Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Rytuały Na Każdą Okazję Praktyczne Wykorzystanie Magii Świec

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 11 votes
Akcja: 100% - 13 votes
Wątki: 100% - 9 votes
Postacie: 100% - 7 votes
Styl: 100% - 7 votes
Klimat: 100% - 8 votes
Okładka: 100% - 8 votes
Polecam: 100% - 5 votes

Polecam:


Podziel się!

Rytuały Na Każdą Okazję Praktyczne Wykorzystanie Magii Świec | Autor: Beata Matuszewska

Wybierz opinię:

Buffy1977

"Rytuały na każdą okazję" nie jest absolutnie pozycją do czytania dla przyjemności. To swego rodzaju poradnik, który może okazać się pomocny dla ludzi wierzących w ezoterykę. Na początku książki autorka w skrócie przybliża nam m.in historię świec oraz znaczenie ich kolorów, wspomina także o samym ogniu oraz ziołach. Ale na tym koniec naszego czytania, gdyż większa część książki poświęcona jest poszczególnym rytuałom z wykorzystaniem świec, które mają nam pomóc m.in z takimi problemami jak: bezsenność, wprowadzenie porządku, zerwanie z nałogiem, uspokojenie, ochrona, wspomaganie medytacji i tak dalej. Okazuje się, że na każdy problem jest rozwiązanie - wystarczy tylko zastosować się do wskazówek autorki książki, żeby nasze kłopoty się rozwiały:)

 

Nie wiem, czy rytuały przedstawione w tej książce się sprawdzają, gdyż nigdy nie dawałam wiary w zjawiska ezoteryczne, więc z tego powodu nie sprawdzałam skuteczności obrzędów pani Matuszewskiej. Co, oczywiście wcale nie znaczy, że nie istnieją ludzie, którym ta pozycja może nie pomóc. Jeśli ktoś wierzy w ezoterykę oraz siłę magii świec to powinien jak najszybciej zakupić ten poradnik. Autorka przedstawia tutaj proste zabiegi, które można przeprowadzić w domu nie wydając na nie zbyt dużo pieniędzy. Kto wie? Może komuś ta książka dopomoże w życiu. W końcu jeśli ktoś ma w sobie choćby odrobinkę wiary w magię to nie zaszkodzi spróbować zastosować się do rad Beaty Matuszewskiej i sprawdzić, czy świece naprawdę kryją w sobie tak ogromny potencjał ezoteryczny.

 

Nie będę pisała, co sama sądzę o tej pozycji, gdyż nie jest to beletrystyka, której fabułę można poddać ocenie. Jako poradnik może się sprawdzić - szczególnie w przypadku osób wierzących w podobne rytuały. Jeśli choć jednej osobie ta pozycja pomoże lepiej żyć to myślę, że warto było ją napisać. W końcu poradniki mają nam pomagać i nie ważne, czy są to pozycje wykorzystujące siłę psychologii, czy magii - ważne żeby dawały nam jakieś wskazówki prowadzące do naszego lepszego samopoczucia, a tutaj takich wskazówek jest mnóstwo.

 

Bardzo dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii za udostępnienie mi tej książki oraz serwisowi Sztukater za przesłanie mi jej.

Natula

W naszej historii ogień odgrywa bardzo ważną rolę, poza tym był pierwszym z fundamentalnych wynalazków cywilizacji. Mało tego, że daje ciepło i światło, to również mocno zakorzenił się w tradycji, a jego symbolika jest bardzo obszerna. Ogień, obok żywiołów Ziemi, Powietrza i Wody uznawany jest za podstawowy składnik rzeczywistości. W ezoteryce - w szczególności w Magii Świec - ten elementarny pierwiastek odgrywa znacząca rolę... A od ognia do świecy, niedaleko. Mimo że w dzisiejszych czasach świeca odchodzi do lamusa, to przez wieki była jedynym źródłem światła i towarzyszyła ludziom w wielu obrzędach religijnych, kontynuowanych aż do tej pory, jak choćby palenie świecy podczas chrztu. Z czasem zaczęto nadawać świecom różne kształty, zapachy, kolory, poświęcano je określonej bogini lub bogu oraz palono w konkretnych intencjach, w ten oto sposób narodziła się Magia Świec.

 

Tę piękną ceremonialną magię, opisuje Beata Matuszewska w swojej książce „Rytuały na każdą okazję. Praktyczne wykorzystanie Magii Świec". Autorka jest znaną tarocistką, astrologiem i felietonistką, na jej koncie znajdują się publikacje takich książek jak; „Tarot bez tajemnic", „Aromaterapia praktyczna" czy „Tarot jako metoda odczytywania poprzednich wcieleń".

 

Polecana przeze mnie książka jest niesamowitą podróżą przez magiczne właściwości świec. Poznajemy znaczenie ognia w religii, literaturze, a nawet w symbolice snu. Pani Beata wyjaśnia zasady palenia świec, zapoznaje z potrzebnymi do tego akcesoriami, kolorami, środkami które wzmacniają ogień, takimi jak olejki eteryczne, kadzidła, zioła, afirmacje czy inskrypcje. Dowiadujemy się również o istotnym znaczeniu astrologi w Magii Świec oraz o zakazach i nakazach. Należy pamiętać, że ogień ma nie tylko magiczne zdolności, ale przede wszystkim fizyczne i obcowanie z nim niekiedy jest bolesne w skutkach, poza tym ceremonia palenia świec to biała magia i wszelkie praktyki mające na celu skrzywdzenie innych osób podlegają Prawu Przyczyny i Skutku, coś na zasadzie Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.

 

Wreszcie dochodzimy do rozdziału, który najbardziej interesuje wszystkich zainteresowanych tą dziedziną – praktyka. W tej części poznajemy rytuały służące konkretnym celom; dziękczynne, oczyszczające, ochronne czy miłosne. Na każdej z ilustracji mamy zobrazowane dokładne rozstawienie świec, a także technikę palenia.

 

W tym momencie muszę wspomnieć, że książka jest przepięknie wydana. Wszystkie zdjęcia są estetyczne i szczegółowe, a papier jest ciekawie zdobiony. „Rytuały na każdą okazję. Praktyczne wykorzystanie Magii świec" to majstersztyk, który oprócz tego, że dobrze się czyta to i raduje oczy.

 

„Ja postawiłem tę świecę. Ty ją zapalisz.
Ja budowałem świątynię. Ty zamieszkasz jej ciszę.
Antoine de Saint – Exupery

 

Magia Świec to nie tylko rytuały, blask palonej świecy wycisza, relaksuje, tworzy przyjemny nastrój i przyciąga dobrą energię. Warto wykorzystać rady Beaty Matuszewskiej i odkryć ich cudowne właściwości. Mnie ten podręcznik zauroczył, być może nie będę ceremonialnie palić świec, ale na pewno spojrzę łaskawszym okiem na zapalaną przeze mnie aromatyczną świecę. Niech się pali na szczęście.

 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję, Wydawnictwu Studio Astropsychologii, a także portalowi Sztukater za jej udostępnienie.

Pavell

Ogień - jeden z czterech żywiołów, podstawowy składnik przyrody, okrutny, a zarazem zbawienny, symbol życia i energii witalnej, jak również miłości i namiętności. Ogień to również niewielki płomyczek na ozdobnej świeczce, który w naszym mieszkaniu dodaje uroku i stwarza klimat domowego ciepła, które było uważane za jednoczące rodzinę. To tylko niektóre ze znaczeń, gdyż rozbudowana symbolika ognia sięga Biblii i przechodzi przez wszystkie epoki literackie, religię, mitologię i wierzenia ludowe na całym świecie. Od wieków ludzie bali się ognia gdyż bardzo skutecznie potrafi zabijać, jak również ratować życie.

 

„Rytuały na każdą okazję – praktyczne wykorzystywanie magii świec" Beaty Matuszewskiej, to obszerny poradnik ukazujący jak można wykorzystać ogień w parze z niepozornym przedmiotem, w tym przypadku świecą, do osiągnięcia praktycznie każdego celu.

 

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza z nich ma charakter wprowadzający i informacyjny. Dowiemy się z niej trochę o historii ognia, jego symbolice w kilku dziedzinach, jak również znaczenie w marzeniach sennych. W dalszej części przechodzimy do opisów tego co dla nas najistotniejsze, czyli świec. Poznajemy zasady odprawiania rytuałów np.: którego dnia, o jakiej porze oraz jak i czym możemy je wzmocnić. Obszerny rozdział został poświęcony kolorom świec, które są jednym z najważniejszych aspektów wykonywania rytuałów. W tej części znajdziemy również wiadomości na temat faz księżycowych, które tak jak kolory świec, mają ogromne znaczenie odnośnie tego czy dany rytuał będzie dla nas udany, czy też nie. Dzieje się tak gdyż magia świec jest związana i podporządkowana księżycowi, dlatego rytuały musimy wykonywać w czasie jego dokładnie określonych faz.

 

Druga część książki to tytułowe „Rytuały na każdą okazję". Znajdziemy w niej rytuały dziękczynne, oczyszczające, ochronne, relaksujące, zwiększające siły witalne, odwagę lub bogactwo. Nie zabrakło również rytuałów miłosnych. To tylko nieliczne z nich gdyż nie sposób wymienić wszytkich. Książka zawiera bowiem aż 264 strony dokładnie opisanych i zilustrowanych przykładów zaklęć z wielu kategorii.

 

Ogromnym plusem książki jest jej wydanie. Ciepłe i przyjemne kolory okładki i wszystkich stron, oraz miły w dotyku papier sprawiają, że książki dosłownie nie mamy ochoty wypuścić z rąk. Sprawę potęguje dodatkowo łatwa w czytaniu czcionka, zawierająca ozdobne, kolorowe elementy i wytłuszczenia na ważniejszych fragmentach. Układ stron, ramki z dodatkowymi wiadomościami i kolorowe ilustracje przy rytuałach, pokazujące prawidłowy układ świec, są wisienką na torcie tego naprawdę udanego i bardzo ładnego wydania.

 

„Rytuały na każdą okazję" Beaty Matuszewskiej nie jest jednak książką dla wszytkich. Palenie świec, które ma dać nam siłę, zdrowie, bogactwo, czy miłość jest tematem dość specyficznym, mającym więcej niedowiarków uważających to za bzdurę, niż zwolenników. Jeśli jednak ktoś znajdzie w sobie odwagę, żeby mimo wszystko spróbować, to niestety czekają na niego niespodzianki, które dość szybko potrafią zniechęcić do uprawiania rytuałów. Ciężko bowiem początkującemu, lub tylko ciekawskiemu adeptowi stosować się do wszytkich zasad doboru świec: ich zapalania, gaszenia, ponownego używania, czy przestrzegania kolorów i dodatków w postaci apaszki, kamieni lub ziół. Do tego w większości rytuałów trzeba czekać aż świeca wypali się do końca, co może potrwać nawet kilka godzin. Uproszczenie określające rytuały, które przytacza autorka: „świecę zapalamy, gasimy i czekamy...", jest w tym przypadku zupełnie nieadekwatne do tego co musimy wykonać.

 

„Rytuały na każdą okazję" są raczej lekturą dla tych, którzy głęboko interesują się takimi praktykami, lub mają już za sobą odprawianie rytuałów za pomocą innych przedmiotów. Zwolennicy takich metod na pewno będą usatysfakcjonowani, gdyż książka Beaty Matuszewskiej wyróżnia się bogactwem rytuałów, co na pewno zainteresowanym pozwoli spędzić przy nich długie chwile pełne zadumy i wewnętrzenej radości. Przyjemność tą podniesie dodatkowo swoboda czytania, łatwość zrozumienia tekstu, jak i oczywiście wcześniej już wspomniane, znakomite wydanie. Podsumowując: „Rytuały na każdą okazję – praktyczne wykorzystywanie Magii Świec" to lektura łatwa, lekka i przyjemna, ale dla kogoś kto, jest już w jakiś stopniu obyty w odprawianiu rytuałów i właśnie takiemu czytelnikowi powyższą książkę gorąco polecam.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial