Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Pogoda I Klimat Wszystko O Pogodzie, Klimacie I Ich Zmianach

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Christiane Dorion
 • Tytuł Oryginału: How The Weather Works
 • Gatunek: Geografia i Geologia
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Patrycja Zarawska
 • Liczba Stron: 18 + Dodatki
 • Rok Wydania: 2011
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 280 x 260 mm
 • ISBN: 9788371677731
 • Wydawca: Debit
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Bielsko-Biała
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 10 votes
Akcja: 100% - 8 votes
Wątki: 100% - 8 votes
Postacie: 100% - 11 votes
Styl: 100% - 10 votes
Klimat: 100% - 9 votes
Okładka: 100% - 14 votes
Polecam: 100% - 19 votes

Polecam:


Podziel się!

Pogoda I Klimat Wszystko O Pogodzie, Klimacie I Ich Zmianach | Autor: Christiane Dorion

Wybierz opinię:

Isadora

Nie wyobrażam sobie, by jakiekolwiek dziecko przeszło obojętnie obok książki z równie piękną, barwną, zachęcającą do natychmiastowego zapoznania się z jej zawartością, okładką. A kiedy walory estetyczne przykują już dziecięcą uwagę, bardzo szybko okaże się, że fantastyczna oprawa to zaledwie zapowiedź prawdziwych cudów, jakie książka w sobie mieści.

 

"Pogoda i klimat" to rewelacyjna, niebywale atrakcyjna i ambitna pod względem wizualnym i merytorycznym książka, która w wyjątkowo przystępny sposób objaśni dziecku mechanizmy powstawania rozmaitych zjawisk atmosferycznych, prawa rządzące pogodą i klimatem w zadziwiająco szerokim zakresie, a więc zapozna się z podstawami wiedzy o otaczającym nas świecie.

 

Choć poruszana tematyka może wydawać się skomplikowana i zawiła, została przedstawiona w tak zrozumiały i intrygujący sposób, że z pewnością zafascynuje i odegna nudę od najbardziej nawet wybrednego malucha.

 

Książka jest nadzwyczaj wszechstronną i atrakcyjną publikacją stanowiącą cenne i wyczerpujące źródło informacji na temat pogody, klimatu, ich składników i zmian.

 

Liczne fakty, ciekawostki i wiadomości wzbogacają niesamowite, trójwymiarowe schematy (obrazujące np. obieg wody w przyrodzie, powstawanie huraganów), pociągane wypustki, pokrętła oraz zakamuflowane strony i klapki, których odkrywanie zachęca dziecko do samodzielnych poszukiwań odpowiedzi na stawiane pytania.

 

"Pogoda i klimat" porusza bardzo różnorodne kwestie mieszczące się w tej tematyce. Dziecko nie tylko znajdzie tu szczegółowe, a zarazem proste w odbiorze odpowiedzi na podstawowe pytania, czyli co to jest pogoda i klimat, lecz także zapozna się ze składnikami pogody, sposobami ich powstawania; dowie się, skąd bierze się deszcz, dlaczego wieje wiatr, co to jest smog i efekt cieplarniany. Nauczy się rozpoznawać różne rodzaje chmur, rozróżniać strefy klimatyczne, odczytywać mapę pogody. Dzięki prostym i interesującym doświadczeniom do samodzielnego wykonania dowie się, co to ciśnienie powietrza i front atmosferyczny. Zabawny przepis na huragan z pewnością na długo zostanie w pamięci, podobnie jak dawne sposoby przepowiadania pogody. Rewelacyjna jest mapka umożliwiająca dziecku samodzielne ułożenie prognozy!

 

Książka zawiera ponadto ciekawe informacje na temat tego, jaki klimat panował w przeszłości. Tu autor naprawdę mi zaimponował, gdyż pokusił się o jego przegląd na przestrzeni dziejów Ziemi - od prekambru po czasy współczesne.

 

Książkę kończą refleksyjne rozważania dotyczące wpływu człowieka i jego stylu życia na zmiany klimatyczne.

 

"Pogoda i klimat" to książka, która zaskoczyła mnie swoją wszechstronnością, idealną harmonią pomiędzy solidną dawką naukowej wiedzy a przystępną i atrakcyjną formą.

 

To książka, która nie tylko przekazuje wiadomości o świecie, lecz również uczy samodzielnego myślenia, ciekawości, odwagi w poszukiwaniu odpowiedzi, śmiałości w stawianiu pytań; rozbudza wyobraźnię, poszerza horyzonty - jej wartość edukacyjna jest nie do przecenienia.

 

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko polecić - dzieciom i ich rodzicom - tę fantastyczną książkę. Nie wyobrażam sobie, by mogło jej zabraknąć w biblioteczce młodego, ciekawego świata odkrywcy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial