Okładka wydania

Rowerem W Stronę Indii

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Robb Maciąg
 • Tytuł Oryginału: Rowerem W Stronę Indii
 • Gatunek: Literatura Podróżnicza
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 264
 • Rok Wydania: 2012
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 142 x 204 mm
 • ISBN: 9788362994212
 • Wydawca: Bernardinum
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Pelplin
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Rowerem W Stronę Indii | Autor: Robb Maciąg

Wybierz opinię:

LadyBoleyn

Trudno nie podziwiać osób, które decydują się na pozostawienie swojego dotychczasowego życia i zajęć, postanawiając wyruszyć w daleką podróż, będącą jedną, wielką niespodzianką. Zawsze imponowali mi ludzie, których pragnienie zdobycia wiedzy, doświadczenia i odkrycia kolejnych zakątków ziemi powodowało, że z uśmiechem na ustach jechali przed siebie, widząc wszystko w kolorowych barwach. W telewizji można znaleźć mnóstwo programów, w których znani podróżnicy opowiadają o swojej pasji, pokazując zupełnie inny świat. Na temat wypraw powstało również wiele książek, jak i też reportaży dotyczących interesujących przygód wędrowców.

 

Robb Maciąg to Polak, który z wykształcenia jest pedagogiem specjalnym, natomiast z zamiłowania – podróżnikiem i fotografem. Kilkanaście lat temu postanowił postawić kroki w Nepalu, na Bałkanach, w USA, Turcji, Chinach i Azji Południowo-Wschodniej. „Rowerem w stronę Indii" to jego druga książka, która zdobyła uznanie Wojciecha Cejrowskiego, przyznającego, że druga relacja pana Maciąga jest znacznie lepsza od poprzedniej, zawartej w lekturze „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę". Sam autor przyznaje, że jego utwór początkowo miał przybrać tytuł „Świat jest pełen dobrych ludzi", lecz na wskutek zawirowań książka zyskała hasło, dzięki któremu czytelnik dowiaduje się od razu, o czym jest dzieło, które widzi przed sobą. Niewątpliwie początkowy tytuł jak najlepiej oddawałby treść tejże powieści, bowiem Robb Maciąg w dużej mierze przedstawił ludzi, którzy przyczynili się do tego, że mógł bez większych problemów doceniać uroki takich krajów jak Turcja, Iran, Pakistan czy Indie. Podróżnik sprawnym piórem i z ogromną lekkością ukazuje oblicze obcych krajów, przedstawiając zarówno ich uroki, jak i też nie do końca pozytywne aspekty. W relacji pana Maciąga można wyczuć pewnego rodzaju prawdę – odbiorca podąża razem z autorem po nieznanych terenach, razem z nim przeżywając wszystkie sprawy, niekiedy odnosząc wrażenie, że on również zaczyna zwiedzać odległe Indie, doskonale wiedząc, jak one wyglądają i co w nich może nas spotkać. Pomimo tego, że nie wszystko zostało skomentowane w sposób optymistyczny, Robb Maciąg bardzo chwali ludzi, którzy są otwarci na swoich bliźnich w potrzebie, potrafiąc okazać zainteresowanie i pomoc w każdej sytuacji. Relacja zawarta w książce „Rowerem w stronę Indii" niewątpliwie zainteresuje czytelników żądnych przygód i szczerych słów. Autor w sposób brawurowy oddaje sceny i sytuacje, jakie dotknęły go i jego partnerkę w czasie wyczerpującej podróży, która pomimo wielu niedogodności okazała się być fascynującą zabawą. Dodatkowo warto wspomnieć, że w lekturze można znaleźć mnóstwo zdjęć, które jeszcze lepiej oddają orientalny klimat, pokazując również w jakich warunkach przyszło żyć bohaterom. Utwór autorstwa pana Maciąga czyta się z prawdziwym zainteresowaniem, co powoduje, że z czasem odbiorca nieświadomie zaczyna przenosić się do oddalonych setki tysięcy kilometrów państw, czując ich zapach, smak i gwar, który ma zarówno swoje minusy, jak i też plusy. Trudno nie dać się wciągnąć do świata, gdzie wszystko jest zupełnie inne od rzeczy, które widujemy na co dzień.

 

Biblioteka „Poznaj Świat", powstająca pod czujnym okiem znanego i lubianego podróżnika Wojciecha Cejrowskiego, składa się z fenomenalnych relacji ludzi, którzy postanowili zobaczyć na własne oczy odległe zakątki Ziemi. „Rowerem w stronę Indii" to bardzo ciekawa lektura, która pokazuje prawdziwe oblicze biednych krajów, będących zarazem też i rajem, gdzie panuje prostota oraz ludzka życzliwość. Myślę, że warto wybrać się razem z panem Maciągiem i jego partnerką – Anią w kierunku państw, które skrywają wiele tajemnic i niespodzianek.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto