś" czego niektórym pisarzom brak nawet po wieloletniej pracy. Dla niektórych książka być może wyda się zbyt spokojna, jak to było ze mną podczas czytania pierwszej części, jednak pozory mylą. Jest to opowieść o prawdziwej lojalności, rodzącej się przyjaźni, nadziei, a także krzywdach, wyrządzonych przez zło. Jedna z wielu rzeczy, która od razu przykuwa uwagę czytelnika to z pewnością opisy. Czytając je czułam się uczestnikiem wydarzeń. Bez problemu wyobraziłam sobie wszystkich bohaterów. Akcja ani przez moment nie nudzi.

 

Kolejna z rzeczy, o których trzeba tu wspomnieć to sam pomysł na książkę. Od długiego już czasu rozczytuję się w fantastyce, a mimo to wciąż się zaskakuję. W żadnej innej książce nie spotkałam się z takimi mocami jakie posiadają bohaterowie utworu. Sandry tka sieci, Daja kieruje kowalstwem, obróbką metali, Tris to spec od pogody, zaś Briar posiada moc ziemi. Cztery główne postacie - cztery skrajnie różne charaktery. Sandra, Tris, Briar i Daja są niezwykle barwni, Pierce nadała im całą paletę uczuć. Podziwiam autorkę za stworzenie tych postaci, a zwłaszcza Tris, handlarki, która ma władzę nad wodą. To właśnie na niej skupiła się akcja utworu. Jest ona zagubiona po nagłych wydarzeniach i odkryciu jak wielkie są jej moce. Nowe możliwości rozpraszają ją i nie pozwalają się skupić na niczym.

 

Książkę polecam z całego serca. Zachwyca, uzależnia, rozkochuje. Należy po nią sięgnąć, gdyż jest w każdym calu unikatowa i niezwykła. Przedstawia nam perspektywę innego świata, do którego zapewne większość z nas chciałaby się udać. Nie nudzi, sprawia, że uśmiech sam wylewa się po twarzy. Ja natomiast ze zniecierpliwieniem czekam na kolejną część pt. "Księga Daji". "Księga Tris" jest kontynuacją sukcesu Tamory Pierce. Mam nadzieję, że tak będzie i z kolejną częścią.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto