Okładka wydania

Podróż Do Teraz

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Podróż Do Teraz | Autor: Leonard Jacobson

Wybierz opinię:

Buffy1977

"Podróż do teraz" jest pewnego rodzaju poradnikiem, który jak twierdzi sam autor może zmienić życie człowieka. Cóż, mojego życia nie zmienił, może dlatego, że nigdy nie wierzyłam w tego rodzaju poradniki, które mają na celu pomóc nam w życiu. Ale to wcale nie znaczy, że komuś innemu może ta książka się nie przydać. Leonard Jacobson twierdzi tutaj, że ludzie cierpią przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze nie potrafią odciąć się od swojego ego, pragną coraz więcej materialnych rzeczy, które mają na celu zrobić ich szczęśliwszych, a w efekcie sprawiają, że ich ego jest ciągle niezaspokojone i pragnie coraz więcej i więcej. Po drugie według autora współcześni ludzie nie potrafią żyć teraźniejszością. Z tego powodu, że ciągle wspominają ból przeszłości oraz nieustannie wyobrażają sobie niepewną przyszłość nie potrafią żyć chwilą obecną, która jako jedyna ma jakieś znaczenie, gdyż nasze życie nie toczy się, ani w przeszłości, ani w przyszłości, ale tylko i wyłącznie tu i teraz. Ego w pewnym stopniu blokuje nam życie teraźniejszością, nieustanna gonitwa myśli w naszych głowach nie pozwala nam na pełnię szczęścia w chwili obecnej.

 

Leonard Jacobson w swojej książce prezentuje nam sposoby na pewnego rodzaju blokadę ego, na wyzwolenie się od życia w przeszłości i przyszłości, tak abyśmy wreszcie mogli cieszyć się tylko i wyłącznie chwilą obecną. Czy te sztuczki mogą być dla kogoś pomocne? Myślę, że tak, choć mnie osobiście nie przekonały to moim zdaniem istnieją czytelnicy, którzy wierzą w takie zabiegi oraz potrafią wprowadzić je w czyn. Z tego też względu "Podróż do teraz" jest przydatną lekturą, która jest w stanie wciągnąć czytelnika i choć ja nieźle wynudziłam się podczas jej czytania to wcale nie znaczy, że ten poradnik nie jest w stanie zaciekawić kogoś innego. Na plus na pewno wiele osób odbierze fakt, że książka została napisana bardzo prostym, przystępnym językiem, co sprawia, że ani przez chwilę nie musimy zastanawiać się, co autor miał na myśli. Poza tym Jacobson wplata tutaj również sytuacje ze swojego własnego życia, z rozmów z ludźmi, którzy mają problemy z życiem w teraźniejszości, co na pewno jest interesującą odskocznią od głównych porad.

 

"Podróż do teraz" nie jest książką, która kiedykolwiek byłaby w stanie mnie zainteresować, z tego względu, że nie wierzę w koncepcję poradników, a tych dotyczących aspektu psychologicznego człowieka w szczególności. To pozycja, która strasznie mnie zmęczyła, ale mimo tego polecam ją osobom zaczytującym się w podobnej literaturze, gdyż istnieje spora szansa, że znajdą tutaj coś, co pomoże im podążać przez życie wytyczoną przez Leonarda Jacobsona ścieżką.

 

Bardzo dziękuję wydawnictwu Biblioteka Nowa Ziemia za udostępnienie mi egzemplarza tej książki oraz serwisowi Sztukater za przesłanie mi jej.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial