Okładka wydania

Romans Mojej Żony

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Romans Mojej Żony | Autor: Nancy Woodruff

Wybierz opinię:

Katee

Małżeństwo Georgii i Petera Connolly wydaje się wręcz idealne. Mają trójkę radosnych i rozbrykanych synów; miłość, która zdawało by się, nie słabnie z biegiem upływających lat i dobrze płatną pracę. Czego więc zabrakło w ich małżeństwie, że Georgia dała się ponieść namiętności i wpadła w ramiona innego mężczyzny??

 

Peter wraz z żoną i dziećmi przeprowadza się do Londynu, dostał nową, dobrze płatną pracę, która nie jest szczytem jego marzeń ale zapewnia stabilizację i dobry byt jego rodzinie. Nowe miasto, nowi ludzie i nowe możliwości pobudzają jego żonę do działania, po wielu latach przerwy chce wrócić na scenę i znowu występować przed publicznością. Dostaje rolę w dobrze zapowiadającej się sztuce, ma grać Dorę Jordan, osiemnastowieczną aktorkę, matkę trzynaściorga dzieci i kochankę księcia. Próby do przedstawienia pochłaniają ją całkowicie, spędza coraz mniej czasu z mężem i synami. W sąsiedniej miejscowości gdzie daje gościnne występy, z dale od rodziny, czuje się wolna i wyzwolona, daje się ponieść chwili i wpada w pułapkę namiętności.

 

Tytuł utworu "Romans mojej żony" mówi chyba wszystko. Poznajemy tutaj historię z perspektywy zdradzanego męża. Z niezwykłymi szczegółami, nie pomijając najbardziej intymnych, fizycznych aspektów zdrady, opowiada on o błędzie jaki popełniła jego żona, błędzie, który niesie za sobą duże konsekwencje. Zdradę jako taką można wybaczyć, jednak czasami pociąga ona za sobą lawinę tragicznych wydarzeń, które być może w innych okolicznościach nigdy nie miały by miejsca.

 

Georgia i grana przez nią Dora mają ze sobą wiele wspólnego. Osiemnastowieczna aktorka ma duży wpływ na decyzje podejmowane przez Georgię, przed każdym wyborem zastanawia się co w danej sytuacji zrobiłaby Pani Jordan. W chwili gdy Peter stawia jej ultimatum albo rodzina albo teatr nie zastanawia się długo ale czy decyzja jaką podejmuje jest aby na pewno właściwa?

 

Nancy Woodruff w oryginalny i niespotykany sposób przedstawiła zagadnienie zdrady. Historia opowiedziana przez Petera jest pełna sprzecznych emocji i rozterek jakie targają tym mężczyzną. Nie może pogodzić się ze zdradą żony, gardzi nią i czuje do niej obrzydzenie, z drugiej strony dalej ją kocha i nie chce jej stracić. Wielokrotnie zastanawia się nad przyczyną, której wciąż nie może zrozumieć.

 

Przyznam, że ja również nie mogłam zrozumieć postępowania Georgi. Jej tłumaczenia są wręcz głupie. Doświadczona kobieta w sile wieku zachowała się jak nastolatka, która wbrew rozsądkowi rzuca się w wir przyjemności.

 

Efekty każdego romansu są do przewidzenia i prędzej czy później cała prawda wyjdzie na jaw.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto