Okładka wydania

Potęga Bożego Szeptu Jak Usłyszeć Cichy Głos Boga

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Bill Hybels
 • Tytuł Oryginału: The Power Of A Whisper: Hearing God, Having The Guts To Respond
 • Gatunek: Religia i Religioznawstwo
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Lucyna Wierzbowska
 • Liczba Stron: 340
 • Rok Wydania: 2011
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130 x 200 mm
 • ISBN: 9788361989622
 • Wydawca: Esprit
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  4/6

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Potęga Bożego Szeptu Jak Usłyszeć Cichy Głos Boga | Autor: Bill Hybels

Wybierz opinię:

Katee

Bill Hybels jest założycielem amerykańskiej wspólnoty Willow Creek i autorem wielu książek o duchowości chrześcijańskiej. Jego najnowsza książka "Potęga Bożego szeptu" jest najważniejszym dziełem w całym dorobku pisarza, do jej napisania przygotowywał się 35 lat.

 

Już sam tytuł wskazuje nam o czym będzie mowa. Bill opowiada o swojej przygodzie z duchowością, o tym jak zawierzył Bogu, posłuchał jego podszeptów i dzięki temu stał się tym kim jest dzisiaj. Mimo chwil słabości i licznych przeszkód nie zszedł ze ścieżki jaką wyznaczył mu Bóg i dzięki temu dzisiaj może nazywać siebie człowiekiem spełnionym i szczęśliwym.

 

Hybels nauczony własnym doświadczeniem daje nam wskazówki w jaki sposób komunikować się z Bogiem, jak słuchać by usłyszeć to co Pan ma nam do przekazania. Z dokładnością analizuje fragmenty Biblii, ukazując je w odrobinę innym, bardziej przystępnym świetle.

 

Książka jest tym ciekawsza, że nie zawiera jedynie świadectw samego autora, a jest zbiorem doświadczeń różnych ludzi, którzy mieli zaszczyt usłyszeć szept Boga.

 

Skąd mieć pewność, że to właśnie Bóg do nas przemawia? Jak nie pomylić głosu Pana z własnym sumieniem czy myślami? Tutaj Bill podaje konkretne rozwiązania, proponuje szczere odpowiedzenie na pięć nieskomplikowanych pytań, które nazywa filtrami, pozytywna odpowiedź na każde z nich jest znakiem, że to właśnie Bóg chce nam coś zakomunikować.

 

Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Nie jest to zbiór nudnych wywodów przy których oczy same się kleją, wręcz przeciwnie. Pan Hybels potrafi zaciekawić, zmusić czytelnika do głębszej analizy poszczególnych fragmentów i zastanowienia się nad istotą swojego życia. Z prawdziwą szczerością opowiada o swoim życiu nie zatajając przy tym bardziej wstydliwych epizodów, co dodaje książce wiarygodności i czyni ją bardziej ciekawą.

 

Polecam wszystkim, którzy mają ochotę wysłuchać historii życia człowieka, który całe swoje życie zawierzył Bogu. Być może po lekturze i wam uda się usłyszeć podpowiedź jak rozsądnie pokierować swoim życiem i jakich wyborów dokonać gdy stoi się na rozdrożu.

MirandaKorner

Każdy z nas miewa w życiu chwile zwątpienia. Chwile, kiedy nie jest pewien, jak ma postąpić, co zrobić. Brzmi znajomo? Czy nie byłoby wspaniale, gdyby w takiej sytuacji ktoś podpowiedział nam, jak się zachować? Gdyby nakierował nas na odpowiednie rozwiązanie? A co, jeśli tym kimś miałby być Bóg?

 

Bill Hybels przygotowywał się do napisania „Potęgi Bożego szeptu" przez 35 lat. To najważniejsza książka, która wyszła spod jego pióra. Człowiek ten jest ściśle związany z chrześcijańską duchowością. Towarzyszyła mu ona od najmłodszych lat. W końcu, po wielu latach doświadczeń, Bill Hybels postanowił spisać sytuacje, w których miał okazję zapoznać się z tytułowym szeptem.

 

Autor powieści to człowiek z wieloletnim doświadczeniem życiowym. W jego egzystencji wydarzyło się wiele rzeczy, które ukształtowały go na osobę, którą jest dziś. Jak sam twierdzi, w wielu sytuacjach słyszał boski podszept, który pomagał mu w ciężkich chwilach. W swym utworze Bill Hybels umieszcza świadectwa nie tylko swoje, ale i ludzi, którzy zetknęli się z tak bliską obecnością Stwórcy. Taka chwila kontaktu z Bogiem niejednokrotnie zmieniała ludzkie życia. W „Potędze..." mamy okazję zapoznać się z historiami spisanymi przez autora i wyrobić sobie na ich temat własne zdanie.

 

Na końcu książki znajdują się wskazówki pomagające odróżnić głos Stwórcy od własnych myśli. Dla ludzi, którzy pragną bliższych relacji z Bogiem ten dodatkowy rozdział będzie czymś idealnym.

 

Początkowo podchodziłam do tej pozycji dość sceptycznie. Nie jestem osobą szukającą na każdym kroku wyższych sił. Nie darzę zbytnią sympatią osób, które narzucają mi własne zdanie dotyczące wiary. Obawiałam się więc, jak to będzie z „Potęgą...". Czy Bill Hybels okaże się człowiekiem, którego największym celem jest usilne nakłanianie do swojego zdania? Czy na każdym kroku będę odczuwać, że chce on zrobić ze mnie osobę, pragnącą wciąż szukać Bożych szeptów?

 

Na szczęście okazało się, że moje wątpliwości są bezpodstawne. Autor opisuje wszystkie świadectwa w sposób obiektywny, nie narzuca czytelnikowi niczego. Pozwala po prostu zapoznać się z różnymi rodzaju opowieściami, które można samodzielnie ocenić.

 

„Potęgę Bożego szeptu" polecam przede wszystkim osobom wierzącym, jednak również ludzie wciąż szukający własnej drogi znajdą tu coś dla siebie. Historie ludzi zawarte w tej książce niewątpliwie są godne uwagi. Każda z nich wzbudza jakiegoś rodzaju emocje. Myślę, że jest to pozycja, z którą warto się zapoznać.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto