Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Rozmowy Z Niebem Prawda O Życiu Po Śmierci

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 4 votes
Wątki: 100% - 5 votes
Postacie: 100% - 7 votes
Styl: 100% - 7 votes
Klimat: 100% - 7 votes
Okładka: 100% - 5 votes
Polecam: 100% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

Rozmowy Z Niebem Prawda O Życiu Po Śmierci | Autor: James Van Praagh

Wybierz opinię:

Buffy1977

James Van Praagh jest światowej sławy, potężnym medium. Dzięki swojej niezwykłej zdolności potrafi komunikować się z duchami. Organizuje warsztaty oraz prywatne spotkania z ludźmi, na których przekazuje im wiadomości z tamtej strony od ich bliskich. W swojej książce "Rozmowy z niebem" przybliża czytelnikom skróconą historię swojego życia, mówi o tym, w jaki sposób stał się medium, jakie wydarzenia go do tego doprowadziły. Następnie opisuje nam niektóre sesje, jakie odbył z ludźmi, którzy pragnęli porozumieć się z duchami bliskich osób.

 

Powiem tak: podtytuł oczywiście jest mylący, gdyż nie można na sto procent stwierdzić, czy sesje opisywane przez autora zdarzyły się naprawdę i czy rzeczywiście jest on medium, ale z drugiej strony książka jest do tego stopnia sugestywna, że myślę, iż nawet największy realista przynajmniej w trakcie jej czytania uwierzy w duchy i życie po śmierci. Chwilami czułam się nawet, jakbym czytała jakiś horror - szczególnie, kiedy autor przybliżał swoje dzieciństwo, swoje przygody związane z sesjami spirytystycznymi oraz wycieczkami do nawiedzonego domu i na cmentarz (w przypadku tej drugiej jego wyprawy, aż dostałam gęsiej skórki). Nieważne, czy czytelnicy uwierzą w historie opisane przez autora w tej książce, ważne, że czyta się ją jak marzenie, wciąga, a niejednokrotnie mrozi nawet krew w żyłach.

 

Zdziwiło mnie też, że autorowi udało się mnie wzruszyć - szczególnie w przypadku sesji, gdzie rodzice komunikowali się ze swoimi zmarłymi dziećmi. Dzięki temu doszłam do konkluzji, że nawet, jeśli Praagh nie komunikuje się z duchami to i tak sprawia, że ludzie czują się lepiej, pomaga im lepiej żyć, zupełnie jak psycholog. Za to, oczywiście cenię tego autora, ale jestem mu również wdzięczna za "Rozmowy z niebem" - mimo, że nie wierzę w życie po śmierci to i tak lektura tej książki okazała się dla mnie iście mocnym przeżyciem.

 

Dla laików w temacie okultystycznym Praagh dokładnie wyjaśnia podstawowe pojęcia takie jak m.in. mediumizm, jasnowidzenie, jasnosłyszenie, jasnoczucie, myślenie inspirowane, materializacja itp. Mówi o tym, jakie znacznie dla życie po śmierci mają nasze czyny, co się z nami dzieje po samobójstwie, czy morderstwie. Próbuje wyjaśnić dlaczego dochodzi do śmiertelnych wypadków oraz przybliża nam rolę choroby AIDS w pozagrobowym życiu. Ponadto mówi o przewodnikach duchowych - jego zdaniem każdy człowiek posiada takich przewodników, którzy w trakcie życia dają nam subtelne wskazówki dotyczące tego, co zrobić, aby poprawić swoją egzystencję. Nawet przedstawia proste ćwiczenia, które pozwolą nam poznać tych przewodników.

 

Nikt nie musi dawać wiary autorowi odnośnie życia po śmierci, ale to nie zmienia faktu, że nawet realiści znajdą w tej książce coś dla siebie - mogę zagwarantować mocne wrażenia, a nawet wzruszenie. Moim zdaniem "Rozmowy z niebem" jest pozycją absolutnie dla każdego, szczególnie dla entuzjastów okultyzmu.

 

Bardzo dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii za udostępnienie mi tej wspaniałej książki oraz serwisowi Sztukater za przesłanie mi jej.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial